Yenişehir Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Yenişehir Havalimanı Hakkında

1940’lı yıllarda askeri üs olarak hizmete başlayan Bursa Yenişehir Havalimanı, genişletme çalışmaları sonucunda artık sivil havalimanı olarak da kullanılıyor. 2000 senesinden bugüne dek taşımacılık hizmeti veren havalimanı, Bursa merkeze 50 km uzaklıkta yer alıyor. Bursa’nın merkezine yakın bir bölgesindeki Yunuseli semti sınırlarında bulunan Bursa Yenişehir Havalimanı, 2011 yılında 68 bine yakın yolcuya hizmet vermiş. “Yeşil Havaalanı” unvanına da sahip olan havalimanında iç hatlar, dış hatlar ve kargo olmak üzere 3 adet terminal var.

Yenişehir Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden olan Bursa, ulaşımında da alternatifler sunan bir şehir. Kentte Yenişehir Havalimanı hizmet verir. Buradan Ankara bağlantılı Türkiye’nin diğer şehirlerine uçuşlar yapılır. Ayrıca  şehir içi ulaşımda BURULAŞ adı altında Bursaray, Burtram raylı sistemleri, otobüs ve İstanbul gibi yakın şehirlere deniz otobüsü, deniz uçağı ve helitaksi gibi toplu ulaşım araçları bulunur. Şehir içinde tren ya da tramvay kullanılabilir.

Otobüs

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan 80 nolu belediye otobüsü ile şehir içi ulaşımı sağlanır. Otobüs kent merkezinden kalkar ve Ankara yolu üzerinden havaalanına kadar otobüs seferleri çok sık olmamakla birlikte düzenli olarak yapılıyor. Akşam saatlerinde ise otobüs seferi yoktur.

Taksi

Havaalanından Bursa merkeze ya da gideceğiniz yere gitmenin en pratik yolu taksidir. Havaalanının taksileriyle istediğiniz yere gidebilirsiniz. Havaalanı İznik’e yakın bir yerde konumlanmış.

Dolmuş

Otobüs ve taksinin yanı sıra Yenişehir ilçe merkezinden kalkan ve havaalanından geçip Bursa Doğu Garajı’na giden dolmuşlar da var.

Bursaray

Bursaray, Ankara yolu Kestel istasyonundan üniversiteyi de kapsayarak Mudanya’ya doğru giden raylı bir toplu ulaşım aracıdır. 38 istasyonu vardır ve toplam 39 km uzunluğunda bir alanı kapsar.

Burtram

Bursa şehir içinde Stadyum ile Heykel arasında gidip gelen ring sefer yapan nostaljik tramvay da var.

Budo

Bursa’dan Armutlu’ya ve İstanbul Kabataş’a giden deniz otobüsleri de bulunur. Deniz uçağı Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e ve yine Bandırma’dan Haliç’e gidip gelen ve denize inip kalkan deniz uçağı ulaşımı da bulunur.

Helitaksi

Yine Bursa’nın Nilüfer ilçesinden İstanbul’un Şişli ve Kadıköy semtlerine helikopter taşımacılığı da yapılır.

25/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Yenişehir Havalimanı'na Ulaşım

Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden olan Bursa, ulaşımında da alternatifler sunan bir şehir. Kentte Yenişehir Havalimanı hizmet verir. Buradan Ankara bağlantılı Türkiye’nin diğer şehirlerine uçuşlar yapılır.

Ayrıca şehir içi ulaşımda BURULAŞ adı altında Bursaray, Burtram raylı sistemleri, otobüs ve İstanbul gibi yakın şehirlere deniz otobüsü, deniz uçağı ve helitaksi gibi toplu ulaşım araçları bulunur. Şehir içinde tren ya da tramvay kullanılabilir.

Otobüs

Bursa kent merkezinden Ankara yolu üzerinden havaalanına ulaşan 80 nolu otobüs kullanılabilir. Otobüs saatleri çok sık değil. Bursa belediyesinin ulaşım sitesinden otobüs saatleri öğrenilebilir.

Dolmuş

Bursa Doğu Garajı’ndan kalkan dolmuşlara binerek de havalimanına gidebilirsiniz.

Taksi

Bursa’nın hemen her semtinde taksi durakları bulunur. Taksi tutarak da havaalanına kolayca ulaşabilirsiniz. Trafik saatlerini göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. 

Havalimanı Bilgileri

Bursa Yenişehir Havalimanı, kent merkezine 50 km uzaklıkta Yunuseli semtinde ilk olarak askeri havalimanı olarak açılmış ardından kargo uçakları kullanmış. 2001 yılında ise sivil hava trafiğine açılmış.

Havaalanından Ankara ve yine Ankara aktarmalı Türkiye’nin başka şehirlerine ulaşım mümkün. Yurtdışında ise Almanya’nın Düsseldorf ve Kuveyt ile yine Kıbrıs Lefkoşa şehirlerine yurt dışı uçuşları mevcut. 2 milyon 250 bin kapasiteli havaalanı, 5600 metrekare üzerine inşa edilmiş.

25/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Bursa Seyahat Rehberi
Bursa Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
4ºC
2ºC
2ºC
5ºC
3ºC
10ºC
11ºC
14ºC
16ºC
11ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 10 dk
Ankara
1 saat
Antalya
1 saat 20 dk
Bodrum
1 saat 10 dk
Gaziantep
1 saat 30 dk
İstanbul
30 dk
İzmir
50 dk
Trabzon
1 saat 50 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Yenişehir Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Yenişehir Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Yenişehir Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Yenişehir Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Yenişehir Havalimanı’na alternatif olarak Anadolu Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Para birimi