Ordu Otobüs Bileti Ara

Ordu Hakkında

Karadeniz kıyısında kurulan Ordu, 800 bine yaklaşan nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık 30 şehrinden biri. Yemyeşil doğası ve yüzyıllara dayanan tarihinden gelen zenginliğiyle gezginlerin adeta gözlerini kamaştıran şehre hem hava hem de karayolu üzerinden seyahat hayli rahat. Perşembe, Altınordu, Fatsa, Mesudiye ve Ünye gibi ilçelere ayrılan Ordu’da nüfus bakımından en fazla yoğunluk merkez ilçe Altınordu’da bulunuyor. Yeşilin onlarca farklı tonunu barındıran yaylaları ile insana huzur veren Ordu’da özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında adeta renk cümbüşü yaşanıyor. Şehrin yeşil düzlüklerinde bu mevsimlerde trekkinge çıkabileceğiniz gibi dilerseniz Ordu’yu tepeden seyredebileceğiniz yüksek yerlerde manzaranın tadına varabilirsiniz.

Şehre geldiğinizde pek çok ziyaretçinin yaptığı gibi ilk olarak doğrudan Boztepe’ye çıkabilirsiniz. Üstelik neredeyse 2500 metreye yaklaşan yüksekliğiyle dikkat çeken teleferik sayesinde buraya ulaşmak hiç zor değil. Ayrıca Boztepe’ye özel araçlarla da ulaşmak mümkün ancak teleferiğin çok daha göz alıcı bir manzara vaat ettiğini hatırlatmakta yarar var. Eğer sadece manzara seyretmekten daha fazlasını isterseniz, tepede macera meraklılarının gözdesi olan yamaç paraşütü gibi aktivitelerin de bulunduğunu unutmayın. Günümüzde bir etnografya müzesi olarak hizmet veren Paşaoğlu Konağı ise Ordu’nun geleneksel tipteki evlerine muazzam bir örnek teşkil ediyor. Şehre Rum cemaati tarafından kazandırılan Taşbaşı Kilisesi ve Fatsa ilçesi yakınlarındaki Bolaman Kalesi, Ordu’da görebileceğiniz diğer harika mimari yapılardan.

Kuşkusuz Ordu’nun tadını tam anlamıyla çıkarmak için atlanmaması gereken diğer bir aktivite ise yaylaları dolaşmak. Aybastı ilçesinden yaklaşık 20 kilometre mesafede bulunan Perşembe Yaylası, 1500 metreye ulaşan yüksekliğiyle yaz aylarında dahi serinliğini büyük ölçüde kaybetmiyor. Her sene geleneksel olarak kutlanan şenliklere sahne olan yaylada çeşitli sanatçıların konserleri ile yarışmalar ve gösteriler düzenleniyor. Mavi ile yeşili buluşturan adreslerden Ulugöl ve Çambaşı Yaylası ise Ordu’da muhakkak ziyaret edilmesi gereken rotalar arasında sayılabilir. Başkent Ankara’dan otobüslerle yaklaşık 10 saatte gelinebilen Ordu’ya İstanbul’dan yolculuk biraz daha uzun sürüyor. Giresun ile Ordu arasında yer alan Ordu Giresun Havalimanı ise şehre ulaşırken zaman kazanmak isteyenler için ideal bir alternatif yaratıyor. Ayrıca şehir merkezindeki pek çok turistik yere yürüme mesafesinde bulunan Ordu Otobüs Terminali’nden çevredeki ilçelere ulaşmak buradan kalkan otobüslerle hayli rahat.

Çatalpınar Hakkında

Şehir Merkezinden Çatalpınar Terminali’ne Ulaşım 

Ordu'nun yemyeşil doğası ile ziyaretçilerini büyüleyen ilçesi Çatalpınar’da yer alan otobüs terminaline taksi ve minibüsleri kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. İlçe terminaline ayrıca Altınordu ve Fatsa gibi yerleşimlerden toplu taşımayla erişilebiliyor. Çatalpınar’ın küçük ilçe merkezinde konumlanan terminale pek çok nokta üzerinden yürümek de mümkün. 

Taksi 

Çatalpınar ilçe merkezinden bineceğiniz taksiler sizi sadece dakikalar içerisinde Çatalpınar Otobüs Terminali’nin önünde bırakacak. Üstelik diğer ilçelerden merkeze kadar geldikten sonra isterseniz doğrudan taksiye binerek terminal yönüne yapacağınız yolculuğa hız katabilirsiniz. 

Minibüs   

Çatalpınar civarında minibüs tipi araçlar özellikle belirli noktalar arasında sıklıkla kullanılıyor. Çatalpınar Otobüs Terminali yakınlarından geçen minibüslerden faydalanarak uygun fiyata ve pratik şekilde terminale gelebilirsiniz. Genellikle Ünye Terminali üzerinden seferler gerçekleştirilen Çatalpınar Terminali’ne minibüse seyahatin ücreti son derece düşük. 

Servis Aracı  

Otobüs şirketlerinin yolcu servisleri ile olmasa da özel firmaların sağladığı araçlarla Çatalpınar Terminali’ne yolculuk yapılabilir. Servise ödenecek bedel ise toplamda gidilen kilometre ve araçtan faydalanan yolcuların sayısına göre artıyor veya azalıyor. 

Otobüs

Çatalpınar merkezden ve Fatsa veya Altınordu gibi yakın yerleşimlerden hareket eden otobüslere bindiğimizde direkt olarak Çatalpınar Terminali önünde araçtan inebilirsiniz. Bölgede otobüs yolculuğu oldukça pratik ve rahat. Buna karşın hız konusunda otobüsler taksilerin ve özel servislerin biraz gerisinde kalabiliyor. İlçede terminale yolculuk öncesinde araç seçimi yaparken tüm bu kriterleri değerlendirmenizde yarar var. 

Çatalpınar Hakkında

Çatalpınar Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezine yakın bir noktada bulunan otobüs terminalinden yürüyerek veya bavullarınız varsa yolculara sunulan çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak kısa sürede merkeze gidebilirsiniz.

Minibüsler

Terminal içinde kendi peronları bulunan minibüslerle ilçe merkezindeki her mahalleye rahat bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Terminalden Fatsa ve Ordu’ya da sabah saat 07:00 ve akşam 18:00 arasında gidebileceğiniz minibüsler bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal çıkış kapısı önündeki Çatalpınar-Fatsa Yolu üzerindeki duraklarından hareket eden belediye otobüsleri ilçenin her semtine uğruyor.

Taksi

Terminal yanındaki Çatalpınar Taksi ve Çatalpınar Meydan Taksi, 7 gün 24 saat yolculara ulaşım hizmeti sunuyor. Otobüs terminali, ilçe merkezine oldukça yakın olduğu için taksi kullanarak kısa bir sürede istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Fatsa Hakkında

Şehir Merkezinden Fatsa Terminali’ne Ulaşım

Fatsa’da yer alan turistik mekanlar, ilçenin sene boyunca ziyaret edilmesini sağlıyor. Bu nedenle ziyaretçiler Ordu Terminali yerine doğrudan buraya yönlendiriliyor. İlçe merkezi içinde yer aldığı için terminale ulaşmak oldukça kısa sürecektir. Şehir merkezinden taksi, otobüs, dolmuş ya da yolcu servisleri ile terminale rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Belediye otobüsleri ya da bir başka deyişle özel halk otobüsleri, sene boyunca her gün hizmet veriyor. Hafta içi ve hafta sonuna dair güncel seferleri ve saatleri Fatsa Belediyesi’nin web sitesinden inceleyebilirsiniz. Özel halk otobüslerinin fiyatları son derece uygun olsa da sefer aralıklarının fazla olması en önemli dezavantaj olarak değerlendiriliyor.

Yolcu Servisleri

Otobüs bileti almış olduğunuz ofislerin önünde bekleyerek ücretsiz yolcu servislerinden yararlanabilirsiniz. Genelde yolcu servisleri saatte bir defa kalkıyor. Geç kalmanız halinde otobüsünüzü kaçırma ihtimaliniz yüksek olabilir.

Dolmuşlar

İlçe içinde dört ayrı dolmuş hattı var ve bu minibüsler 12 kişi kapasiteye sahip. Dolmuşlar sabah 07.00 ile akşam 17.30 arası hizmet vermekle birlikte ortalama 45 dakika içinde bir işlek caddeler üzerinden geçiyor.

Taksi

Reşadiye, Sevgi, İnönü, Sakarya ve Numune Caddesi, ilçenin en işlek caddeleri arasında bulunuyor. Bu caddelere yakın noktalardan taksiyle terminale rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Gece ya da gündüz tarifeleri arasında herhangi bir fiyat farkı da yok.

Fatsa Hakkında

Fatsa Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Fatsa Terminali’ne geldiğinizde dilerseniz yerel otobüs firmalarına ait yolcu servislerinin olduğu kısma yönelebilir ve ücretsiz olarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca terminal dışında taksi ve minibüs durakları ile belediye otobüsleri de yolcular için bir alternatif oluşturuyor. Özellikle de dolmuş ve otobüslerin kalkış saatlerini takip ederek çok daha uygun fiyata ulaşımınızı sağlamanız mümkün.

Belediye Otobüsleri

Fatsa Belediyesi’ndeki özel halk otobüsleri, sayısal olarak merkezle kıyaslanmayacak düzeyde. Üstelik hafta içi de dahil olmak üzere çok erken saatlerde seferlerini tamamlıyorlar.

Yolcu Servisleri

Terminalin içinde bekleme alanlarının yanında ücretsiz servislerin hazır vaziyette beklediğini görebilirsiniz. Kalkış saatleri için satış ofislerinden hemen destek alabilirsiniz. İlçe terminalinde ortalama saatte bir ücretsiz yolcu servisleri hareket ediyor.

Dolmuşlar

Fatsa ilçesinde şu anda aktif olarak devam eden dört ayrı hat var. Terminalin önündeki duraklarda bekleyen minibüsleri değerlendirebilirsiniz. 10-12 kişilik bu dolmuşlar her 45 dakikada bir ilçe ve şehir merkezine gitmek için hareket ediyor.

Taksi

Şehrin merkezi noktalarına taksiyle ulaşmak genelde en çok tercih edilen yöntem oluyor. Terminalin ilçe merkezi içinde yer almasından dolayı taksi ücretleri genel anlamda makul düzeyde. 7/24 uygun bir taksi bulma olasılığınız yüksek.

Gürgentepe Hakkında

Şehir Merkezinden Gürgentepe Terminali’ne Ulaşım

İlçe merkezinde devlet hastanesinin hemen yanında bulunan Gürgentepe Terminali’ne yürüyerek veya yolculara sunulan ücretli ve ücretsiz ulaşım araçlarını kullanarak kısa sürede ulaşabilirsiniz.  

Belediye Otobüsleri

Kurtuluş Caddesi, Ali Çavuş Caddesi ve Arımar AVM gibi merkezi pek çok merkezi noktada durağı bulunan belediye otobüsleri, sabah saat 06:30’dan gece 22:00’a kadar hizmet veriyor.

Yolcu Servisleri

Gürgentepe Terminali’nde hizmet sunan otobüs firmalarının ilçe merkezindeki bilet satış ofisleri önünden kalkan ücretsiz yolcu servisleriyle de kolayca terminale ulaşabilirsiniz. Seyahat edeceğiniz firmanın yolcu servisi olup olmadığını ve servis saatlerini önceden kontrol edebilirsiniz.

Minibüsler

Minibüslerle ilçe merkezindeki her semtten, ayrıca Ordu, Fatsa ve Ünye gibi komşu il, ilçe ve köylerden terminale ulaşmanız mümkün.

Taksi

İlçe merkezinde 24 saat hizmet veren (0452) 821 22 05 numaralı Gülgüntepe Taksi Durağı ve (0539) 483 63 58 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz Birlik Taksi ile istediğiniz saatte rahat bir yolculukla terminale gidebilirsiniz.

Gürgentepe Hakkında

Gürgentepe Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım 

Son derece küçük bir ulaşım merkezi olan Gürgentepe Terminali’nden sadece kısa mesafeli seferler düzenleniyor. İlçe merkezinde bulunan terminalden Gürgentepe içerisinde farklı noktalara ulaşım ise minibüs veya taksi yardımıyla sağlanabiliyor.  

Minibüs 

Gürgentepe Otobüs Terminali’nde servis araçlarının aktif olarak yolculara hizmet vermemesi nedeniyle minibüsler sıklıkla tercih ediliyor. Terminalden bineceğiniz minibüslerle Gürgentepe’nin pek çok yerine 5 dakikadan kısa sürede gelmenin kolaylığını yaşayabilirsiniz. İlçe dışında kalan yerlere veya Ordu’nun merkezine erişmek istediğinizde bu yerlere düzenlenen minibüs seferlerinden faydalanabilirsiniz. 

Taksi  

Taksiler ise daha çok Gürgentepe Otobüs Terminali’nden varış noktasına gelirken zaman sorunu olanlar için ideal bir araç seçeneği. Terminale indiğinizde yakınlarda taksi göremezseniz seyahat firmalarının yetkililerine danışarak telefonla duraktan araç çağırabilirsiniz.  

Servis Aracı  

Gürgentepe Terminali’nden bazı dönemlerde firmalar tarafından servis hizmeti sağlanabiliyor. Özellikle büyük firmalar tarafından sunulan servis seferlerinden yararlanarak ilçe içinde yolculuğu kolaylaştırmak mümkün.  

Akkuş Hakkında

Şehir Merkezinden Akkuş Terminali’ne Ulaşım

Yürüyerek veya yolcular için sunulan halk otobüsleri ve minibüsleri kullanarak ilçe terminaline kısa sürede gidebilirsiniz.

Minibüs

Minibüs seferleriyle hem ilçe merkezinden hem de Ünye ve Niksar gibi ilçelerden otobüs terminaline kolayca ulaşabilirsiniz.

Halk Otobüsleri

Her yarım saatte bir ilçe merkezindeki duraklarından hareket eden halk otobüsleriyle rahat bir yolculukla terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Akkuş ilçe merkezinde ve terminal içerisinde 24 saat hizmet veren taksi durakları bulabilirsiniz.Rahat ve hızlı bir yolculukla terminale ulaşmak için 24 saat taksi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Akkuş Terminali Hakkında

Akkuş Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Akkuş ilçe merkezinde güzel bir konumda bulunan ilçe terminalinden çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak ilçe merkezine, köylere ve Ordu merkezine gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Akkuş ilçe merkezinde hemen her semte gidebileceğiniz belediye otobüsleri, terminalin hemen karşısındaki Ünye Niksar Yolu üzerindeki duraklarından kalkıyor.

Minibüsler

Terminal çıkış kapısında durakları bulunan minibüsleri kullanarak ilçe merkezine, köylere ve Ordu merkezine gidebilirsiniz. Her saat başı terminalden minibüs bulabilirsiniz.

Taksi

Akkuş Terminali’ne 5 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan terminal taksi durağında sizi ilçede istediğiniz her yere götürecek taksiler 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Aybastı Hakkında

Aybastı Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezinin biraz dışında kalan ve çevre yolu üzerinde bulunan Aybastı Terminali’nden hem ilçe merkezine hem de Ordu, Karamanlı, Sefalık ve Fatih gibi il ve ilçelere çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak kısa sürede gidebilirsiniz.

Halk Otobüsleri

Terminal önündeki Mevlana Caddesi ve Cumhuriyet Bulvarı üzerinde durakları bulunan halk otobüsleri ile terminalden ilçe merkezine rahat bir yolculukla gidebilirsiniz.

Minibüsler

Terminal içerisinde ve karşısında duraklarını bulabileceğiniz minibüsler, terminalden ilçe merkezindeki her mahallenin yanı sıra Ordu ve çevre ilçelere de yolcuların ulaşmasını sağlıyor.

Taksi

Aybastı Terminali çıkış kapısı önünde bulabileceğiniz taksilerle de 24 saat ilçenin istediğiniz mahallesine kısa sürede gidebilirsiniz.

Aybastı Hakkında

Şehir Merkezinden Aybastı Terminali’ne Ulaşım

Aybastı Terminali, ilçe merkezinin biraz dışında bulunuyor ve terminale yolcuların kısa sürede rahat bir yolculukla ulaşabilmesi için pek çok ulaşım aracı sağlanıyor. Terminale; Karamanlı, Sefalık ve Fatih gibi çevre ilçe ve köylerden de ulaşım bulunuyor.

Halk Otobüsleri

Atatürk Caddesi, Yunus Emre Caddesi ve Demirciler Caddesi gibi ilçenin merkezi caddelerinde her yarım saatte bir bulabileceğiniz halk otobüsleriyle 10 dakika içinde otobüs terminaline ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Terminal minibüsleri hem ilçenin her mahallesinden hem de çevre ilçe ve köylerden yolcuların terminale ulaşabilmesini sağlıyor. Her saat başı köylerden, her yarım saatte bir de ilçe merkezinden terminale minibüs bulabilirsiniz. Minibüsler, Ordu merkezinden de terminale ulaşım sağlıyor.

Taksi

Cumhuriyet Bulvarı gibi merkezi noktalarda 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor. Aceleniz varsa veya çok bavulla seyahat ediyorsanız taksi hizmeti kullanarak rahat bir yolculukla terminale ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ordu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Ordu
105 TL2113 sa 30 dk
roomİzmir - Ordu
130 TL419 sa 30 dk
roomAnkara - Ordu
70 TL139 sa
roomAdana - Ordu
130 TL516 sa
roomBursa - Ordu
120 TL616 sa
roomAntalya - Ordu
130 TL317 sa
Ordu Ortalama Sıcaklık
 • Salı
  10 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  12 /Hava Durumu
 • Perşembe
  11 /Hava Durumu
 • Cuma
  11 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  9 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul
  13 saat schedule
 • İzmir
  17 saat schedule
 • Ankara
  10 saat schedule
 • Adana
  13 saat schedule
 • Bursa
  15 saat schedule
 • Antalya
  17 saat schedule
 • Trabzon
  2 saat schedule