THY, Palermo'ya direkt uçuşlara başlıyor

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Uçuş noktalarını sürekli arttıran THY, İtalya'nın tarihi şehri Palermo'ya direkt seferlere başlayacak. Haziran ayında başlaması planlanan tarifeli seferlerle İstanbul'dan Palermo'ya kolayca ulaşım sağlanacak.

2700 yıllık tarihi var

İtalya'nın tam ucundaki 2.700 yıllık tarihi şehir Palermo Sicilya adasının da başkenti. Turizm ve tarım gelirleriyle öne çıkan Palermo aynı zamanda 200 yılı aşkın bir tarihi olan üniversiteye de başkentlik yapıyor. Dilerseniz Palermo uçak bileti  sayfasına göz atabilirsiniz. Palermo'da gezilecek yerler ve Palermo'da ne yenir ne içilir galeri de çok faydalı bilgiler içeriyor.

Gezilecek tarihi yapılar çok

Çok sayıda tarihi eserin bulunduğu Palermo'da 1174 yılında yapılan tarihi Monreal Katedrali'ni, Capuccini Yeralatı İskelet Müzesini, Norman Sarayı gibi yerler gezilebilir. Palermo'da ayrıca Arap İslam eserleri de bulunmaktadır. Ilıman Akdeniz iklimine sahip Palermo'da yaklaşık 6 ay sürece denize girilebilir. Palermo'da yapılacaklar sayfamızdan ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar