Kışın uçabileceğiniz 6 sıcak rota

muratekinay

Soğuk ve karlı kış günleri yaklaşıyor. Soğuk havaları sevenler için sorun yok. Ancak eğer tam bir yaz insanıysanız ve şimdiden sıcak günlerin hayalini kurmaya başladıysanız yılın bu döneminde de sıcak ve güneşli havanın keyfini sürebileceğiniz benzersiz rotalar var. İşte, sıcaklara uçabileceğiniz 6 yer...

İçindekiler

1- Çölde yükselen bir vaha: Dubai 

Dubai Bizde havalar çoktan soğusa da Dubai'de yaz devam ediyor! Dünyanın en yüksek gökdeleni Burç Halife'nin de bulunduğu bu şaşırtıcı şehrin benzersiz değişimini görürken denizin ve güneşin keyfini sürmek isterseniz rotanızı Dubai'ye çevirmek için acele edin. Üstelik burada sadece sıcak hava ve gökyüzüne uzanan gökdelenler değil, dünyanın en büyük alışveriş merkezleri ile birbirinden leziz tatlar da var. Önceleri sadece büyük bir çölden ibaret olan Dubai'de görebileceğiniz neredeyse her şeyin son 20 yıl içinde inşa edildiğini düşünmek bile insanı şaşırtmaya yetiyor. Üstelik buna kentin kıyılarında uzanan yapay adalar da dahil... Şehrin bazı bölgeleri halen büyük bit şantiye gibi görünse de Dubai sıcak havada keyifli bir tatil için en iyi yerlerden biri. Üstelik Birleşik Arap Emirlikleri'ne turist vizesi almak da çok kolay! Sadece bazvulunuzu hazırlayın ve Dubai'nin içinizi ısıtacak dünyasına yolculuğa hazırlanın. Şehre en uygun uçuşları karşılaştırmak isteyenler, hemen tıklayın!

dubai

Uçak Bileti

2- Hollywood'un kalbine yolculuk: Los Angeles

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Los Angeles aynı zamanda dünyanın en büyük film endüstrisi Hollywood'un da merkezi. Kısaca L.A olarak anılan şehrin adı İspanyolca'da ''melekler'' anlamına geliyor. Büyük Okyanus'un doğu kıyısı boyunca uzanan Los Angeles, ilk olarak Amerika kıtasının yerlileri olan Kızılderililer'in yaşadığı bölgelerden biriydi. Bugün ise başta Avrupa ve Meksika olmak üzere dünyanın her yerinden gelen yerleşimcilere ev sahipliği yapıyor. 1800'lü yılların sonlarından itibaren bölgede bulunan zengin petrol yataklarının ve altın madenlerinin keşfedilmesi Kaliforniya nüfusunun hızla yükselmesini sağladı. Günümüzde ise şehir başta film endüstrisi ve teknoloji alanında çalışmak isteyenleri kendisine çekmeye devam ediyor. Beverly Hills, Santa Monica, Venice Beach ve Hollywood gibi farklı bölgelere ayrılan şehirde hava sıcaklığı tüm yıl 22 derece civarında. Los Angeles'a en uygun uçuşlar da burada!

hollywood

3- Kırmızı şehir: Marakeş

Kuzey Afrika ülkesi Fas'ın ilk başkenti Marakeş aynı zamanda ''Kırmızı Şehir'' olarak da biliniyor. Çok iyi korunan tarihi yapıları ve renkli çarşılarıyla dünyada yerel kültürlere meraklı gezginleri çekmeyi başaran şehrin adı Berberi dilinde ''Tanının Ülkesi'' anlamına geliyor. Tarihi boyunca çok sayıda uygarlığın vatanı olan Marekeş'te görülmeye değer yerler ve yapılar da oldukça fazla. Bu yerlerin bazılarını Marakeş'te gezilecek yerler galerimizde turlayabilirsiniz. Temmuz ve ağustos aylarında kavurucu derecede sıcak olan kenti keşfetmek içinse yılın diğer dönemleri çok daha uygun.

marakes

4- Dünyanın öbür ucu: Sidney

Avustralya'nın en popüler şehirlerinden biri olan Sidney konumu gereği bize göre ''dünyanın diğer ucu'' sayılabilir. Güney Yarımküre'de yer alan şehirde mevsimler de bize göre tersten yaşanıyor. Yani buraya Aralık-Şubat döneminde gelirseniz sıcak yaz güneşinin tadını çıkarabilirsiniz. Dünyanın en ünlü opera binası olarak bilinen Sidney Opera Evi, Liman köprüsü ve dev ekranıyla yeryüzünün en büyük sineması olan IMAX, Sidney'de görülecek yerlerden. Eğer doğrudan deniz ve güneş keyfine geçmek isterseniz Bondi Beach başta olmak üzere şehrin kilometrelerce uzanan plajlarına gelebilirsiniz. Dünyanın en büyük doğal limanı olarak bilinen Sidney Limanı da mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Böylesine güzel bir şehrin geçmişte İngiltere'den getirilen suçluların sürgün yeri olduğuna inanmak oldukça güç Sidney'de gezilecek yerlerden yeme içme alternatiflerine şehirle ilgili diğer ipuçları Sidney şehir rehberimizde. Sidney'e en uygun uçuş fırsatlarını karşılaştırarak tatil planlarına başlayabilirsiniz.

sydney

5- Yeryüzünün cenneti: Maldivler

Dünyada çok geç olmadan görülmesi gereken yerlerden biri olan Maldivler, küresel ısınma ile yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olsa da güzelliği ile baş döndürmeye devam ediyor. Özel adalar üzerine inşa edilen resort otelleri ve bungalov odaları ile Maldivler'de tatil biraz pahalı olabilir ancak en azından bir kez buraya gelerek okyanusun sonsuz maviliğinde tatil keyfi yapabilirsiniz. Üstelik üstünde yaşanabileceklere ek olarak Maldivler'de sualtı restoranarında yemek gibi farklı maceralar da sizi bekliyor. Dünyadan yaşamanız gereken seyahat deneyinleri yazımızda. Maldivler'de kalabileceğiniz otellere göz atmak isterseniz de tıklayın.

maldivler

6- Başka bir dünya: Küba

Amerika'nın gelişmiş şehirleri, Dubai'nin gökdelenleri veya Maldivleri'in sonsuz maviliği oldukça çekici ancak yaşadığımız gezegende öyle bir yer var ki iklimi kadar sıcak insanları ve kültürüyle kesinlikle görülmeye değer. Başka bir dünyaya ait izlenimi veren Küba'ya geldiğinizde adeta zaman yolculuğuna çıkmış gibi olabilirsiniz. Eski evleri ve arabalarıyla halen 1960'ları yaşayan bu yerde eğlence garanti! Başkent Havana'da tarihi sokaklarında gezebilir veya Cayo Coco bölgesinde bembeyaz kumsalların keyfini çıkarabilirsiniz. Cayo Coco'da palmiye ağaçlarının hemen altında uzanan deniz insana gördüklerinin gerçek olup olmadığını düşündürtecek kadar güzel. Uzun yıllar İspanyol sömürgesi olarak kalan Küba'nın başkenti Havana'da bugün neredeyse her köşede sokak sanatçılarının eğlenceli performanslarını izlemek mümkün. Küba'ya en uygun uçuşları sadece saniyeler içinde karşılaştırmak ve biletinizi satın almak için acele edin.

kuba


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN