Taksi dursa da taksimetre durmayacak
Genel

Taksi dursa da taksimetre durmayacak

İstanbul’da taksi ücretleri zamlandı. Sadece zam değil aynı zamanda sıkışık trafikte de 5 dakikadan sonra yazmaya başlayan 30 kuruşluk bekleme ücreti hemen yazılacak. Bu da trafik sıkışıklığı sorunundan kurtulamayan İstanbullular için iki kere zam anlamına geliyor.
İGDAŞ'tan sabit ödeme kampanyası
Genel

İGDAŞ'tan sabit ödeme kampanyası

İGDAŞ, artan zamlardan sonra neredeyse yarım maaşı bulan doğalgaz harcamalarını artık tüm yıla yayma imkanı sunan Sabit Ödeme Sistemi’ni başlatıyor. "Sabit Ödeme Sistemi" adı verilen bu sistemle aboneler, sadece kış aylarında yüksek faturalar ödemek yerine, ödemeyi diğer aylara da yayarak, tüm yıl boyunca belirlenen sabit bir fatura miktarı ödemesi yapabilecek. Ayrıca yine bu sistemde aboneler son ödeme tarihini kendisi belirleyerek bütçesini ödeme tarihine göre planlayabilecek.
Geçen sene e-ticarete 30,6 milyar lira harcadık
Genel

Geçen sene e-ticarete 30,6 milyar lira harcadık

Son yılların popüler alışveriş şekli internet alışverişini çok sevdik ve geçen yıl sanal alışverişe 30,6 milyar lira harcadık.Her geçen gün internet üzerinden satış yapan e-ticaret sitelerini sayısı artıyor. Daha ekonomik ürün bulmamızı yarayan ve çoğu kez zamandan tasarruf ettiren bu sistem sayesinde oturduğumuz yerden kıyafetten, ayakkabıya, aksesuara, mobilya, ev ve elektronik eşyaya kadar pek çok kalemde ürün siparişi verebiliyoruz. Bu talep artışı verilere de yansıdı.
Her aileye bir diş hekimi geliyor
Genel

Her aileye bir diş hekimi geliyor

Sağlıkta 10 yıllık kalkınma planı belli oldu. Buna göre yeni sağlık planlamasında aile hekimi gibi her ailenin bir de diş hekimi olacak. Randevu süreleri kısalacak, nöroloji çocuk alerjisi gibi alanlardaki hekim eksikliği giderilecek. 6 hafta sonraya atılan randevularda hastalar yan dal uzmanlarına kontrol olabilecek.