İşsize hem eğitim hem maaş!

Çalışma Bakanlığı şimdilerde işsizliğin çözümüne destek olacak yeni bir modeli uygulamaya geçirmeye hazırlanıyor. Özellikle genç işsizlere yönelik bu programa dahil olanların maaşları devlet tarafından ödenecek. Hedef: 2 milyon genç işsize, aylık 740 tL maaşla, 6 ay staj imkanı! Eğitimler ise iş başında gerçekleşecek.

Devamını Gör

Sağlık raporu paralı oluyor

Aile hekimliklerinden ücretsiz olarak alınan sağlık raporları, artık Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan sağlık birimlerinden 50 ile 100 TL arasında değişen ücret karşılığı alınabilecek. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre 1 Ocak 2013 yılından itibaren işe girişlerde İşe girişlerde alınması zorunlu olan sağlık raporları, yetkilendirilmiş sağlık birimlerinden ücreti karşılığında alınabilecek.

Devamını Gör

Taksi dursa da taksimetre durmayacak

İstanbul’da taksi ücretleri zamlandı. Sadece zam değil aynı zamanda sıkışık trafikte de 5 dakikadan sonra yazmaya başlayan 30 kuruşluk bekleme ücreti hemen yazılacak. Bu da trafik sıkışıklığı sorunundan kurtulamayan İstanbullular için iki kere zam anlamına geliyor.

Devamını Gör

657 değişiyor

kamu çalışanlarını ilgilendiren 657 sayılı Devlet memurları kanunu tamamen değişiyor. Devlet kurumlarındaki çifte standart yaratan uygulamaları değiştirmek üzere, gündeme gelen Maliye Bakanlığı Bütçe ve mali kontrol genel müdürlüğü'nde devam eden çalışmaların sonuna gelindi. Mali ve sosyal haklar konusunda yaşana karmaşıklığın giderilmesi, bazı istisnalar dışında tek bir personel kanunu olmasını öngören bu çalışma yaz tatili öncesinde TBMM'den kanun hükmünde kararname yetkisi alarak çıkmış olacak. Neler değişiyor?

Devamını Gör
x