İGDAŞ'tan sabit ödeme kampanyası

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

İGDAŞ, artan zamlardan sonra neredeyse yarım maaşı bulan doğalgaz harcamalarını artık tüm yıla yayma imkanı sunan Sabit Ödeme Sistemi’ni başlatıyor.

"Sabit Ödeme Sistemi" adı verilen bu sistemle aboneler, sadece kış aylarında yüksek faturalar ödemek yerine, ödemeyi diğer aylara da yayarak, tüm yıl boyunca belirlenen sabit bir fatura miktarı ödemesi yapabilecek. Ayrıca yine bu sistemde aboneler son ödeme tarihini kendisi belirleyerek bütçesini ödeme tarihine göre planlayabilecek.

Abonenin geçmiş tüketimine bakılıyor

Sisteme başvurularda önce doğalgaz kullanımına geçmiş olan abonenin varsa geçmiş tüketimine bakılıyor. Eğer abone yeni ise kendi sınıfındaki diğer abonelere göre tüketim miktarı belirleniyor. Sözleşmede abone tarafından belirlenen son ödeme tarihine göre aylık olarak sabit tüketimli fatura tahakkuk ediliyor.

Başvurular nasıl yapılacak

Sözleşme, yapıldığı tarihe göre belli bir süreyi kapsıyor. Abonenin sözleşme bitiminde herhangi bir başvuruda bulunmaması halinde sözleşme kendiliğinden yenileniyor. Sabit Ödeme Sistemi ile ilgili başvurular, www.igdas.com.tr adresinden, 444 36 36 numaralı Çağrı Merkezi'ni arayarak veya İGDAŞ Hizmet Binalarındaki “Tahakkuk ve Tahsilat Takip Şeflikleri’nden yapılabilir.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar