İstanbul’da taksi ücretleri zamlandı. Sadece zam değil aynı zamanda sıkışık trafikte de 5 dakikadan sonra yazmaya başlayan 30 kuruşluk bekleme ücreti hemen yazılacak. Bu da trafik sıkışıklığı sorunundan kurtulamayan İstanbullular için iki kere zam anlamına geliyor. Yeni uygulamada ayrıca taksinin hızı 0-10 km arasındayken de yine bekleme ücreti yazılacak.

İçindekiler

Cumartesi başlıyor

Cumartesi gününden itibaren yeni uygulamaya geçileceğini açıklayan İstanbul Taksiciler Odası İstanbul’da taksiye en son zammın Kasım 2011’de yapıldığını hatırlattı. Taksiciler Odası yakıta yapılan sürekli zamlardan dolayı böyle bir karar almak zorunda olduklarını açıkladı.

Kısa mesafeye farklı ücret gündemde

Yine çalışması süren bir başka hazırlığa göre de yakın zamanda kısa mesafe ücreti ile uzun mesafe ücretinin farklı alınması da gündemde. Böylece çok tartışılan ve pek çok kişiyi mağdur eden "Kısa mesafe gitmiyorum" uygulamasından kısmen kurtulmuş olacağız. Cumartesi günü başlayacak bu uygulama öncesinde taksiye binerken zamlı tarifeyi ve trafikte de taksimetrenin atmasını hesaba katmanızı tavsiye ederiz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN