Amerika Birleşik Devletleri Uçak Bileti Ara

Currency
Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi
USD
Şu anda Washington Yerel Saati
İstanbul - Washington (Başkent) Uçuş süresi
10 saat 50 dk

Sizin İçin Seçtiğimiz Amerika Birleşik Devletleri Kalkışlı Uçuşlar

Amerika Birleşik Devletleri Hakkında

Kısaca ABD olarak da bilinen Amerika Birleşik Devletleri, topraklarının büyük bölümü Kuzey Amerika kıtasında bulunan ve federal anayasal cumhuriyetle yönetilen bir ülke.

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington DC, ülkede en sık konuşulan ulusal dil ise İngilizce. 330 milyona yaklaşan ülke nüfusunun önemli bir bölümünü Avrupa kökenli ülke vatandaşları ile Meksikalı ve İspanyol göçmenler oluşturuyor. Amerika Birleşik Devletleri güneyinde Meksika, kuzeyinde ise Kanada ile sınır komşusu.

Tüm dünyada ‘’özgürlükler ülkesi’’ olarak da bilinen Amerika Birleşik Devletleri aynı zamanda tarih boyunca başta Avrupa ve Güney Amerika ülkelerinden olmak üzere en fazla göç alan ülkelerden biri.

Çok geniş bir alana yayılan sınırları nedeniyle ülkede çok farklı iklim tiplerinin etkisini görmek mümkün. Kuzey eyaletlerde yer alan New York, Boston ve Atlanta gibi kentlerde kar yağarken ülkenin en güneyinde yer alan eyaletlerden biri olan Florida’nın birçok şehrinde denize girip güneşlenebilirsiniz. Meksika Körfezi’ne yakın kuzeydoğu eyaletlerde tropikal, iç kesimlerde karasal, Alaska’da ise çok daha soğuk bir iklim etkili.

Doğusunda Atlas Okyanusu, batısında ise Büyük Okyanus ile çevrili Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı Hawaii, Büyük Okyanus’ta, anakaradan 3.200 kilometre açıkta yer alıyor. Kanada’nın kuzeydoğusunda bulunan Alaska ise ülkenin yüzölçümü bakımından en büyük eyaleti. Ülkede kullanılan Amerikan Doları aynı zamanda dünya üzerinde geçerliliği en fazla olan para birimlerinden biri.

Her yıl çok sayıda turist çeken Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok ziyaret edilen şehirleri arasında New York, San Francisco, San Diego, Orlando, Miami ve Las Vegas geliyor. Dev gökdelenleri ile ülkenin en önemli kültür, sanat ve finans merkezlerinden biri olarak kabul edilen New York’ta şehre gelen ziyaretçileri karşılayan ilk sembollerden biri olan ve kıyıdan hareket eden teknelerle ulaşılan Özgürlük Heykeli’ni görebilirsiniz. Şehirde ayrıca dünyaca ünlü tiyatro ve gösterilerin merkezi Broadway ve çok sayıda şık kafe ve mağazayı barındıran Soho gibi yerleri gezebilirsiniz. Dünyanın en büyük şehir parklarından biri olan ve Manhattan’ın tam ortasında yer alan Central Park ise şehirde görülmeye değer bir diğer seçenek.

Amerika Birleşik Devletleri’nin batı kıyılarında yer alan büyük ve önemli şehirlerinden San Francisco’da teknoloji dünyasının kalbi kabul edilen Silikon Vadisi’ni ve Golden Gate Köprüsü’nü görme şansınız var. Ülkenin diğer önemli merkezleri arasında yer alan Orlando’da eğlence parklarının keyfini sürebilir, Las Vegas’ta kumarhanelerde şansınızı deneyebilir veya Miami’de denize girebilir, suyun altına dalabilir, kano, sörf ve daha birçok su sporunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Ülkeyi ziyaret için hangi dönemi seçerseniz seçin farklı güzellikler ve heyecan verici bir macera sizi bekliyor olacak. Çok sayıda etkinlik ve aktiviteye sahne olan yaz mevsimi ise Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret etmek için en ideal zamanlardan biri.

Seyahat Yazılarında Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri Havalimanları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Amerika Birleşik Devletleri uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Amerika Birleşik Devletleri uçuşları için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Amerika Birleşik Devletleri uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hangi hava yollarının Amerika Birleşik Devletleri uçuşları var?

SunExpress, Lufthansa, Alaska Airlines, American Airlines, Türk Hava Yolları Amerika Birleşik Devletleri uçuşları düzenliyor.

Türkiye’den hangi Amerika Birleşik Devletleri şehirlerine direkt uçuş var?

Türkiye’den direkt uçuş düzenlenen Amerika Birleşik Devletleri şehirleri: Şikago, Miami.

Hangi hava yollarının aktarmasız Amerika Birleşik Devletleri uçuşu var?

Aktarmasız Amerika Birleşik Devletleri uçuşu düzenleyen hava yolları: Lufthansa, Türk Hava Yolları, SunExpress.

En popüler Amerika Birleşik Devletleri havalimanları hangileri?

En popüler Amerika Birleşik Devletleri havalimanları: O'Hare Intl., John F. Kennedy Intl., Newark Liberty Intl., Miami Intl..

En popüler Amerika Birleşik Devletleri şehirleri hangileri?

En popüler Amerika Birleşik Devletleri şehirleri: Şikago, New York, Miami.

Para birimi