Gezginler için standartları yüksek 7 şehir

muratekinay

Avustralya’dan Amerika ve Asya’ya her yıl çok sayıda şehir görülecek turistik yerler, ulaşım ve güvenlik gibi konularda birbiriyle yarışıyor. Bu yıl rotanızı belirlerken tüm bu alanlarda standartları daha yüksek yerleri değerlendirmek isterseniz bu listeye bir göz atın.

İçindekiler

1- Sidney – Avustralya

Avustralya’nın dünyaca meşhur opera binası ve limanı ile bilinen şehri Sidney hem sakinlerine hem de ziyaretçilere dünyanın pek çok noktasından daha yüksek koşullar sunuyor. Bizim için biraz uzak olsa da ülkeyi daha yakından tanımak isterseniz yazımıza göz atın!

Sidney

Uçak Bileti

2- Amsterdam – Hollanda

Tarihi kanallar denince akla genellikle Venedik gelse de Hollanda’nın başkenti Amsterdam da bu konuda haklı bir üne sahip. Üstelik şehir bisikletler için uygun yolları ve rahat ulaşım olanaklarıyla listeye girmeyi başarıyor. Yakın zamanda Amsterdam’a doğru kısa bir kaçamak yapmayı düşünüyorsanız, şehirde mutlaka yapılması gerekenleri görerek başlayın!

Amsterdam

3- Boston – Amerika Birleşik Devletleri

Harvard Üniversitesi ile bilinen Boston ABD’nin en düzenli şehirlerinden biri aynı zamanda. Kente geldiğinizde her yıl düzenlenen etkinliklere katılabilir veya ülke tarihinde önemli yeri olan yapıları gezebilirsiniz. Bu arada, Boston’a uçuracak en uygun biletleri karşılaştırmak isterseniz tıklayın yeter!

Boston

4- Ottawa – Kanada

Kanada denince neredeyse herkesin aklına gelen ilk şeyler soğuk ve karlı hava. Ancak bu uzak ülkede görülebilecek baş döndürücü doğal güzellikler ve tarihi eser var. Toronto ve Montreal kadar ünlü olmasa da Ottawa da bu kentlerden biri. Şehre gelenlerin tadabilecekleri başlıca lezzetler ise Ottawa’da ne yenir ne içilir galerimizde.

Ottawa

5- Kopenhag – Danimarka

Danimarka’nın başkenti Kopenhag da ülkemizde yurt dışında tatil söz konusu olduğunda fazla tercih edilen bir rota sayılmaz. Ancak şehir kanallar arasında gezen tekneleri, birbirinden leziz İskandinav yemekleri ve daha fazlasıyla şimdiden Avrupa’nın dikkat çeken merkezlerinden biri oldu bile! Peki, Kopenhag’a geldiğinizde görmeden ayrılmamanız gereken noktalar nereler dersiniz? Bu sorunun yanıtı Kopenhag’da gezilecek yerler galerimizde.

Kopenhag

6- Edinburgh – Birleşik Krallık

Kendine has mimarisi ve benzersiz atmosferiyle pek çok gezgine göre Avrupa’da mutlaka görülesi gereken yerlerden biri olan Edinburgh hem tarihi kalıntıları hem de ulaşım ve yeme içme olanaklarıyla standartları son derece yüksek bir şehir. Yüksek bir tepeye çıkarak şehri izleyebilir veya eski tip barlarda içkinizi yudumlarken Edinburgh’un keyfine daha iyi varabilirsiniz.

Edinburgh

7- Wellington – Yeni Zelanda

Kuzey Adası’nın güney kıyılarında kurulan Wellington Yeni Zelanda’nın başkenti aynı zamanda. Bu yönü çok bilinmese de son derece canlı bir kent yaşamına sahip olan şehirde gezginlerin en fazla dikkatini çeken aktivitelerden biri ise teleferikle yükseklere çıkarak manzarayı seyretmek. Başta Yeni Zelanda Müzesi olmak üzere pek çok ilgi çekici esere ev sahipliği yapan müzelerin de bulunduğu şehirde Wellington Botanik Bahçesi’ni gezerek keyifli zaman geçirmek mümkün. Wellington’a gelenleri cezbeden diğer önemli yerleri ve ünlü mimari eserleri kendi gözlerinizle görmek için Wellington uçak bileti fırsatlarını karşılaştırın! 

Wellington


muratekinay
Murat Ekinay
455 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar