Şikago Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Şikago Hakkında

Bir zamanlar Kızılderililerin anavatanı olan Şikago, bugün Amerika’nın 3.büyük kenti haline gelmiştir. İsmi de zaten Kızılderili dilinde ‘güçlü’ anlamına gelmektedir. Illinois Eyaleti’nin başkenti olan Şikago, Michigan gölü etrafına konumlanmış gökdeleni bol, yeşili bol bir şehirdir. Skandallar, çalkantılarla ünlü bu şehre aynı zamanda “Rüzgarlı şehir” de denmektedir. Amerikan film ve medya sektörünün önemli bir kentidir. Şehirleşme çok iyidir. Büyük bir kent olmasına rağmen gezmesi kolaydır.
 
Michigan gölü etrafındaki parkları, eğlence merkezleri en çok gezilesi yerleridir. Onun dışında Grant Park, Sears Tower, Adler Planetaryum, Navy Piyer, 360 Chicago, Sheed Akvaryum gibi yerler gezilebilir. Şikago 4 mevsimin yaşandığı bir şehir. Kışın rüzgarı çok olduğu için gezerken üşüyebilirsiniz. Şehirde bahar ayları ise kısa sürüyor. Yazın ise sıcak ve yağışlı olabiliyor. Şehri gezmek için en ideal zamanların Eylül, Ekim ya da ilkbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Şikago yıldızlı ünlü restoranlarıyla meşhur. Ağız tadınıza düşkünseniz dünyaca ünlü restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.
 
Jazz ve blues müziğin anavatanında çok güzel gece kulüpleri de var. Alışveriş konusunda da iyi seçenekler sunan Chicago’da en ünlü alışveriş caddesi Magnificient Mile. THY’nin Şikago’ya her gün direkt uçuşları bulunuyor. İstanbul’dan uçuş yaklaşık 11 saat sürüyor. Şikago’da iki havalimanı var. O’hare ve Midway havalimanlarından taksi ya da trenle şehir merkezine yaklaşık 45 dakikalık yolculukla ulaşabilirsiniz. Şehir içi toplu ulaşım araçları konusunda ise sıkıntı yaşamazsınız.

 

Havalimanından Şikago Şehir Merkezine Ulaşım

Chicago Rockford Havalimanı

Chicago şehrinin Winnebago bölgesinde bulunan Rockford Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına havalimanı servisleri, tren, otobüs, taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Rockford Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Gidilen kilometreye göre ücret yazan taksiler ile şehir merkezine makul ücretlerle gitme şansını bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi şirketleri arasında; Action Taxi, Speedee Taxi ve Jack’s Transportation Taxi bulunuyor.

Otobüs

Rockford Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Taksilere göre sizin için daha hesaplı olacak olan otobüslere terminal binasından ulaşabiliyorsunuz. The Rockford Mass Transit District otobüslerini kullanarak şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Pazar günü hariç diğer günler hizmette olan ve şehrin doğu ve batısına gidebileceğiniz otobüsleri terminal binasının hemen yanında bulabilirsiniz.

Araç Kiralama

Rockford Havalimanı terminal binasında araç kiralayabileceğiniz ofisler bulunuyor. Araç kiralama ofisleri bulunan Rockford Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezlerine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan araç kiralama şirketleri arasında; Avis, Hertz, National, Alamo ve Enterprise yer alıyor. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı önceden teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın.

Limuzin

Şehir merkezine ulaşım seçeneklerinin arasında limuzinler de mevcut. Önceden haber vererek havalimanında limuzininizin sizi beklemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için arayabileceğiniz limuzin firmaları arasında; Fantasy, D&E, A Touch, AAA Quality, Black Cadillac, Chicago Limo, Classic Limousine, Park Avenue, Party Transit, Stretch ve Y Drive bulunuyor.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Gary International Havalimanı

Chicago şehrinin Indiana bölgesinde bulunan Gary Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına havalimanı servisleri, tren, otobüs, taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Gary Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Havalimanı terminalinde taksi hizmeti bulunuyor. Gidilen kilometreye göre ücret yazan taksiler ile şehir merkezine makul ücretlerle gitme şansını bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi şirketleri arasında; All Around Town Taxi ve Classic Taxi bulunuyor.

Otobüs

Gary Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Taksilere göre sizin için daha hesaplı olacak olan otobüslere terminal binasından ulaşabiliyorsunuz. Gary Public Transportation Corporation otobüslerini kullanarak şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Gideceğiniz yere göre tercih edebileceğiniz otobüs numaralarını ve güzergahlarını Gary Havalimanı’nın internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Tren

Şehir merkezine trenle gitmeyi de tercih edebilirsiniz. Bilet sistemiyle çalışan trenler ile şehrin doğu ve batı bölgesindeki çok sayıda durağa gidiş sağlayabilirsiniz. Gidiş yapabileceğiniz yerleri ve saatleri öğrenebilmek için Gary Havalimanı’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Gary Havalimanı terminal binasında araç kiralayabileceğiniz ofisler bulunuyor. Araç kiralama ofisleri bulunan Gary Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezlerine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan araç kiralama şirketleri arasında; Enterprise ve Hertz yer alıyor. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı önceden teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın.

Havalimanı Bilgileri

Havalimanında iç hatlar ve dış hatlar terminalini içeren tek bina bulunuyor. Orta büyüklükte olan Gary Havalimanı’nda tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar bu terminalden gerçekleşiyor. Terminallerde sağlık servisleri, araç kiralama ofisleri, kayıp eşya servisi gibi bölümler yer alıyor. Bunların yanı sıra havalimanı çevresinde çeşitli yeme içme ve alışveriş mekanları da bulabilirsiniz.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Midway Havalimanı

Illinois eyaletindeki Chicago şehrinin güneyinde bulunan Midway Havalimanı’ndan şehrin birçok merkezi noktasına tren, araba, taksi ve otobüs ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Midway Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Gidilen kilometreye göre ücret yazan taksiler ile şehir merkezine makul ücretlerle gitme şansını bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi şirketleri ve telefon bilgilerine havalimanının internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Midway Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise bölgesel otobüsler. Taksilere göre sizin için daha hesaplı olacak olan otobüslere ana terminal binasından ulaşabiliyorsunuz. Pace Bus ile toplam 7 farklı güzergah otobüsünü kullanarak terminal binasına ulaşmanız mümkün. Gideceğiniz yere göre tercih edebileceğiniz otobüs numaralarını ve güzergahlarını Midway Havalimanı’nın internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Araç Kiralama

Midway Havalimanı terminal binasında araç kiralayabileceğiniz birçok ofis bulunuyor. Araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Midway Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezlerine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan araç kiralama şirketleri arasında; Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National, Thrifty ve Rent A Wreck yer alıyor. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı önceden teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın.

Bisiklet

2020 yılında bisiklet dostu unvanını kazanmayı amaçlayan Chicago’da 645 kilometreden daha uzun bisiklet yolu mevcut. Midway Havalimanı da şehrin bu amacına uyum sağlayarak bisikletle ulaşımın sağlanması için iki transfer bölümü içeriyor. CTA Orange Line ile Bike to the Midway CTA Station hatları hakkında detaylı bilgi almak için havalimanının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

O'hare Intl Havalimanı

Chicago’nun kuzeyinde bulunan O’hare Havalimanı’ndan şehrin birçok merkezi noktasına metra, araç kiralama, otobüs, bisiklet ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Metra

Chicago’daki tramvay benzeri Metra isimli ulaşım aracı ile şehir merkezlerine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Bilet sistemiyle çalışan Metra ile şehrin kuzey bölgesindeki çok sayıda durağa gidebilirsiniz. Gidiş yapabileceğiniz kısımlar; Antioch, Wheeling, Lake Villa, Prospect Heights, Round Lake Beach, O'Hare Transfer Station, Washington St./Grayslake, Rosemont, Prairie Crossing/Libertyville, Schiller Park, Mundelien, Belmont Ave./Franklin Park, Vernon Hills, River Grove, Prairie View, Western Ave, Buffalo Grove, Union Station olarak sayılabilir.

Taksi

O’hare Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Havalimanının her terminalinde taksi hizmeti bulunuyor. Gidilen kilometreye göre ücret yazan taksiler ile şehir merkezine makul ücretlerle gitme şansını bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi şirketleri ve telefon bilgilerine havalimanının internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Chicago şehir merkezlerine gidebileceğiniz bir diğer araç ise bölgesel otobüsler. Ana otopark kısmında bulunan otobüslerin bulunduğu bölüme, terminaller arası ulaşım seçeneğini kullanarak kolaylıkla varabilirsiniz. Bölgesel olarak hizmet veren otobüsler arasında; Act II, Coach USA, Express Air Coach, Illini Shuttle, PCC, Pace Bus sayılabilir.

Araç Kiralama

O’hare Havalimanı terminal binalarında araç kiralayabileceğiniz birçok ofis bulunuyor. Araç kiralama ofisleri bulunan O’hare Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezlerine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan araç kiralama şirketleri arasında; Ace, Advantage, Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Firefly, Hertz, National, Payless ve Thrifty yer alıyor. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı önceden teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın.

Bisiklet

2020 yılında bisiklet dostu unvanını kazanmayı amaçlayan Chicago’da 645 kilometreden daha uzun bisiklet yolu mevcut. O’hare Havalimanı da şehrin bu amacına uyum sağlayarak bisikletle ulaşımın sağlanması için iki transfer bölümü içeriyor. CTA Blue Line ile Airport Transit System hatları hakkında detaylı bilgi almak için havalimanının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Şikago uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Şikago varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Şikago uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Şikago uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Şikago uçuşları Chicago Nas Havalimanı, Chicago Rockford Havalimanı, Dupage County Havalimanı, Gary International Havalimanı, Merrill C Meigs Havalimanı, Midway Havalimanı, O'hare Intl Havalimanı, Pal Waukee Havalimanı'na düzenleniyor.

Şikago yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Şikago 11 saat 50 dakika, Ankara-Şikago 11 saat 20 dakika, Antalya-Şikago 11 saat 30 dakika, Bodrum-Şikago 11 saat 10 dakika, Gaziantep-Şikago 12 saat, İstanbul-Şikago 11 saat, İzmir-Şikago 11 saat, Trabzon-Şikago 11 saat 40 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Şikago uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Şikago uçuşları düzenliyor.

Şikago uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Şikago uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Şikago Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
2ºC
9ºC
Cum
Cmt
1ºC
6ºC
Cmt
Paz
-2ºC
8ºC
Paz
Pzt
-7ºC
0ºC
Pzt
Sal
-4ºC
-2ºC
Sal
Uçuş Süreleri
11s 50dk
11s 20dk
11s 30dk
11s 10dk
11s 40dk
Haritada Görüntüle
Şikago Alternatif Ulaşım
Para birimi