San Diego Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

San Diego Hakkında

Kaliforniya eyaletinin ikinci büyük şehri olan San Diego, Amerika Birleşik Devletleri ile Meksika sınırında yer alıyor. ABD içerisinde ise en büyük 9. şehir. İklim olarak Akdeniz İklimi’ne benzer bir özellikler taşıyan San Diego, ABD’nin en iyi yaz iklimine sahip şehirlerinden birisidir. Kış aylarında ise ılıman ve az yağışlı bir hava şehre hakim. Mayıs ve Eylül ayları arasında ziyaret ederseniz oldukça güzel bir iklime sahip. İklimi sayesinde birçok meyve ve sebzenin üretimine müsait olan bir yer olan San Diego’da, sebze yemeklerine ek olarak Meksika mutfağından da lezzetli yemekler bulabilirsiniz.

Şehir özellikle plajları ve su sporları ile ünlü. Mission Beach, Black’s Beach ve La Jolla ünlü plajlardan bazıları. San Diego Hayvanat Bahçesi, SeaWorld ve Safari Park ise buraya gelenlerin görmesi gereken doğayla iç içe olabilecekleri diğer yerler.

İstanbul’dan uçakla yaklaşık 20 saatte gidilebilen San Diego’da Fashion Valley denilen alışverişin kalbinin attığı caddeyi de gezmeden dönmeyin. San Diego Uluslararası Havalimanı şehre yakın olduğundan şehir merkezine servislerle gidebilirsiniz.

Havalimanından San Diego Şehir Merkezine Ulaşım

San Diego Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şehre yalnızca 10 dakikalık mesafededir. Havalimanı ulaşımı için pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden isterseniz servisleri kullanabilir isterseniz metrobüs veya taksi seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Havalimanında şehir merkezine ulaşımı sağlayan shuttle servisleri bulunmaktadır. Ücreti kişi başı 15 $’ dır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Metro-Otobüs

Ulaşımda en çok tercih edilen seçeneklerden birisi ‘’The Flyer’’ adındaki metro-otobüs tipi araçlardır. Havaalanından 10 dakikada bir hareket etmektedir. Bu araçlarda bagajlarınızı koyabilmek için tasarlanmış özel alanlar da bulunur. Böylece şehre hem ucuz hem de rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havaalanı transferinde en çok kullanılan ulaşım araçlarından birisidir. İsterseniz otelinize, isterseniz şehir merkezinde herhangi bir yere bu seçeneği kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ücreti ise yaklaşık yakın semtler için genellikle düşük olacaktır. Ancak taksilerde %15 kadar bahşiş uygulanmaktadır. Bunu da hatırlatmakta fayda var.

Araç Kiralama

San Diego çok büyük bir şehir olmasına karşın trafik sorunu pek bulunmamaktadır. Bu özelliği dikkate alarak araç kiralayabilirsiniz. İster havalimanında Avis, National, Hertz gibi firmaları isterseniz de şehir merkezinde bulunan firmaları değerlendirebilirsiniz.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz San Diego uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, San Diego varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm San Diego uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

San Diego uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

San Diego uçuşları Brown Field Municipal Havalimanı, Gillespie Havalimanı, San Diego Intl. Havalimanı, McClellan Palomar Havalimanı, Marine Corps Miramar Havalimanı, Montgomery Gibbs Executive Havalimanı, NAS North Island Havalimanı'na düzenleniyor.

San Diego yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-San Diego 14 saat 40 dakika, Ankara-San Diego 14 saat 10 dakika, Antalya-San Diego 14 saat 20 dakika, Bodrum-San Diego 14 saat 10 dakika, Gaziantep-San Diego 14 saat 40 dakika, İstanbul-San Diego 13 saat 50 dakika, İzmir-San Diego 14 saat, Trabzon-San Diego 14 saat 20 dakika sürüyor.

San Diego Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
21ºC
28ºC
Per
Cum
21ºC
28ºC
Cum
Cmt
21ºC
28ºC
Cmt
Paz
21ºC
28ºC
Paz
Pzt
19ºC
28ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
14s 40dk
14s 10dk
14s 20dk
14s 10dk
14s 40dk
13s 50dk
14s 20dk
Haritada Görüntüle
San Diego Alternatif Ulaşım
Para birimi