FRRyanair

Ucuz Ryanair Uçak Bileti

Ryanair Hakkında

Merkezi Dublin'de olan Ryanair, İrlanda'nın önde gelen havayolu firmasıdır. Ryanair'i diğer havayollarından ayıran en önemli özelliklerinden birisi indirimli ve diğer havayollarına göre ucuz uçuşlar yapmasıdır. 9.000 civarında çalışanı olan Ryanair, 180'den fazla yere uçuş gerçekleştiriyor. Her gün 57 farklı ülkeden 1600 sefer yapan Ryanair, fiyatları ve genişleyen uçak filosuyla özellikle Avrupa uçuşlarında önemli bir yere sahip.

Avrupa'nın önde gelen havayolu şirketlerinden Ryanair ucuz uçak seferleri ile ünlüdür. Ryanair kurulduğu yıllarda diğer havayolu firmaları ile benzer ücretlerde uçak seferleri düzenliyordu, fakat sonra firma bir karar alarak daha ucuz uçak seferleri gerçekleştirmeye başladı. Ryanair'in şu an için Türkiye uçuşu bulunmuyor.

Checkin İşlemleri Ryanair Check-In İşlemleri

Ryanair ile seyahat edecek yolcular için online check-in işlemleri dört gün önceden açılırken uçuşa iki saat kala online check-in işlemleri durduruluyor. Check-in işlemini gerçekleştirmiş yolcuların, uçuştan en geç 40 dakika önce bagajlarını görevlilere teslim etmeleri gerekiyor. Bu süre zarfında bagaj işlemlerini gerçekleştirmeyen yolcuların bagajları uçağa alınmıyor. Biniş kapıları uçağın hareket saatinden 30 dakika önce açılırken kalkışa 20 dakika kala kapatılıyor.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Ücretsiz bagaj hakkının bulunmadığı Ryanair’de tüm yolculara 15 kg’lık veya 20 kg’lık 3 adet bagaj ile seyahat etme imkânı tanınıyor. Seyahat edilecek bölgeye göre farklı ücret tarifeleri uygulanıyor. Ryanair yolcularının 15 kg’lık bagaj için 10-50 Euro, 20 kg’lık bagaj için 10-60 Euro arasında değişen bir ücret ödemeleri gerekiyor. Normal uçuşlardan farklı olarak Flexi Plus yolcularına ücretsiz 20 kg’lık 1 adet bagaj hakkı verilirken Family Extra yolcularına ise çocuklar için 15 kg’lık bagajlarda yarı ücret tarifesi uygulanıyor. Kabin içerisine bagaj almak isteyen tüm yolcular, ücretsiz olarak maksimum 55 x 40 x 20 cm ebatlarında 10 kg’lık 1 bagaj ve 35 x 20 x 20 cm ebatlarında 1 el çantası ile seyahat edebiliyor.

Checkin İşlemleri Ryanair Koltuk Seçimi

Uçağın kalkışına iki saat kalana kadar yolcular koltuk tercih etme hakkına sahipken bu süre içerisinde koltuk seçmeyen yolculara otomatik koltuk numarası atanıyor.

Checkin İşlemleri Ryanair Diz Mesafesi

Koltuk seçimi esnasında ekstra diz mesafesi satın alma hakkına sahip olan yolcular, uçağın müsaitlik durumuna göre 2 Euro ekstra ücret ödeyerek orta koltuğun boş kalmasını talep edebiliyorlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım Ryanair uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da Ryanair uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm Ryanair uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan Ryanair uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız Ryanair uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da Ryanair kampanyalarından faydalanabilir miyim?

Ryanair tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Ryanair Künye

IATA kodu: FR

Kuruluş tarihi: 07/20/1985

Uçak sayısı: 320 uçak

Uçuş noktaları: 200 nokta

Para birimi