Milano Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Milano Hakkında

Milano, İtalya'nın Roma'dan sonra ikinci büyük şehri ve aynı zamanda Lombardiya bölgesinin başkentidir. Moda ve otomotiv sektörünün en önemli şehirlerinden biri olan Milano, Avrupa'nın en zengin kentlerinden biridir.

Kuzey İtalya'da yer alan Milano'da şehrin adıyla anılan Duomo di Milano, dünyanın ilk alışveriş merkezlerinden Galleria Vittorio Emanuele dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala, Da Vinci'nin son akşam yemeği tablosunu barındıran Delle Grazie Kilisesi, Brera Sarayı, Castello Sforzesco gibi yerler gezilebilir. İki büyük takıma ev sahipliği yapan Milano'da Milan ve Inter'in maçlarını oynadığı San Siro Stadyumu da gezilecek yerler arasında yer alır. Milano'nun alışveriş caddelerinde ünlü İtalyan markalarının mağazaları yer alır. Bu şehirde çok sayıda moda okulu da vardır.

Milano'nun biraz şehir dışına çıkarsanız Como Gölü çok popülerdir. Gölün etrafında ünlülerin villaları yer alır. Milano'da şehir içi ulaşımında metro ağı yaygındır. Yine İtalya'nın diğer şehirlerine Bologna, Floransa, Napoli ve Roma'ya hızlı tren seferleri de yapılır. Kentte yazlar sıcak ve kurak kışlar ise soğuk geçer. Bu yüzden gezmek için en uygun zamanların bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz.

1,5 milyona yakın nüfusuyla İtalya'nın Roma'dan sonra ikinci en büyük şehri olan Milano'da üç büyük havalimanı bulunur. Malpensa, Linate ve Orio al Serio Havalimanları otobüs ya da trenlerle ulaşım sağlanabilir.

Havalimanından Milano Şehir Merkezine Ulaşım

Bergamo Orio Al Serio Havalimanı

Milano’nun üçüncü büyük havalimanı olan Orio al Serio Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi, otobüs, tren ve araç kiralama seçenekleri ile gitmeniz mümkün. Ayrıca özel araçlarınızla gidecekseniz, havalimanının park alanları da bulunuyor.

Taksi

Orio al Serio Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Lisanslı Radiotaxi taksileri ile şehir merkezine konforlu şekilde ve trafiği dert etmeden gidebilirsiniz.

Otobüs

Orio al Serio Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Çok sayıda merkeze gitmenizi sağlayan otobüsler şehrin çeşitli yerlerine uygun fiyatlarla ve çok uzun yol gitmeden ulaşmanız mümkün. Tercih edebileceğiniz otobüs firmaları arasında ATB, Autostradale, Orioshuttle, Terravision, Sadem ve Iseo Express bulunuyor. Gidebileceğiniz duraklar arasında ise; Bergamo tren istasyonu, Milan Merkez tren istasyonu, Milan Lambrate tren istasyonu, East Gate otobüs park alanı, Rho Pero, Malpensa terminalleri, Monza, Cologno Monzese ve Turin yer alıyor.

Araç Kiralama

Giriş binasında yer alan araç kiralama ofisleri sayesinde araç kiralayarak da şehir merkezlerine gidiş yapmanız mümkün. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Auto Europa, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Locauto, Sixt ve Maggiore yer alıyor. Dilerseniz sürücülü araç kiralamayı tercih etmek isteyenler için Tour Car Service size bu hizmeti de sunuyor.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Linate Havalimanı

Milano’nun ikinci büyük havalimanı olan Linate Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi, otobüs, servis ve araç kiralama seçenekleri ile gitmeniz mümkün. Ayrıca özel araçlarınızla gidecekseniz, havalimanının park alanları da bulunuyor.

Taksi

Linate Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Lisanslı havalimanı taksileri ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Binebileceğiniz taksi firmaları arasında; Radiotaxi, Arrow Radio Taxi, Blue Taxi, The Martesana Radio Taxi ve Taxi Autodraiotassi yer alıyor.

Otobüs

Linate Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Terminal binasının dışında konumlanmış olan otobüsler ile iki ayrı güzergahtan gidebilirsiniz. Her 10 dakikada bir kalkan Urban Line 73 otobüs hattı ile Milan Piazza San Babila’ya ve her 20 dakikada bir kalkan Urban Line X73 ile Milan Porta Vottoia’ya gitmeniz mümkün.

Araç Kiralama

Giriş binasında yer alan araç kiralama ofisleri sayesinde araç kiralayarak da şehir merkezlerine gidiş yapmanız mümkün. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Auto Europa, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Locauto, Sixt, Thrifty, Maggiore ve Dollar yer alıyor. Dilerseniz sürücülü araç kiralamayı tercih etmek isteyenler için Fly Car Service size bu hizmeti de sunuyor.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Malpensa Havalimanı

Milano’nun en büyük havalimanı olan Malpensa Havalimanı’ndan şehrin birçok merkezi noktasına taksi, otobüs, tren ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Malpensa Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Lisanslı havalimanı taksileri ile iki terminal binasından da rahatlıkla binebilir ve yaklaşık 50 dakikalık bir yolculuğun ardından kendinizi şehir merkezinde bulabilirsiniz.

Otobüs

Malpenso Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. İki terminal binasından da kalkan otobüsler ile Milano şehir merkezine gidebileceğiniz gibi Linate Havalimanı, Sesto, Torino ve diğer bölgelere de ulaşabilirsiniz.

Her iki terminalden 20 dakikada bir kalkan bu otobüsler taksiye göre daha ucuz fiyatlarla merkeze gitmenizi sağlayacak.

Tren

Şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri trenler. Terminal 1’de bulunan tren istasyonundan binebileceğiniz trenler ile Milano N. Cadorna ve Milano Merkez’e giden iki ayrı tren hattı bulunuyor. Bu istasyonlardan Milano N. Cadorna’ya 29 dakikada, Milano Merkez’e ise 43 dakika rahatlıkla gidebilirsiniz. Trenler için bilet alırken, tek kullanımlık bilet alabileceğiniz gibi isterseniz 6 bilet içeren multi-journey biletlerinden de satın alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal 1 binasında yer alan araç kiralama ofisleri sayesinde araç kiralayarak da şehir merkezlerine gidiş yapmanız mümkün. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Auto Europa, Avis Autonolegio, Budget, Europcar, Hertz, Locauto Rent, Maggiore National, Sixt ve Thrifty yer alıyor.

22/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Milano Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
7ºC
19ºC
Cmt
Paz
7ºC
20ºC
Paz
Pzt
8ºC
21ºC
Pzt
Sal
8ºC
23ºC
Sal
Çar
9ºC
22ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Para birimi
x