Dublin Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Dublin Hakkında

İrlanda ve ‘Kuzey’in en hareketli kentlerinden biri olan Dublin aynı zamanda ülkenin başkenti ve 2 milyon nüfusa sahip. Bu da İrlanda’nın üçte biri kadar yapıyor. Yani ülkenin kalbi Dublin’de atıyor. Avrupa kentlerinin çoğunda olduğu gibi Dublin’in içinden de nehir geçiyor. Liffey Nehri, kenti ikiye ayırıyor. Nehrin bir yakasında kalan O’Connell Caddesi, Henry Caddesi ve Talbot Caddesi merkez olarak öne çıkıyor. Özellikle O’Connell Caddesi alışveriş severler için sayısızca dükkân sunuyor. Şehir merkezinde St. Andrew’s Kilisesi turistler için buluşma ve toplanma noktası olarak biliniyor.

Ayrıca farklı rotalar sunan şehir turu da buradan alınabilir. Kuzeyde yer almasına rağmen kentte ılıman iklim hâkim. Dublin’de sıcaklık kışları eksi 10, yazları ise 20 santigrat derece seviyelerinde seyrediyor. Dublin’de iki havalimanı bulunuyor. Bunlardan ilki Avrupa’nın ‘düşük ücret’li en geniş havalimanı. Özellikle İrlanda firması Ryanair ile Paris, Londra, Madrid, Frankfurt gibi Avrupa’nın 100’den fazla noktasına gidilebiliyor. Havalimanından şehir merkezine üç farklı otobüs ile ulaşmak mümkün. Express otobüs 9 Euro, Dublin otobüs 6 Euro ve şehir içi otobüs 3.10 Euro’ya şehir merkezine gidiyor. Şehir içi ulaşımın geliştirilmesine karşın hala birçok Avrupa kentinin çok gerisinde. Şehir için bir tek handikap bu gösterilebilir. Yürüyerek de şehri gezmek alternatif olabilir.

Kentte görülmesi gereken yerler arasında; Chester Beatty Kütüphanesi, Christ Church Katedrali, St. Patrick’s Katedrali, Dublin Şatosu, Dublin Yazarlar Müzesi, Dublin Hayvanat Bahçesi ve Merrion Meydanı yer alıyor. Dublin’de yapılacaklar arasında Guinness Storehose yani Guinness Müzesi’ni ziyaret etmek ilk sıraya alınabilir. Abbey ve Gaiety tiyatrolarında oyun seyretmek ise kendinizi biraz daha yerel hissetmenize yardımcı olabilir.

Havalimanından Dublin Şehir Merkezine Ulaşım

James Joyce, Bernard Shaw ve Jack London gibi isimlerin memleketi olduğu için “Sadece İrlanda’nın değil, edebiyatın da başkenti” olarak anılan Dublin’in havalimanı şehrin 10 kilometre kuzeyinde bulunuyor.

Metro

Havalimanından şehrin merkezindeki Parnell Meydanı ve O’Connell’a “Kuzey Metrosu” adı verilen metro hattıyla ulaşmak mümkün.

Havalimanı terminallerinin zemin katından kalkan metro yarım saatte Parnell Meydanı’ndaki istasyon ile O’Connell’daki O’Connell/Abbey St. istasyonlarına ulaşıyor. Büyük bir park olan Parnell Meydanı çevresinden kalkan otobüsler şehrin her yerine ulaşma imkanını sunarken metro istasyonlarından şehrin özellikle güney ve doğusuna giden raylı sistem hatlarına aktarma da yapılabiliyor.

Havalimanı Otobüsleri

İrlanda Cumhuriyeti’nin en önemli havalimanı olan Dublin Havalimanı, İrlanda adasında da Belfast’la birlikte en yoğun havalimanı olma özelliğini taşıyor. İki havalimanı tüm ada halkına da hizmet verirken otobüsler de havalimanı ile çeşitli bölgeler arasında yolcu taşıyor. Havalimanı ile Dublin’in merkezi arasında Air Link ve Air Coach şirketlerinin özel servisleri çalışıyor.

Otobüsler 15 ila 30 dakika aralıklarla kalkıyor. İki şirketin otobüsleri de O’Connell’a kadar gidiyor. Şehir içi Otobüsleri Havalimanından şehir merkezine şehir içi otobüsleriyle de ulaşmak mümkün. Havalimanından her 20 dakikada bir kalkan 747 numaralı otobüslerle Parnell Meydanı’na 25 dakikada ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yine havalimanından kalkan 16, 16C, 33, 41 ve 41C numaralı otobüsler de Parnell Meydanı’nın çeşitli noktalarına sizi ulaştırır. Taksi Havalimanı Terminal 1 ve Terminal 2 çıkışından kalkan taksilerle şehir merkezindeki O’Connell’a ulaşım ortalama 20 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Havalimanında 8 tane de araç kiralama ofisi yer alıyor. Üçü rezervasyonla çalışan araç kiralama ofislerinden kiralayacağınız araçla şehir merkezine ulaşmak için havalimanı çıkışından Swords Road’a girin. Devamında gelecek olan Coolock yolundan City Center – Dublin Port ayrımına kadar gittikten sonra Parnell Meydanı yönüne ilerleyin. Bu yol sizi doğrudan O’Connell’a ulaştıracak.

28 Nis 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Dublin

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Dublin uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Dublin varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Dublin uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Dublin uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Dublin uçuşları Dublin International Havalimanı'na düzenleniyor.

Dublin yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Dublin 3 saat 30 dakika, Ankara-Dublin 3 saat, Antalya-Dublin 3 saat 10 dakika, Bodrum-Dublin 3 saat, Gaziantep-Dublin 3 saat 40 dakika, İstanbul-Dublin 2 saat 40 dakika, İzmir-Dublin 2 saat 50 dakika, Trabzon-Dublin 3 saat 30 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Dublin uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Dublin uçuşları düzenliyor.

Dublin uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Dublin uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Dublin Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
5ºC
9ºC
Sal
Çar
9ºC
11ºC
Çar
Per
3ºC
10ºC
Per
Cum
10ºC
11ºC
Cum
Cmt
7ºC
12ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Dublin Alternatif Ulaşım
Para birimi