Stokholm Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Stokholm Hakkında

İsveç'in başkenti Stokcholm, temiz havası ve yollarıyla, trafiği olmayan kent yapısı ve suç olaylarının az sayıda yaşandığı dünyanın en yaşanılan kentlerinden biridir. Kent ana kara ve ona bağlı 14 adadan oluşmaktadır. Bu yüzden İsveç halkında tekne çok önemlidir. Tekne sahibi olmak Stockholm insanları için lüks bir durum değildir. İnsanlar evlerinin önüne teknelerini bağlayabilir.

Kent aynı zamanda İsveç'in moda, siyaset ve kültür başkenti olarak da dikkat çeker. Bu yüzden de zaten 2 milyonluk nüfusuyla İsveç'in en kalabalık şehridir. Kentte pek çok milletten insanın yaşaması dikkat çeker. İsveç halkının gayri safi milli hasılası yüksek olduğu için kentte genel anlamda yeme içme gibi şeylerin pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Stockholm'e gitmeden önce basit yemek ve içeceğe bile fazla para ödemeyi göze alın. Gulf Stream sıcak su akıntısı nedeniyle diğer İsveç ülkelerine göre daha ılıman bir iklime sahiptir. İsveç, Kuzey yarımkürenin en kuzeyindeki ülkelerden biri olduğu için Stockholm'de yazın güneş neredeyse hiç batmaz, alaca bir karanlık oluşur. Kışın ise gündüz çok az sürer. Stockholm'da Gamla Stan, Storkyrkan Katedrali, Nobel Müzesi ve benzeri çok sayıda müze gezilebilir. Stockholm Havalimanı'ndan şehir merkezine hızlı tren ya da özel otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havalimanından Stokholm Şehir Merkezine Ulaşım

Arlanda Havalimanı

İsveç’in en büyük havalimanı olan Arlanda Havalimanı başkent Stockholm şehir merkezine 37 kilometre mesafede yer alıyor. Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gidiş geliş için tercih edebileceğiniz çok sayıda ulaşım aracı mevcut. Karayolu üzerinden tercih edebileceğiniz ulaşım araçları arasında taksi, otobüs, car sharing ve araç kiralama yer alırken, raylı sistemlerde tren ve havayolunda ise helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için seçebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olabilir. Havalimanındaki 5 numaralı terminal binasının 100 metre ilerisinde bulunan taksilere binerek şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. En fazla 4 kişiye kadar alabilen taksi araçları olduğu gibi 5 ile 8 kişi arasında alan taksi araçları da havalimanında hizmetinizde sizi bekliyor.

Otobüs

Şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz bir diğer seçenek otobüsler. Ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile şehir merkezinin birçok noktasına gidebilirsiniz. 20 dakikada bir kalkan otobüsler ile yaklaşık 35 dakikada şehir merkezine gidebilirsiniz. Şehrin birçok noktasına farklı otobüsler ile gitmek mümkün. Gideceğiniz yere göre hangi otobüse binmeniz gerektiğini öğrenmeyi unutmayın.

Tren

Havalimanındaki Arlanda Merkez İstasyonu’ndan binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine ekonomik, konforlu ve hızlı şekilde gitme şansına sahipsiniz. Tercih edebileceğiniz trenler arasında hızlı trenler, banliyö trenleri ve uzun yol trenleri bulunuyor. Duraksız giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine 20 dakikada ulaşmanız mümkün. Stockholm’ün yanı sıra Uppsala’ya gitmek isteyenler için ise banliyö trenleri bulunuyor. Banliyö trenleri ile Stockholm’e 38 dakikada, Uppsala’ya 18 dakikada gidebilirsiniz. Uzun yol trenleri ise Stockholm, Dalarna ve Norrland bölgelerine gitmek mümkün.

Helikopter

Şehir merkezine havayolu üzerinden ulaşmak isteyenler için helikopter hizmeti seçenekler arasında bulunuyor. Havalimanına ulaştığınız andan itibaren helikopter çağırarak bu deneyimi yaşayabilir ve şehir merkezine Stockholm’ü tepeden izleyerek ulaşabilirsiniz.

Car Sharing

Ulaşım tercihlerinizden bir diğeri de car-sharing olabilir. Sizin için belirlenen araca binmeden önce gerekli ücreti ödeyerek araca binmeniz ve nereye istiyorsanız oraya gitmeniz yeterli. Üstelik aracı istediğiniz yerde bırakma imkanınız da var. Havalimanındaki Car2go, Sunfleet ve Drivenow firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezine gitmek için karayolu üzerinden tercih edebileceğiniz diğer bir ulaşım seçeneği araç kiralama. Avis, Budget, Alamo, Enterprise, Europcar, Hertz, National ve Sixt firmalarından kiralayabileceğiniz araçlar ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz kiralayabileceğiniz araçları havalimanındaki 2, 4 ve 5 numaralı terminal binalarından bulabilirsiniz.

10 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Skavsta Intl Havalimanı

Stockholm’ün orta ölçekli uluslararası havalimanlarından biri olan Skavsta Havalimanı şehir merkezinin 100 kilometre güneybatısında bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine gitmenizi sağlayacak ulaşım araçları arasında taksi ve otobüsün yanı sıra tren ve araç kiralama gibi seçenekler de mevcut.

Taksi

Skavsta Havalimanı’ndaki terminal binası önünden binebileceğiniz taksiler ile şehir merkezine en hızlı şekilde gidebilirsiniz. Uçağınız indiği andan itibaren sizi bekleyen taksiler sizin için konforlu bir yolculuk yapmanızı sağlayacak. Taksilerin ödemesini nakit yapabileceğiniz gibi önceden internet üzerinden de yapmanız mümkün.

Otobüs

Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebileceğiniz bir diğer araç otobüsler. Taksilere göre daha ekonomik bir ulaşım seçeneği olan otobüsler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Skavsta Havalimanı’nın sizin için düzenlediği otobüslere binebileceğiniz gibi şehir otobüslerine binerek de gitmeniz mümkün.

Tren

Skavsta Havalimanı’na 7 kilometre uzaklıkta bulunan tren istasyonundan binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine ve şehrin diğer bölgelerine konforlu ve rahat şekilde gidebilirsiniz. Havalimanına yakın olan tren istasyonuna havalimanındaki 515 numaralı otobüs ile ulaşabilirsiniz. Tren biletlerini trene binerken veya önceden internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Son ulaşım seçeneği ise araç kiralama olabilir. Skavsta Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araçlar ile şehir merkezine son derece hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Budget, Europcar, Hertz ve Sixt bulunuyor.

21 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Vasteras Havalimanı

Stockholm’ün orta ölçekli havalimanlarından biri olan Vasteras Havalimanı şehir merkezinin 100 kilometre batısında bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine gitmenizi sağlayacak ulaşım araçları arasında taksi ve otobüsün yanı sıra tren ve araç kiralama gibi seçenekler de mevcut.

Taksi

Taksiler ile Vasteras Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlıca ve rahatlıkla gidebilirsiniz. Havalimanı terminal binası önünden binebileceğiniz taksiler sizin için oldukça rahat bir yolculuk sağlayacak. Gidilen kilometreye göre ücret yazan taksilere ücretinizi nakit ödeyebileceğiniz gibi kredi kartı ile de ödeme yapabilirsiniz.

Otobüs

Otobüsler Vasteras Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak ekonomik ulaşım seçeneklerinden birisi olarak karşınızda. Taksilere kıyasla daha hesaplı olan otobüsler ile rahatça şehir merkezine gidebilirsiniz. Uçağınızdan indiğiniz andan itibaren otobüslere terminal binasının önünden ulaşabilirsiniz.

Tren

Vasteras Havalimanı’ndan şehir merkezine girmenizi sağlayacak araçlardan bir diğer trenler. Sık aralıklarla gelen trenlere binerek şehir merkezine hem ekonomik hem konforlu hem de hızlı şekilde gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezine gitmek için bir diğer seçeneğiniz araç kiralama. Vasteras Havalimanı’nda bulunan araç kiralama ofislerine giderek ister şoförlü ister şoförsüz olarak araç kiralayabilir ve rahatça şehir merkezine yolculuk etmenin keyfini sürebilirsiniz.

15 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Stokholm uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Stokholm varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Stokholm uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Stokholm uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Stokholm uçuşları Arlanda Havalimanı, Bromma Havalimanı, Skavsta Intl Havalimanı, Vasteras Havalimanı'na düzenleniyor.

Stokholm yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Stokholm 3 saat 20 dakika, Ankara-Stokholm 3 saat, Antalya-Stokholm 3 saat 20 dakika, Bodrum-Stokholm 3 saat 10 dakika, Gaziantep-Stokholm 3 saat 30 dakika, İstanbul-Stokholm 2 saat 40 dakika, İzmir-Stokholm 3 saat, Trabzon-Stokholm 3 saat 10 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Stokholm uçuşu düzenliyor?

Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Stokholm uçuşları düzenliyor.

Stokholm uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Stokholm uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Stokholm Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
-1ºC
4ºC
Çar
Per
-1ºC
3ºC
Per
Cum
-2ºC
1ºC
Cum
Cmt
0ºC
6ºC
Cmt
Paz
-6ºC
1ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Stokholm Alternatif Ulaşım
Para birimi