İspanya Uçak Bileti Ara

Currency
İspanya Para Birimi
EUR
İstanbul - Madrid (Başkent) Uçuş süresi
3 saat 50 dk

Sizin İçin Seçtiğimiz İspanya Kalkışlı Uçuşlar

İspanya Hakkında

İspanya, Akdeniz'e kıyısı olan İber Yarımadası'nda yer alan bir Avrupa ülkesidir. Aynı zamada Batı Avrupa'nın Fransa'dan sonra ikinci büyük ülkesidir. Bask Bölgesi, Katalonya, Endülüs gibi 17 özerk bölgelerin yer aldığı İspanya'ya aynı zamanda, Akdeniz'de Balear adaları, Kanarya Adaları ve Kuzey Afrika'daki Ceuta ve Melilla adlı özerk şehirler de bağlıdır.

İspanya Avrupa'nın önemli bir tarım ve turizm ülkesidir. Ülkenin ciddi oranda bir turizm geliri vardır. Dünyanın da 8. büyük ekonomisine sahiptir. Avrupa Birliği üyesi olan İspanya'da para birimi olarak da Euro kullanılır ve resmi dili İspanyolca'dır. İspanya anayasal monarşi ile yönetilir. Ülkede parlamentonun yanı sıra kral da bulunur. Barselona, Madrid, Valensiya, Sevilla, Malaga gibi önemli ve turistik şehirleri vardır. İspanya'nın kıyı kesimlerinde Akdeniz iklimi görülür. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçer. Genel olarak ılıman bir iklim vardır. Madrid gibi daha iç kesimlerde ise kışlar biraz daha sert geçer.

İspanya'da futbol çok sevilir. Barcelona, Real Madrid gibi dünyaca ünlü takımları kulüpleri vardır. İspanya hem futbolla hem de turizmle çok anılan bir ülkedir. Ayrıca Boğa güreşi gibi İspanyol kültürüne özgü bir etkinliği de vardır. Madrid'deki Bağa Güreşleri ve Pamplona'daki boğalarla birlikte koşma festivalleri çok sayıda turist çeker. Ayırca Valencia'daki Las Fallas, Barcelona Müzik Festivalleri ve San Sebastian'daki festivalleri de ünlüdür.

Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü'ne göre Fransa, ABD ve Çin Halk Cumhuriyeti ile birlikte dünyada en çok ziyaret edilen üçüncü ülkedir. Ülke genelinde ulaşım tren ve otobüsle sağlanır ayırca önemli şehirlerinin hepsinde havaalanı da bulunur. İspanya'da özellikle yazın öğle tatilleri uzun sürer. Akşamları ise turistik şehirlerde oldukça hareketli bir yaşam vardır.

Seyahat Yazılarında İspanya

İspanya Havalimanları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz İspanya uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, İspanya uçuşları için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm İspanya uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hangi hava yollarının İspanya uçuşları var?

Vueling Airlines, Ryanair, Wizz Air, Pegasus, Türk Hava Yolları, Iberia Express İspanya uçuşları düzenliyor.

Türkiye’den hangi İspanya şehirlerine direkt uçuş var?

Türkiye’den direkt uçuş düzenlenen İspanya şehirleri: Madrid.

Hangi hava yollarının aktarmasız İspanya uçuşu var?

Aktarmasız İspanya uçuşu düzenleyen hava yolları: Pegasus.

En popüler İspanya havalimanları hangileri?

En popüler İspanya havalimanları: El Prat, Valencia, Ibiza, Bilbao, Adolfo Suarez Madrid Barajas - Madrid Barajas, Malaga.

En popüler İspanya şehirleri hangileri?

En popüler İspanya şehirleri: Barselona, Valensiya, Ibiza, Bilbao, Madrid, Malaga.

Para birimi