Konya Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Konya Hakkında

Yüzölçümü anlamında Türkiye’nin en büyük şehri olan Konya, İç Anadolu Bölgesi'nin sınırlarında yer alan çok eski bir yerleşim. 2 milyonu aşan nüfusu barındıran Konya’da Ereğli, Seydişehir, Selçuklu ve Akşehir gibi ilçeler bulunuyor. Bölgede yapılan kazılara göre Konya ve civarında ilk yerleşimlerin günümüzden çağlar öncesinde başladığı biliniyor. Anadolu’nun hayli merkezi bir noktasında yer alması ise şehre ulaşımı kolaylaştıran etmenlerin başında geliyor.

İslam dünyasının en önemli âlimleri arasında gösterilen Mevlana, Konya’da yaşamıştı. Günümüzde de Mevlana Müzesi şehirde ziyaret edilebilecek noktalar arasında hiç kuşkusuz ilk sıralarda yerini alıyor. Haftanın her günü ziyarete açık olan müzeyi gezmek için ücret ödemenize gerek yok. Selçuklular zamanından bugüne kalan mimari miraslardan olan Karatay Medresesi ise Konya’da bir sonraki durağımız olabilir. 1950’li yılların ortalarından itibaren Çini Eserler Müzesi olarak ziyaret edilebilen medresede rengarenk çinileri görerek yüzyıllar öncesine uzanabilirsiniz. Binlerce yıllık geçmişi barındıran Sille Köyü ise Konya’nın ilk yerleşimlerinden. Koruma altına alınan eski manastır, kilise ve evleri barındıran köyde gezerken Konya’nın meşhur lezzetlerinden tadabilir ve eğer dilerseniz şehri anımsatacak harika hediyeliklerden satın alabilirsiniz. Konya’ya havaların ısınmaya başladığı baharda veya yaz döneminde seyahat ediyorsanız, şehir merkezinin sıcağından kaçarak Meram Bağlarının serinletici atmosferine sığınabilirsiniz. Ayrıca merkezden yaklaşık 1 saat mesafedeki antik kentlere geldiğinizde Konya’nın çağlar öncesinde nasıl bir yer olduğuna dair fikir edinmeniz mümkün.

Fırından çıkan meşhur etli ekmekler Konya ziyaretiniz sırasında mutlaka tatmanız gerekenlerin başında yer alıyor. Genellikle kutlamalar ve özel günlerde yapılan bamya çorbası, kaygana tatlısı ve fırın kebabı ise Konya sofralarının diğer vazgeçilmez tatlarından. Her dönemde adı Mevlana ile birlikte anılan Konya’ya geldiğinizde yöresel ürünlerin de satıldığı Melike Hatun Pazarı’na yolunuzu düşürebilirsiniz. Özellikle Konya gevreği, Mevlana şekeri ve küflü peynir şehirden alınabilecek en leziz seçenekler arasında. Yüksek hızlı tren bağlantısı sayesinde Ankara ve İstanbul’dan rahatlıkla ulaşılabilen Konya’ya Türkiye’nin her yerinden otobüs seferleri mevcut. Üstelik dilerseniz İstanbul gibi şehirlerden daha kısa sürede tarihi kente gelmek için uçak yolculuğunu da tercih edebileceğinizi anımsatmamızda yarar var.

Şehir Merkezinden Konya Terminali’ne Ulaşım

Konya merkezine 5 km uzaklıkta bulunan Konya Terminali’ne ulaşım için pek çok yol bulunuyor. Ücretli ve ücretsiz ulaşım yollarından birini seçerek terminale ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Şehir merkezinden terminale gitmenizi sağlayan 59-B, 60-A, 96-A ve 97-B numaralı otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Her yarım saate bir hareket eden otobüsler sabah 6:00’den 24:00’a kadar hizmet veriyor.

Tramvay

Konya Terminali’ne ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biri de hafif raylı sistem. H2 numaralı tramvay hattı ile terminal yanındaki durağa ulaşabilir ve 5 dakikalık bir yürüyüşle otobüs peronlarına gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Konya Terminali içerisinde ve şehir merkezinde onlarca otobüs firmasının ofisi bulunuyor. Çoğu firma her yarım saatte bir hareket eden ücretsiz yolcu servislerine sahip. Şehir merkezindeki bilet satış ofislerinin önünde otobüs kalış saatinizden yarım saat önce hareket edecek olan bu servislerden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Hızlı bir ulaşıma ihtiyacınız varsa şehrin her semtinde kolayca bulabileceğiniz taksilerle de terminale ulaşabilirsiniz.

Konya Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Konya merkezine yakın bir konumda bulunan Konya Terminali’nden şehir merkezine ulaşmak için pek çok ulaşım yollarından birini seçebilirsiniz.

Tramvay

Terminalin yanında bulunan tramvay durağından düzenli aralıklarla şehir merkezine seferler düzenleniyor.  H2 numaralı tramvay hattını kullanarak kısa sürede merkeze ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Konya Terminali’nin hemen yanındaki otobüs durağından yarım saatte bir kalkan 59-B, 60-A, 96-A ve 97-B numaralı otobüs hatlarıyla şehir merkezine ve önemli noktalara ulaşabilirsiniz. Terminalden kalkan belediye otobüsleri sabah 6:00’den 24:00’a kadar hizmet veriyor.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde bilet satış ofisi bulunan firmaların ücretsiz yolcu servislerini kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi

İstediğiniz noktaya hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız terminal taksilerinden de faydalanabilirsiniz. Terminal çıkış kapısı önünde bulunan taksi durağında 24 saat taksi hizmeti bulabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Konya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Konya
399 TL3611 sa 2 dk
roomİzmir - Konya
199 TL528 sa 29 dk
roomAnkara - Konya
130 TL393 sa 36 dk
roomAdana - Konya
200 TL435 sa 38 dk
roomBursa - Konya
250 TL217 sa 33 dk
roomAntalya - Konya
199 TL425 sa 48 dk
Seyahat Yazılarında Konya
arrow_back
arrow_forward
Tüm Yazılar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Konya otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Konya otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Konya otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Konya yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Konya 11 saat , İzmir - Konya 8 saat 30 dakika , Ankara - Konya 3 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Konya seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Özkaymak, Kontur Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Konya seferleri düzenliyor.
Konya Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  10 /Hava Durumu
 • Pazar
  11 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  6 /Hava Durumu
 • Salı
  7 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  2 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  8 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Adana
  5 saat schedule
 • Bursa
  7 saat schedule
 • Antalya
  5 saat schedule
 • Trabzon
  16 saat schedule
map placeholder
expand_less