Konya Otobüs Bileti Ara

Konya Hakkında

Yüzölçümü anlamında Türkiye’nin en büyük şehri olan Konya, İç Anadolu Bölgesi'nin sınırlarında yer alan çok eski bir yerleşim. 2 milyonu aşan nüfusu barındıran Konya’da Ereğli, Seydişehir, Selçuklu ve Akşehir gibi ilçeler bulunuyor. Bölgede yapılan kazılara göre Konya ve civarında ilk yerleşimlerin günümüzden çağlar öncesinde başladığı biliniyor. Anadolu’nun hayli merkezi bir noktasında yer alması ise şehre ulaşımı kolaylaştıran etmenlerin başında geliyor.

İslam dünyasının en önemli âlimleri arasında gösterilen Mevlana, Konya’da yaşamıştı. Günümüzde de Mevlana Müzesi şehirde ziyaret edilebilecek noktalar arasında hiç kuşkusuz ilk sıralarda yerini alıyor. Haftanın her günü ziyarete açık olan müzeyi gezmek için ücret ödemenize gerek yok. Selçuklular zamanından bugüne kalan mimari miraslardan olan Karatay Medresesi ise Konya’da bir sonraki durağımız olabilir. 1950’li yılların ortalarından itibaren Çini Eserler Müzesi olarak ziyaret edilebilen medresede rengarenk çinileri görerek yüzyıllar öncesine uzanabilirsiniz. Binlerce yıllık geçmişi barındıran Sille Köyü ise Konya’nın ilk yerleşimlerinden. Koruma altına alınan eski manastır, kilise ve evleri barındıran köyde gezerken Konya’nın meşhur lezzetlerinden tadabilir ve eğer dilerseniz şehri anımsatacak harika hediyeliklerden satın alabilirsiniz. Konya’ya havaların ısınmaya başladığı baharda veya yaz döneminde seyahat ediyorsanız, şehir merkezinin sıcağından kaçarak Meram Bağlarının serinletici atmosferine sığınabilirsiniz. Ayrıca merkezden yaklaşık 1 saat mesafedeki antik kentlere geldiğinizde Konya’nın çağlar öncesinde nasıl bir yer olduğuna dair fikir edinmeniz mümkün.

Fırından çıkan meşhur etli ekmekler Konya ziyaretiniz sırasında mutlaka tatmanız gerekenlerin başında yer alıyor. Genellikle kutlamalar ve özel günlerde yapılan bamya çorbası, kaygana tatlısı ve fırın kebabı ise Konya sofralarının diğer vazgeçilmez tatlarından. Her dönemde adı Mevlana ile birlikte anılan Konya’ya geldiğinizde yöresel ürünlerin de satıldığı Melike Hatun Pazarı’na yolunuzu düşürebilirsiniz. Özellikle Konya gevreği, Mevlana şekeri ve küflü peynir şehirden alınabilecek en leziz seçenekler arasında. Yüksek hızlı tren bağlantısı sayesinde Ankara ve İstanbul’dan rahatlıkla ulaşılabilen Konya’ya Türkiye’nin her yerinden otobüs seferleri mevcut. Üstelik dilerseniz İstanbul gibi şehirlerden daha kısa sürede tarihi kente gelmek için uçak yolculuğunu da tercih edebileceğinizi anımsatmamızda yarar var.

Konya Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Konya Terminali’ne Ulaşım

Konya merkezine 5 km uzaklıkta bulunan Konya Terminali’ne ulaşım için pek çok yol bulunuyor. Ücretli ve ücretsiz ulaşım yollarından birini seçerek terminale ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Şehir merkezinden terminale gitmenizi sağlayan 59-B, 60-A, 96-A ve 97-B numaralı otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Her yarım saate bir hareket eden otobüsler sabah 6:00’den 24:00’a kadar hizmet veriyor.

Tramvay

Konya Terminali’ne ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biri de hafif raylı sistem. H2 numaralı tramvay hattı ile terminal yanındaki durağa ulaşabilir ve 5 dakikalık bir yürüyüşle otobüs peronlarına gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Konya Terminali içerisinde ve şehir merkezinde onlarca otobüs firmasının ofisi bulunuyor. Çoğu firma her yarım saatte bir hareket eden ücretsiz yolcu servislerine sahip. Şehir merkezindeki bilet satış ofislerinin önünde otobüs kalış saatinizden yarım saat önce hareket edecek olan bu servislerden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Hızlı bir ulaşıma ihtiyacınız varsa şehrin her semtinde kolayca bulabileceğiniz taksilerle de terminale ulaşabilirsiniz.

Konya Terminali Hakkında

Konya Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Konya merkezine yakın bir konumda bulunan Konya Terminali’nden şehir merkezine ulaşmak için pek çok ulaşım yollarından birini seçebilirsiniz.

Tramvay

Terminalin yanında bulunan tramvay durağından düzenli aralıklarla şehir merkezine seferler düzenleniyor.  H2 numaralı tramvay hattını kullanarak kısa sürede merkeze ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Konya Terminali’nin hemen yanındaki otobüs durağından yarım saatte bir kalkan 59-B, 60-A, 96-A ve 97-B numaralı otobüs hatlarıyla şehir merkezine ve önemli noktalara ulaşabilirsiniz. Terminalden kalkan belediye otobüsleri sabah 6:00’den 24:00’a kadar hizmet veriyor.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde bilet satış ofisi bulunan firmaların ücretsiz yolcu servislerini kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi

İstediğiniz noktaya hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız terminal taksilerinden de faydalanabilirsiniz. Terminal çıkış kapısı önünde bulunan taksi durağında 24 saat taksi hizmeti bulabilirsiniz.

Akşehir Hakkında

Şehir Merkezinden Akşehir Terminali’ne Ulaşım

İlçe merkezi çıkışında çevre yolu üzerinde bulunan Akşehir Terminali’ne 24 saat ulaşabileceğiniz pek çok ücretli ve ücretsiz ulaşım aracı bulunuyor.

Yolcu Servisleri

Pek çok otobüs firmasının ilçe merkezindeki bilet satış ofislerinin önünden her yarım saatte bir kalkan ücretsiz ücretiz yolcu servisleri bulunuyor. Yolcu servisleri ile otobüs kalkış saatinden 15 dakika önce terminale ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

İlçede her semtte belediye otobüsü durakları bulunuyor. Sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar bulabileceğiniz belediye otobüsleriyle 10 dakika içinde terminale ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Yolcuların terminale kolayca ulaşabilmesi için hizmet veren şehir içi minibüslerinin yanı sıra Konya, çevre ilçeler ve köylerden de terminale ulaşabileceğiniz dolmuş hatları bulabilirisiniz.

Taksi

Akşehir Caddesi ve Sanayi Bulvarı gibi merkezi noktalarda 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları bulabilir ve kısa sürede terminale ulaşabilirsiniz.

Akşehir Terminali Hakkında

Akşehir Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Akşehir Terminali şehir merkezinin biraz dışında yer alıyor ve yolcuların terminalden ilçe merkezine kolayca gidebilmesi için çeşitli ulaşım araçları sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal karşısındaki Seyyid Mahmut Hayran Caddesi’nde bulunan belediye otobüsü durağında her yarım saate bir ilçe merkezine ve birçok mahalleye otobüs bulabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalde hizmet veren bazı otobüs firmaları yolcuları için ücretsiz yolcu servisi hizmeti sağlıyor. Bu servisleri kullanarak ilçe merkezinde pek çok noktaya kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi

Akşehir Terminali çıkışında bulunan taksi durağı yolculara 7 gün 24 saat hizmet veren veriyor. Taksi kullanarak kısa bir yolculukla ilçe merkezinde her semte ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Konya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları
RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Konya
125 TL3110 sa
roomİzmir - Konya
70 TL1610 sa 30 dk
roomAnkara - Konya
40 TL204 sa
roomAdana - Konya
60 TL475 sa 30 dk
roomBursa - Konya
80 TL137 sa
roomAntalya - Konya
50 TL54 sa 45 dk
Konya Ortalama Sıcaklık
 • Pazar
  10 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  11 /Hava Durumu
 • Salı
  8 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  11 /Hava Durumu
 • Perşembe
  12 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul
  9 saat schedule
 • İzmir
  8 saat schedule
 • Ankara
  4 saat schedule
 • Adana
  5 saat schedule
 • Bursa
  8 saat schedule
 • Antalya
  7 saat schedule
 • Trabzon
  16 saat schedule