Hakkâri Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Hakkâri Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi’ne bağlı Hakkari, aynı zamanda Türkiye’nin en doğusundaki yerleşimlerden. Günümüzde Irak ve İran gibi ülkelerin sınırında yer alan şehir, Van ve Şırnak’la da komşu. Nüfusu 300 bine yaklaşan Hakkari’nin neredeyse %90’ı dağlık arazilerden meydana geliyor. Şemdinli, Yüksekova ve Çukurca ise Hakkari’nin belli başlı ilçeleri arasında. Şehirde sıcaklık değerleri tüm sene boyunca son derece düşük. Üstelik yıl içinde 6 aydan uzun süreyle kar yağışı görülebiliyor.

Hayli zorlu sayılabilecek iklim şartları nedeniyle bölgede ekilen tarım ürünlerinin büyük çoğunluğunu tahıllar oluşturuyor. Arpa, buğday, fasulye, mercimek ve mısır bu anlamda ilk sıralara yerleşen tarım ürünlerinden. Hakkari’de genellikle yüksek dağlık arazilerin bulunması, şehri hayvancılık faaliyetleri için ideal bir yerleşim haline getiriyor. Ancak sanayi ve ticaret anlamında özellikle Batı Anadolu’daki yerleşimler kadar gelişmiş sayılmaz.

Binlerce yıllık kadim tarihi süresinde sayısız uygarlığa beşiklik eden Hakkari’nin turistik yerlerini yaklaşık 3 günlük bir programla görebilirsiniz. Yüksekova ilçe merkezi yakınlarında yer alan Seyithan Gölü, özellikle doğayla iç içe olmayı arzulayan Hakkari ziyaretçilerini çekiyor. Şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafedeki göl, muazzam atmosferiyle olduğu kadar olağanüstü manzarasıyla da cezbedici. Eğer kayak yapmaya ve diğer kış sporlarına merakınız fazlaysa, seyahatinizi bu mevsimde gerçekleştirmenizde fayda var. Cilo Dağı’nın eteklerine yerleşen Cennet Cehennem Vadisi, doğada yürüyüş yaparak enerji tazelemeyi amaçlayanlara enfes bir alternatif yaratıyor. Ayrıca bu bölge, doğal olarak yetişen mantarlarıyla ünlü. Bu sayede mantar toplamak isteyenler tarafından da sıklıkla ziyaret ediliyor. Hakkari şehir merkezinde ise 1700’lü yılların başlarında inşa eden mimari yapılardan olan Meydan Medresesi’ni görerek eski yüzyıllara gidebilirsiniz. İki kattan oluşan medrese, hem Selçuklu hem de Osmanlı mimarisine dair izleri barındırıyor. Meydan Medresesi’nin tarihi avlusundan içeri adımınızı attığınızda, bir anda tarihin tozlu sayfaları arasında gezindiğinizi hissedebilirsiniz. Üstelik Şırnak, Van ve Erzurum gibi bölgenin önemli şehirlerinden sürekli olarak düzenlenen otobüs seferleri sayesinde rahatça Hakkari’ye seyahat edebilirsiniz.

Hakkari Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Hakkari Otobüs Terminali’nden kentin merkezine gelmek isteyenler için ücretsiz servis aracı ve taksi gibi seçenekler mevcut. Genellikle Van üzerinden Türkiye’nin farklı bölgelerine gerçekleşen seferlerde kullanılan terminalden ayrıca minibüse binerek Hakkari’nin merkezine ulaşmayı tercih edebilirsiniz. 

Servis Aracı  

Hakkari Otobüs Terminali’nden kalkan servis araçlarına bindiğinizde ücret ödemeden kısa sürede kent merkezine gelebilirsiniz. Son derece küçük bir alana sahip Hakkari Terminali’nden hareket eden servisler şehrin pek çok bölgesini dolaşarak yolcuları inecekleri noktalara ulaştırıyor. 

Minibüs  

Hakkari Terminali’nden şehrin merkezine otobüslerin varış saatlerine uygun şekilde minibüs seferleri gerçekleşiyor. Böylece terminalde otobüsten indikten sonra kolaylıkla uygun fiyatlı bu araçlara aktarma yapabilirsiniz. 

Taksi

Terminalden Hakkari şehir merkezine gelirken taksiye binerek yolculuğunuzu pratik hale getirebilirsiniz. Şehirde taksi ücretleri terminalin uzaklığı nedeniyle kesmen yüksek sayılabilir. Buna karşılık taksiler konforlu ve hızlı şekilde merkeze gelmek isteyenler için şüphesiz en ideal seçenekler arasında. 

Otobüs 

Hakkari Terminali’nden kent merkezine olmasa da yakın ilçe ve köylere kadar otobüslerle erişmek mümkün. Gideceğiniz yeri terminalde bulunan görevlilere ileterek otobüsün kalkış noktasını öğrenebilir ve hızlıca yola çıkabilirsiniz. Otobüsler Hakkari’de ayrıca Türkiye'nin pek çok farklı noktasına seferler düzenlenen Van Terminali'ne ulaşmak için de tercih ediliyor. 

Şehir Merkezinden Hakkari Terminali’ne Ulaşım

Hakkari şehir merkezine oldukça uzak bir noktada konumlanan otobüs terminaline minibüs ve servislerle ulaşım sağlanabiliyor. Kentin merkezinden terminale ayrıca taksiyle de erişim mümkün. Üstelik Hakkari’nin merkezinden kalkan toplu taşıma araçları terminalden düzenlenen seferlere uygun olarak hareket ediyor. 

Servis Aracı  

Hakkari Otobüs Terminali’nin şehir merkezinden yürünemeyecek kadar uzak bir noktada bulunması yolcuları servis kullanımına yönlendiriyor. Özellikle Van üzerinden gerçekleşen seferler sırasında tercih edilen terminale firmalara ait ücretsiz servisler sayesinde kısa sürede erişebilirsiniz. Hakkari şehir merkezinde yer alan servis kalkış noktalarına geldiğinizde bu araçlara binebilirsiniz. 

Minibüs   

Hakkari kent merkezinden terminal yönüne doğru gelen minibüslere binerek otobüsünüze tam zamanında yetişme şansı bulabilirsiniz. Şehrin girişinde konumlanan terminal binasına ulaştıran servislerin belirli hareket saati bulunmuyor. Buna karşılık hızlıca terminale gelmeleri sayesinde yolculara pratiklik kazandırıyor. 

Taksi 

Hakkari kent merkezinden taksi bularak terminale gelmek son derece kolay ve rahat bir seçenek. Üstelik şehrin neresinde olduğunuz fark etmeksizin bu araçları bulunduğunuz noktaya kadar telefonla çağırabilirsiniz. Hakkari’de özellikle merkezden terminale yolculuk yaparken valizlerini rahatlıkla taşımak isteyenler için taksiler kuşkusuz son derece uygun. 

Otobüs 

Hakkari’de şehir merkezinden direkt olarak otobüs terminaline ulaştıran belediye otobüsü hattı bulunmuyor. Buna karşılık yakın ilçelerden veya köylerden kentin merkezine gelmek için bu araçlara binmek mümkün. Otobüs yolculuğunun süresi söz konusu köy veya ilçenin terminale uzaklığına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Hakkâri Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomAdana - Hakkâri
500 TL117 sa 16 dk
roomMersin - Hakkâri
500 TL118 sa 46 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Hakkâri otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Hakkâri otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Hakkâri otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hakkâri yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Hakkâri 1 gün 2 saat , Ankara - Hakkâri 21 saat 30 dakika , Adana - Hakkâri 16 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Hakkâri seferleri bulunuyor?
expand_more
Best Van Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Hakkâri seferleri düzenliyor.
Hakkâri Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  25 /Hava Durumu
 • Pazar
  26 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  25 /Hava Durumu
 • Salı
  24 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  24 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  1 saat schedule
 • Ankara
  21 saat schedule
 • Adana
  16 saat schedule
map placeholder
expand_less