Koca Seyit Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2022 Google
Koca Seyit Havalimanı Hakkında

Türkiye’nin gözde tatil beldelerinden biri olan Balıkesir’de Balıkesir Merkez Havalimanı’nın yanı sıra bir de Balıkesir Koca Seyit Havalimanı bulunuyor. Balıkesir’in Edremit ilçesinde yer alan havalimanı, 1997 yılında uçuş trafiğine açılmıştır. Sivil havalimanı kategorisinde bulunan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlar gerçekleştiriliyor. Küçük bir havalimanı olan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan yurt dışı uçuş sadece Almanya’ya yapılıyor. Balıkesir şehir merkezine yaklaşık 86 kilometre uzaklıkta yer alan havalimanı, 2010 yılının Haziran ayında Geçici Hudut Kapısı ilan edilmiştir. Havalimanı, önemli turizm merkezlerinin birçoğuna da yakın bir konumda bulunuyor. Edremit’e 4 kilometre uzaklıkta olan havalimanı, Burhaniye’ye 8, Akçay’a 14, Güre’ye 18, Altınoluk’a 29, Ayvalık’a ise 40 kilometre mesafede yer alıyor.

Koca Seyit Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Özel Servisler ve Otobüs

Koca Seyit Havalimanı’ndan kalkıp direkt şehir merkezine hareket eden toplu taşıma aracı bulunmadığından Edremit, Burhaniye, Ayvalık araçlarına binip oradan şehir merkezine aktarma yapabilirsiniz. Bir diğer ulaşım imkânı da havalimanında bulunan tur şirketlerine ait servislerdir. Bu servisleri kullanarak direk şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Taksi ulaşımı da tercih edilebilir ancak Merkez havalimanından taksiye binmek daha doğru bir karar olur. Çünkü diğer havalimanı ile şehir merkezi arası 90 km olduğundan bu tercih cebinizi yakabilir. Havaalanlarında bazı tur şirketlerinin uyguladığı özel hizmetlerde mevcuttur. Bunlar arasında size özel taksi, minibüs kiralama vb. seçenekleri gösterilebilir.

Araç Kiralama

Araç kiralamak en çok tercih edilen seçenekler arasında gösterilebilir. Balıkesir tarihi, kültürü, doğal güzelliğiyle ön plana çıkan bir şehirdir. Bu nedenle hemen hemen her yerde gezilecek yerler vardır diyebiliriz.

Araba kiralayarak şehrin tadını çıkarabilir, sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz. İsterseniz havaalanında bulunan araç kiralama ofislerini tercih edebilir, isterseniz de internetten aracınızı ayırtıp zaman kazanabilirsiniz.

20 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Koca Seyit Havalimanı'na Ulaşım

Balıkesir’de, Balıkesir Merkez Havalimanı ve Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı olmak üzere 2 havalimanı bulunmaktadır. Edremit Koca Seyit Havalimanı şehir merkezine 90 km uzaklıktadır. Merkez Havalimanı ise şehir merkezine 5 km uzaklıktadır. Ancak Merkez Havalimanı’nda çoğunlukla Mayıs-Ekim döneminde uçuşlar yapılmaktadır.

Otobüs

Şehir merkezinden Koca Seyit Havalimanına gitmek için ilk önce Edremit, Ayvalık, Burhaniye ilçelerine ulaşmanız gerekiyor. Buradan özel halk otobüslerine binerek Koca Seyit Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Balıkesir Merkez Havalimanı’na ulaşmak ise diğer seçeneğe göre daha kolay. Şehir merkezinden kalkan özel halk otobüsleriyle havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinden Merkez Havalimanı’na ulaşmak için en uygun seçeneklerden birisi taksidir. Havaalanı ve şehir merkezi arası mesafe kısa olduğundan ödeyeceğiniz miktarda uygun olacaktır.

Minibüs

Bir diğer ulaşım imkânı da İzmir-Çanakkale yolundan geçen Körfez Birlik dolmuşlarına binmek. Bu minibüsleri kullanarak Koca Seyit Havaalanı’na rahatça ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Balıkesir ve çevresine ulaşım Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı üzerinden sağlanıyor. Terminal içerisinde alışveriş yapabileceğiniz dükkânlar ve vaktinizi geçirebileceğiniz bir de kafeterya bulunuyor.

20 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Balıkesir Edremit Seyahat Rehberi
Balıkesir Edremit Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
14ºC
16ºC
17ºC
17ºC
13ºC
25ºC
27ºC
28ºC
29ºC
27ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 30 dk
Ankara
1 saat
Antalya
1 saat 20 dk
Bodrum
50 dk
Gaziantep
1 saat 50 dk
İstanbul
40 dk
İzmir
40 dk
Trabzon
1 saat 20 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Koca Seyit Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Koca Seyit Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Koca Seyit Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Koca Seyit Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Koca Seyit Havalimanı’na alternatif olarak Bandırma Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Koca Seyit Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Türk Hava Yolları, Pegasus, AnadoluJet, Koca Seyit Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Koca Seyit Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

Pegasus, Türk Hava Yolları, AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden Koca Seyit Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi