Astypalea Island Uçak Bileti Ara

Astypalea Island Hakkında

Ege Denizi’ne konumlanan Astypalea Island, On iki Ada’nın en batısında yer alır. Kos ve Amorgos arasında bir konuma sahip olan şehrin ekonomisi büyük oranda turizm odaklıdır. Şehir merkezinde birçok kale ve mezar kalıntısı bulunur. Eski dönemlerden kalma liman da günümüzde restore edilip, ziyarete açılmıştır.

Astypalea Island, nemli bir iklimin etkisi altındadır. Soğuk hava şartları çok etkin olmasa da, kış mevsiminde az da olsa kar yağışı görülür. Yıllık ortalama 560 mm yağış alan şehir merkezinde hava sıcaklığının artmasından ötürü temmuz ve ağustos aylarında yoğun turist kafilelerine rastlanır. Daha çok deniz mahsulleri üzerinden ürünler sunan Astypalea Island çevresinde çeşitli restoran ve oteller yer alır. Özellikle sahil kenarında yer alan restoranların hepsinde taze balık ve mezeler servis edilir. Ayrıca Avrupa mutfağından da seçeneklerin yer aldığı bu şehirde farklı lezzetleri keşfederek, damak tadınıza uygun ürünü seçebilirsiniz.

Vazgeçilmez Yunan tavernaları burada da sıkça yer alır. Oldukça hareketli geçen gece yaşantısına, Yunan ezgileri eşlik eder. Alışveriş tutkunları için çeşitli seçeneklere sahip olan Astypalea Island, el ürününden oluşturulan birçok hediyelik eşyanın satıldığı dükkânlara da ev sahipliği yapar. Bu dükkânlardan ilgi alanına uygun ürünleri dilediğiniz gibi seçerek, satın alabilirsiniz. Astypalea Island Havalimanı, sağlamış olduğu kolay ulaşım imkânı sayesinde yoğun olarak tercih edilir.

Havalimanından Astypalea Island Şehir Merkezine Ulaşım

Astypalea Island Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
17ºC
20ºC
Cmt
Paz
17ºC
20ºC
Paz
Pzt
17ºC
20ºC
Pzt
Sal
18ºC
20ºC
Sal
Çar
18ºC
21ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Para birimi
x