Kasos Island Uçak Bileti Ara

Kasos Island Hakkında

On iki adanın en güneyine konumlanan Kasos Island, Fenikelilerden günümüze kadar ulaşmıştır. Bir Yunan adası olarak önemli hikâyelere konu olan Kasos Island, doğal güzellikleri ve ilgi çekici plajlarıyla son dönemde oldukça dikkat çeker. Bir sahil kasabası olarak Kasos balıkçılık ve turizm alanında gelişme göstermiş Kasos Island, oldukça nemli bir iklime sahiptir.

Kış mevsiminde nadiren kar yağışı görülür. Yıllık ortalama olarak 570 mm yağış alır. Özellikle hava sıcaklığının artmasından ötürü yaz aylarında şehre gelen turist miktarı artıyor. Aghios Spyridonas Kilisesi, Emborios Köyü, Ag Triada Kilisesi, Sellai Mağarası, Ellinokamara Mağarası ve Venedik Kastro Kalıntıları gezip görmeniz gereken tarihi alanlar içerisinde yer alır.

Gece başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden eğlence anlayışı farklı aktivitelerle desteklenir. Özellikle kıyı bölgelerinde yer alan mekânlar üzerinden ilerleyen gece hayatı şehre farklı bir hava katar. Çeşitli türde hizmet veren birçok restoran, kafe ve bar şehir merkezine konumlanmıştır. Özellikle deniz ürünleri mutfak kültürünün önemli alternatifleri arasındadır. Kasos Island Havalimanı önemli bir ulaşım ağı olarak faaliyet gösteriyor.

Havalimanından Kasos Island Şehir Merkezine Ulaşım

Kasos Island Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
15ºC
15ºC
Cum
Cmt
13ºC
16ºC
Cmt
Paz
15ºC
16ºC
Paz
Pzt
15ºC
17ºC
Pzt
Sal
16ºC
18ºC
Sal
Uçuş Süreleri
1s 30dk
1s 20dk
1s 10dk
1s 50dk
1s 20dk
1s 30dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x