AFAir France

Ucuz Air France Uçak Bileti

Popüler Air France Yurt Dışı Uçuşları

AF Air France Hakkında

Fransa'nın ulusal havayolu şirketi olan Air France, 1933 yılında kurulmuştur. Yönetim merkezi Fransa'dadır ve Air France-KLM Group adlı bir firma tarafından işletilmektedir. Paris'te bulunan Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı merkez havalimanıdır. 194 noktaya günde 1500 civarında uçuş gerçekleştiren Air France dünyada birçok noktaya uçmaktadır ve yaklaşık 70.000 çalışanı vardır.

Air France ayrıcalığı ile İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Paris'e direkt olarak uçabilirsiniz. Ayrıca partneri olan KLM Havayolları ile birlikte gerek Avrupa'nın birçok şehrine gerekse Kuzey ve Güney Amerika ülkelerine İstanbul'dan aktarmalı ve direkt uçuşlar da gerçekleştiriliyor.

Checkin İşlemleri Air France Check-In İşlemleri

Air France ile seyahat edecek yolcular için online ve havalimanı check-inleri, uçağın kalkışından 30 saat önce başlatılıyor. Tüm yolcular, check-in işlemlerini uçağın kalkışından 30 dakika öncesine kadar gerçekleştirebiliyorlar. Atlanta ve Detroit seferlerini yapan uçaklarda ise check-in işlemleri en erken 24 saat önce yapılabiliyor. Yolcuların uçuş saatinden en geç 20 dakika önce biniş kapısında olmaları zorunlu tutuluyor.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air France uçaklarına yolcular, 1 el bagajı ve 1 aksesuar çantası ile binebilirler. İki çantanın toplam ağırlığının 12 kg’ı aşmaması gerekiyor. El bagajının ölçüleri en fazla 55 x 35 x 25 cm olabilir. Aksesuar çantasının ise 40 x 30 x 15 cm ebatlarında olması gerekir. Business ve La Premiere sınıfındaki yolcuların 32 kg’lık 1 adet çanta hakkı bulunurken Ekonomi ve Pre Ekonomi sınıfındaki yolcular ise 23 kg ağırlığında 1 çanta ile seyahat edebiliyorlar. Tüm yolcuların bagaj ebatlarının toplamının 158 cm’i aşmaması mecburi tutuluyor.

Checkin İşlemleri Air France Koltuk Seçimi

Check-in işlemlerinin gerçekleştirildiği sırada yolcular koltuk numaralarının yanı sıra ekstra koltuk seçimi de tercih edebiliyorlar. Özel yemek menüsü veya ekstra bagajı bulunan yolcuların check-in sırasında bu taleplerini mutlaka görevlilere bildirmeleri gerekiyor.

Checkin İşlemleri Air France Diz Mesafesi

Air France’de La Premiere sınıfı, özel süit kabinleri, 2 metrelik özel yatakları, özel yemek masası ve dokunmatik HD televizyonları ile farklılık yaratıyor. Business sınıfı yolcular, uçakların genelde ön bölümünde yer alan kaliteli deriden imal edilmiş koltuklar ile seyahat edebiliyor. Pre Ekonomi sınıfındaki yolcular, ikili koltuklarda ve geniş ekranlı video izleme ünitesi sayesinde keyifli bir yolculuk yapabiliyorlar. Ekonomi yolcuları ise standart üçlü koltukları kullanabiliyorlar.

Checkin İşlemleri Air France Yiyecek, İçecek ve İkram

Air France ile yolculuk yapmanın bir diğer ayrıcalığı da muhteşem Fransız mutfağının en güzel lezzetlerinin sunuluyor olmasıdır. La Premiere koltuklarında lüks bir yolculuğa çıkanlar için a la carte menüler sunuluyor. Ödüllü şefler, bu sınıf için her iki ayda bir menülerini yeniliyorlar. Business yolcuları ise keyifli yolculuklarına şampanyalarını yudumlayarak başlıyorlar. Sabah saatlerindeki uçuşlarda hamur işleri servis edilirken diğer saatlerde Fransız mutfağının harika lezzetleri ikram ediliyor. Pre Ekonomi sınıfında aperatif yiyeceklerin yanında ücretsiz olarak şampanya ve içecek servisi de yapılıyor. Ekonomi yolcuları ise atıştırmalık ürünler ve 1 adet alkolsüz içecek haklarını kullanabiliyorlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım Air France uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da Air France uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm Air France uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan Air France uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız Air France uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da Air France kampanyalarından faydalanabilir miyim?

Air France tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Air France Künye

IATA kodu: AF

Kuruluş tarihi: 10/07/1933

Uçak sayısı: 635 uçak

Uçuş noktaları: 500 nokta

Air France Haberleri
Para birimi