Boston Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Boston Hakkında

ABD’nin Massachusetts Eyaletinin başkenti olan Boston, özellikle İngiltere ve İrlanda’dan gelen göçmenlerin kurduğu bir şehirdir. 17. Yüzyıl başlarında kurulan Boston şehri, birçok köklü kuruluş ve eğitim kurumlarını da bünyesinde barındırır. Harvard ve MIT (Massachusetts Information Technologies) gibi dünyanın en önemli üniversitelerine ev sahipliği yapar. Şehrin merkez nüfusu yaklaşık 600 bin civarında olsa da metropolleriyle birlikte nüfusu 10 milyonu bulmaktadır. Boston’da yazlar sıcak ve nemli, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçer. Kışın genelde kar yağışı da görülür. Bu yüzden şehri gezmek için en iyi zamanlar, bahar ve yaz aylarıdır.

Boston müze ve sanat galerileri konusunda çok zengin seçenekler sunar. Boston Müzesi, Harvard Müzesi, MIT müzesi, New England Akvaryumu, Harbor Adası ve Doğa Parkı, Old State House, Common Parkı gibi yerler gezilebilir. Kentin en şık kafe ve restoranları Newburry Strett’te yer alır. Bu caddede kırmızı renkli eski Boston evlerinin alt katları kafe ve restoranlara çevrilmiş. Sahilde balık tutmak, yürüyüş yapmak ya da halk bahçesindeki kuğu şeklindeki kayıklara binmek kent halkının en sevdiği şeylerin başında gelir.

Boston’da öğrenci sayısı da çok olduğu için renkli bir eğlence hayatı da vardır. Sergi ve müzeler konusunda da zengin seçenekler sunar. Bu yüzden yılda yaklaşık 16 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir. New York- Boston arası karayoluyla 4-5 saat sürmektedir. Şehri gezmek için tramvayı kullanabilirsiniz, bir de denizden büyük yelkenli tekneleriyle tur yapmayı ihmal etmeyin. THY’nin Boston’a direk uçuşları var. İstanbul’dan uçuşlar yaklaşık olarak 10,5 saat sürüyor. Boston Logan Havalimanından kent merkezine tramvayla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havalimanından Boston Şehir Merkezine Ulaşım

Harvard Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Massachusetts Üniversitesi ve dünyaca ünlü sağlık kurumlarına ev sahipliği yapmasıyla ön plana çıkan Boston, dünyanın her yerinden gelen binlerce hasta, araştırmacı ve öğrenciyi ağırlıyor. Şehrin uluslararası tek havalimanı ise Leiutenant General Edward Lawrence Logan Uluslararası Havalimanı. Şehre 5,6 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı, feribot ulaşımı olan nadir havalimanlarından da biri.

Havalimanı Otobüsleri

Boston Logan Havalimanı olarak anılan havalimanının zemin katından her 8 dakikada bir kalkıp şehre giden “Silver Line 1” adında bir otobüs hattı bulunuyor. Ortalama 20 dakikada, şehir merkezdeki Güney İstasyonu’na ulaşan SL1 size buradan Red Line denen metro hattına aktarma yapma imkanı da sunuyor. Ayrıca burası Boston Halk Parkı, Tiyatrolar Bölgesi ve birçok müze ile önemli bölgeye yürüyerek 5 ila 10 dakika arası bir uzaklıkta bulunuyor. Bunun dışında C Terminali’nden geçen 459 ile 449 numaralı otobüsler de sizi şehir merkezine 10 dakikada uzaklıktaki Summer St. durağından götürüyor.

Raylı Sistem

Havalimanı’nın direkt olarak içine giren bir metro istasyonu olmasa da Mavi Hat isimli metro hattında “Airport” adında bir istasyon var. Logan’dan kalkan servislerle bu istasyona, buradan bineceğiniz metroyla da şehir merkezindeki yerel hükümet binasının önünde yer alan State Street istasyonuna toplamda 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca SL1 hattı ile 171 numaralı otobüsün son durağındaki duraklar sizi Kırmızı Hat isimli metroya bağlayacak. Bu metroya binerek Harvard Üniversitesi, Harvard Doğal Tarih Müzesi ve Cambridge bölgelerine gidebilirsiniz.

Feribot

Havalimanı’nın Logan Wharf adında bir de iskelesi bulunuyor. 66 numaralı shuttle ile ya da yürüyerek 10 dakikada ulaşacağınız iskeleden şehir merkezindeki Long Wharf iskelesine 18 dakikada ulaşabilirsiniz. Gün içerisinde 40 dakika ile 1 saat arası değişen sürelerle hareket eden feribota biniş ücreti ise diğer seçeneklere kıyasla daha uygun.

Taksi

Havalimanı’ndan bineceğiniz taksiler sizi Boston Kanalı altından geçen tüneller üzerinden şehre bağlayacaktır. Ortalama 7 dakika süren yolculuk için ödeyeceğiniz ücret taksiye göre oldukça uygun. Bu fiyat Harvard Üniversitesi’ne gitmek isterseniz biraz daha yükseliyor. Taksiler, tüm terminal çıkışlarında yer alıyor.

Araç Kiralama

Logan Havalimanı’ndaki araç kiralama firmalarından da kirayalabileceğiniz araçlarla önce Boston Kanalı altından geçen tüneli kullanıp Congress Caddesi ve Congress Köprüsü üzerinden doğrudan şehir merkezine ulaşacaksınız. Daha batıda kalan tüneli kullandığınız takdirde ise önce Haymarket Meydanı’na çıkacaksınız. Bu meydandan New Chardon yoluna ardından da Merrimac Caddesi’ne bağlandığınızda yerel hükümet binası ile şehir merkezine ulaşacaksınız. Yolculuğunuz ise iki tünelden de ortalama 10 dakika sürecek.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Boston uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Boston varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Boston uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Boston uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Boston uçuşları Logan Intl Havalimanı, Portsmouth Pease Intl Havalimanı, Back Bay (MBTA station) Havalimanı, South Station Havalimanı'na düzenleniyor.

Boston yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Boston 10 saat 30 dakika, Ankara-Boston 10 saat, Antalya-Boston 10 saat 10 dakika, Bodrum-Boston 9 saat 50 dakika, Gaziantep-Boston 10 saat 40 dakika, İstanbul-Boston 9 saat 40 dakika, İzmir-Boston 9 saat 40 dakika, Trabzon-Boston 10 saat 30 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Boston uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Boston uçuşları düzenliyor.

Boston uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Boston uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Boston Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
2ºC
4ºC
Paz
Pzt
-2ºC
3ºC
Pzt
Sal
0ºC
4ºC
Sal
Çar
2ºC
7ºC
Çar
Per
3ºC
12ºC
Per
Uçuş Süreleri
10s 30dk
10s 10dk
9s 50dk
10s 40dk
9s 40dk
9s 40dk
10s 30dk
Haritada Görüntüle
Boston Alternatif Ulaşım
Para birimi