Washington Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Washington Hakkında

Washington, ABD’nin başkenti aynı zamanda da en çok turist çeken şehirlerinden birisidir. Aynı zamanda direk federal devlete bağlı bir şehirdir. ABD başkanlarının kaldığı Beyaz Saray ile ünlü bu şehir genel olarak planlı, birbirine paralel ve kesişen yolları büyük meydanları ve parklarıyla dikkat çeker. Oldukça düzenli bir şehirdir ve ulaşım ağları da yaygındır.
 
Washington’a gitmişken tabi ki Beyaz Saray, Parlamento binasını gezmek ve buralarda fotoğraf çektirmek çok popüler. Ayrıca yönetim merkezleri ve müzelerin bulunduğu National Mal, Capitol, Lincoln Anıtı, Ulusal Hava ve Uzay Müzesi, Ulusal Doğal Tarih Müzesi gibi yerler gezilebilir. Washington’da konaklamak için Smithsonian ve The Mall civarları tercih edilebilir ancak metroyu daha çok kullanmak isterseniz Dupont Circle ve Logan Circle bölgelerindeki oteller de seçilebilir. Washington ılıman dönencealtı iklim bölgesinde yer alır. Yazları sıcak ve nemli kışları ise ılık geçer.
 
Washington’da 3 havalimanı hizmet verir. Şehre en yakın havalimanı Ronald Reagan Havalimanıdır ve kent merkezine ulaşım yaklaşık 15 dakika sürer. Dulles ve Baltimore-Washington Uluslararası Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşımlar ise yaklaşık 45 dakika sürer. Havalimanlarının hepsinden otobüs seferleri vardır. Yine isterseniz araç kiralayabilirsiniz. Kent içi ulaşım içinse metroyu tercih edebilirsiniz.
 

 

Havalimanından Washington Şehir Merkezine Ulaşım

Baltimore Washington International (BWI) Thurgood Marshall Havalimanı

Washington merkezine 54 kilometre ve Baltimore merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Baltimore Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için tercih edebileceğiniz farklı alternatifler mevcut. Bu alternatifleri; taksi, otobüs, tren, metrobüs, transfer aracı ve araç kiralama olarak sayabiliriz.

Taksi

Baltimore Havalimanı’ndaki terminal binasından binebileceğiniz taksiler ile hızlı şekilde şehir merkezlerine seyahat edebilirsiniz. Son derece güvenilir ve konforlu şekilde dizayn edilmiş olan taksiler sayesinde havalimanından Washington merkezine rahatça ve keyifli bir şekilde gidebilirsiniz.

Otobüs

Baltimore Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için üç farklı otobüs hattını tercih edebilirsiniz. Bunlardan ilki RTA olarak adlandırılan otobüsler. Bu otobüsler ile haftanın her günü Central Maryland bölgesinde seyahat edebilirsiniz. Diğer bir otobüs hattı ise ICC olarak adlandırılan otobüsler. Bu otobüsler ile Gaithersburg Park ile Montgomery bölgesi arasında yolculuk yapabilirsiniz. Son otobüs hattı ise 17 ve 99 numaralı otobüsler olarak hizmetinizde. Şehrin birçok yerine gitmenizi sağlayan bu otobüsler ile rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

Metrobüs

Metrobüsler, Baltimore Havalimanı ile en yakın metro istasyonu arasında gidip gelmenizi sağlayan otobüsler olarak hizmetinizde bulunuyor. Haftanın her günü hizmetini sürdüren ve 40 dakikada bir kalkan metrobüsler ile rahatlıkla istasyona ulaşabilirsiniz.

Tren

Trenler hem ekonomik hem hızlı olmaları açısından iyi ulaşım seçeneklerinden biri olarak karşınızda. Tercih edebileceğiniz farklı tren seçenekleri bulunuyor. Bu seçenekleri, Amtrak trenleri, MARC trenleri ve Light Rail trenleri olarak sayabiliriz. Tüm trenlere binebilmek için Baltimore Havalimanı’na 1 mil uzaklıkta bulunan Marshall Tren İstasyonu’na gitmeniz gerekiyor. Buraya Baltimore Havalimanı önünden 12 dakikada bir kalkan otobüslere binerek ulaşabilirsiniz.

Transfer Aracı

Şehir merkezlerine, lüks otellere ve özel belirlenmiş yerlere gitmenizi sağlayacak olan transfer araçları sayesinde gitmek istediğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanında bulunan Bayrunner, Supreme ve Courtesy firmalarının transfer araçları ile şehrin farklı yerlerine yolculuk yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Yolcuları için araç kiralama firmalarının bulunduğu ayrı bir bölüm oluşturulan Baltimore Havalimanı’ndaki firmalardan araç kiralayarak şehir içine gitmek isteyebilirsiniz. Farklı marka ve modellerde araçların bulunduğu havalimanında size uygun bir aracı seçerek rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Flightcar, Alamo, Hertz, Budget, National, Dollar, Nextcar, Enterprise, Payless ve Thrifty yer alıyor.

21 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Dulles Intl. Havalimanı

Washington merkezinin 42 kilometre batısındaki Virginia bölgesinde bulunan Dulles Havalimanı’ndan şehir merkezlerine gitmenizi sağlayacak çok sayıda ulaşım seçeneği bulunuyor. Karayolu üzerinden tercih edeceğiniz ulaşım seçenekleri arasında taksi, obotüs, metrobüs ve araç kiralama gibi seçenekler mevcutken, demiryolu üzerinden tercih edeceğiniz ulaşım seçenekleri arasında ise metro bulunuyor.

Taksi

Rezervasyon yaptırmaya gerek olmadan ve havalimanındaki ana terminal binasından kolayca bulabileceğiniz taksiler ile Dulles Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Haftanın her günü 24 saat boyunca hizmetinizde olan taksiler sayesinde şehir merkezine hızlı, konforlu ve güvenilir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksi ücretlerini nakit yapabileceğiniz gibi kredi kartı ile de ödeme imkanına sahipsiniz. Ayrıca ihtiyaçlarınıza göre sigara içilen veya içilmeyen araçlar, tekerlekli sandalye ile binebileceğiniz araçlar veya evcil hayvanınızı da bindirebileceğiniz araçlar arasında seçim yapabilirsiniz.

Washington Flyer

Washington metropolünde çeşitli ulaşım seçeneklerini barındıran Washington Flyer grubu, yolculara çeşitli ulaşım yolları sunuyor. Bu ulaşım yolları arasında taksi, otobüs ve minibüs bulunuyor. Havalimanında günün her saati hizmet veren Washington Flyer Taxi ile şehir merkezine hızlıca ve güvenilir şekilde gidebilirsiniz. Washington Flyer ekspres otobüsleri ise metro durağı ile Dulles Havalimanı arasında gidip gelmenizi sağlayan araç olarak hizmetinizde bulunuyor. Washington Flyer Shared-Ride minibüsleri ile ise çok sayıda yolcu ile çok sayıda bölgeye gitme imkanına sahipsiniz.

Otobüs

Şehir otobüsleri, Dulles Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz diğer bir seçenek. Fairfax Connector olarak adlandırılan 981 ve 983 numaralı otobüslere havalimanı önünden binebilirsiniz. Bu otobüsler ile diğer seçeneklere göre daha hesaplı şekilde gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Metrobüs

Otobüslere göre daha hızlı ilerlemenizi sağlayan metrobüsler ile şehir merkezine hızlıca ve ekonomik şekilde gidebilirsiniz. Rosslyn VA ve L’Enfant Palaza arasında gidip gelen metrobüs araçlarına havalimanındaki metrobüs durağından binebilirsiniz.

Metro

Dulles Havalimanı’na en yakın durak olan Silver Line Metro İstasyonu’ndan binebileceğiniz metro ile şehir merkezine ve birçok bölgeye hızlıca yolculuk yapabilirsiniz. Havalimanından istasyona gitmek için havalimanında hizmet veren Washington Flyer otobüslerini kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Dulles Havalimanı’ndaki ana terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak Washington merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araçlar sayesinde kimseye bağımlı olmadan konforlu şekilde istediğiniz yere gidebilirsiniz. Havalimanındaki araç kiralama firmaları arasında; Advantage, Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National ve Thrifty bulunuyor.

07 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Ronald Reagan Washington National  Havalimanı

Washington merkezine 5 kilometre gibi kısa bir mesafede bulunan Ronald Reagan Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok seçeneğiniz bulunuyor. Taksi başta olmak üzere otobüs, metro, transfer aracı ve araç kiralama gibi ulaşım alternatiflerinden size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Taksi

Ronald Reagan Havalimanı’nda bulunan ve haftanın her günü her saat hizmetinizde bulunan taksilere binerek şehir merkezine hızlı bir şekilde bekleme yapmadan yolculuk yapabilirsiniz. Engelli yolcular için tekerlekli sandalye ile biniş imkanı bulunan taksilerde ödemenizi nakit yapabileceğiniz gibi kredi kartı ile de yapabilirsiniz.

Metro

Ronald Reagan Havalimanı’ndaki B ve C terminal binalarından binebileceğiniz metro sayesinde şehir merkezine hem hızlı hem ekonomik hem de konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Haftanın her günü ve sabahın erken saatlerinden itibaren hizmet veren metro sayesinde rahatça gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Shared Rice Servisleri

Ronald Reagan Havalimanı’ndaki A, B ve C terminal binalarından binebileceğiniz SuperShuttle ve Supreme transfer servisleri ile şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Geniş iç hacmi ve son teknolojiyle donatılması ile birlikte konfor seviyesi yüksek olan bu servisler sayesinde şehir merkezine daha iyi bir yolculuk yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezinden Ronald Reagan Havalimanı’na gitmenin bir diğer yolu araç kiralama. Rahat, keyifli ve konforlu bir yolculuk sonrası şehir merkezine hızlıca gitmenizi sağlayacak olan araçları kiralayarak güzel vakit geçirebilirsiniz.

21 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Washington uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Washington varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Washington uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Washington uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Washington uçuşları Baltimore Washington International (BWI) Thurgood Marshall Havalimanı, Baltimore Greenbelt Havalimanı, Bolling Afb Havalimanı, Buzzards Pt S Havalimanı, Dulles Intl. Havalimanı, Pentagon Army Havalimanı, Ronald Reagan Washington National  Havalimanı'na düzenleniyor.

Washington yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Washington 11 saat 20 dakika, Ankara-Washington 10 saat 50 dakika, Antalya-Washington 11 saat, Bodrum-Washington 10 saat 40 dakika, Gaziantep-Washington 11 saat 30 dakika, İstanbul-Washington 10 saat 20 dakika, İzmir-Washington 10 saat 30 dakika, Trabzon-Washington 11 saat 20 dakika sürüyor.

Washington Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
19ºC
29ºC
Sal
Çar
22ºC
30ºC
Çar
Per
12ºC
26ºC
Per
Cum
12ºC
20ºC
Cum
Cmt
13ºC
23ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
11s 20dk
10s 50dk
10s 40dk
11s 30dk
10s 20dk
10s 30dk
11s 20dk
Haritada Görüntüle
Washington Alternatif Ulaşım
Para birimi