Minneapolis Uçak Bileti Ara

En Ucuz Minneapolis Uçak Biletleri

Popüler Minneapolis Uçuşları

Sizin için Seçtiğimiz Minneapolis Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Minneapolis Hakkında

Minnesota eyaletinde yer alan Minneapolis, yaklaşık 400.000 şehir nüfusuna sahiptir. Şehir Missisipi Nehri ile Minesota Nehri arasında yer alıyor. 1680 yılında Fransızlar kaşiflerin şehre gelmesinden önceki dönemlerde bölgede Dakotalar bulunuyordu. 1819 yılında Dakotalar ile Amerika Birleşik Devletleri arasında bir anlaşmaya gidilerek toprakları satın alınmıştır. 1867 yılında Minneapolis resmi bir şehir olmuştur.

Kıta ikliminin görüldüğü Minneapolis’te kışlar soğuk ve karlı, yazlar ise kurak ve sıcak geçiyor. Yaz ile kış arasında kaydedilmiş en yüksek sıcaklık farkı ise 33 derece. Minneapolis’e Göller Şehri de deniliyor, Harriet Gölü, Calhoun Gölü, Lyn Gölü, Göller Zinciri ( Chain of Lakes) bu ünvanı almasında etkili olan doğa şekilleri. Nicollet Adası’ndaki Viktorya Dönemi evleri, kuzeyde bulunan işçi evleri, Eat Street ve Prospect Parkı buraya gelenlerin görebileceği yerler. Çeşitli Amerikan dergilerine göre şehir Amerika’nın en teknolojik şehri. Bunun nedeni şehirde kolay şekilde wi-fi internet bulunması, sağlık ve ulaşım sistemlerinde son teknoloji ürünler kullanılması. Minnesota Lynx ile kadın basketbol ligi WNBA ve Minnesota Timberwolves isimli basketbol takımı ile NBA’de temsil edilen Minneapolis’te Minnesota Twins isimli beyzbol takımı ve Minnesota Vikings isimli Amerikan futbolu takımı da çok sayıda taraftara sahiptir.

Havalimanından Minneapolis Şehir Merkezine Ulaşım

Amerika Birleşik Devletleri’nin Minneapolis şehrini dünya ile buluşturan Minneapolis-St. Paul Uluslararası Havalimanı kısaca MSP olarak da anılıyor. Terminal 1 ve Terminal 2 olmak üzere iki ayrı terminal binasından oluşan havalimanlarında bu terminaller arasında yolcu taşıyan raylı servisler de var. 2015 yılında 36 milyon yolcunun seyahat ettiği havalimanı bu anlamda Amerika Birleşik Devlerinin en büyük 16. havalimanı.

Havalimanından kent merkezine ulaşmak isteyen yolcuların kullanabileceği taşıtlar arasında ise ilk sırada Minneapolis Havalimanı önünde yolcuları için günün her saati hazır bekleyen taksiler geliyor. Üstelik kentin neredeyse her bölgesine hızlı, pratik ve ekonomik bir şekilde ulaşabileceğiniz servis araçları ile Minneapolis ve çevresini de keşfe çıkmak isteyenler için en ideal alternatiflerden biri olan araç kiralama olanağı da var. Amerika Birleşik Devletleri’nin genelinde olduğu gibi Minneapolis ve çevresinde yer alan farklı kentler arasında mesafeler oldukça uzun. Bu nedenle eğer diğer şehirlere seyahat etmeyi planlıyorsanız bunun için en doğru alternatif yine otobüsler olacaktır.

Eğer havalimanı ve kent merkezi arasında seyahat ederken lüks ve ayrıcalıklı bir aracı tercih ederseniz şehirde limuzin kiralama olanağınız da var. Bir diğer alternatifse bisiklet sürmeyi sevenler için. Şehirde havalimanı ve kent merkezi arası ulaşımınızı bisikletle de sağlayabilirsiniz.

Minneapolis Havalimanı’nda bisikletlilere özel olarak ayrılmış park alanları ve bisiklet kullanmak için elverişli yollar sayesinde iki teker üzerinde de rahatlıkla yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bisikletinizi taksi ile veya otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla kent merkezine taşıyabilirsiniz.

Terminal 1’de bulunan Lindbergh Ground Transportation danışma masasından günün her saati kent merkezi ve çevresinde ulaşımla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Otobüs

Şehirde havalimanına indikten sonra Terminal 1-Lindbergh önünden hareket eden şehir otobüslerine binerek Minneapolis şehir merkezine kolayca ulaşma şansınız var. Üstelik şehirde otobüslerin fiyatları da son derece uygun. Terminal 1’e inen yolcular doğrudan otobüslerin bulunduğu alana gelerek şehir merkezine doğru giden otobüslerden birine binebilirler.

Terminal 2’ye inen yolcuların ise raylı transfer taşıtlarını kullanarak Terminal 1’de bulunan otobüs duraklarına kadar gelmesi gerekiyor. Şehir otobüslerinin rotaları ve güncel ücretleri ile ilgili 612-341-4287 numaralı telefonla iletişime geçerek de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şehirde ayrıca Jefferson hattında yolcu taşıyan Greyhound otobüsleri de hizmet veriyor. Bu otobüslerle Minnesota, Iowa, Wisconsin, Kuzey Dakota ve Güney Dakota yönlerine doğru yolculuk yapabilirsiniz. Terminal 1’de bulunan Transit Center önünden hareket eden otobüslere binmek için Terminal 2’den ve havalimanının diğer bölümlerinden buraya kadar gelmeniz gerekiyor.

Havalimanına özel aracı ile gelen yolcularsa araçlarını park alanında bırakmalılar çünkü bu bölüme sadece toplu taşıma araçlarının girişine izin veriliyor.

Havalimanından kentin merkezine de çevresinde yer alan diğer şehirlere ulaşmak için üçüncü seçeneğiniz ise kiralık otobüsler. Genellikle büyük gruplar ve organizasyon için gelenler tarafından tercih edilen bu otobüslerden yararlanmak isterseniz havalimanında bulunan danışmadan bilgi alabilir veya internetten rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehirde araç kirala da Amerika Birleşik Devletleri’nin pek çok kentinde olduğu gibi fazlasıyla tercih edilen bir yöntem. Havalimanı terminal binasında bulabileceğiniz araç kiralama ofislerinden dilediğiniz özelliklere sahip bir aracı kiraladıktan sonra kent merkezine doğru yönlendiren tabelaları izleyerek Minneapolis şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak eğer şehrin çevresinde bulunan farklı kentlere de yolculuk yapmak isterseniz bunun için otobüs veya daha doğru bir tercih olabilir. Çünkü ABD’de şehirler arası mesafeler genellikle oldukça uzun ve bu mesafeler için araç kiralamak hem yorucu hem de masraflı olabilir.

Havalimanında hem Terminal 1’in hemen dışında hem de Terminal 2’de yer alan Ground Transport Center’da araç kiralama ofislerini bulabilirsiniz. Advantage, Alamo, AVIS, Budget, Dollar, Hertz, Enterprise, National ve Thrifty gibi firmalar genellikle sabah saat 06:00’dan gece yarısına dek hizmet veriyor. Araç kiralamak için ihtiyacınız olansa uluslararası geçerliliğe sahip bir sürücü belgesi.

Havalimanından kiraladığınız aracı dilerseniz şehir merkezinde bulunan kiralama ofisine teslim edebilir veya dönüş yolculuğuna geçmeden yine Minneapolis Havalimanı’nda bulunan kiralama ofislerine bırakabilirsiniz. Aracınızı aldığınızdan farklı bir noktada bırakmak isterseniz öncesinde görevlilerle konuşarak bilgi almanızda fayda var.

Otel Servisleri

Minneapolis Havalimanı’ndan kent merkezinde bulunan çok sayıda otele yolcu taşıyan servisler de var. Havalimanı terminali önünden hareket eden servislerin kalkış saati ve eğer varsa ücretleri ile ilgili yolculuk öncesinde mutlaka otelinizle görüşerek detaylı bilgi almanız tavsiye ediliyor.

Havalimanından şehrin merkezine yolculuk yapabileceğiniz servisleri sağlayan oteller arasında Hilton, Radisson, Marriott, Radisson Blu, Ramada, Super 8 ve Best Western gibi oteller var.

Raylı Sistem

Minneapolis Havalimanı’ndan trenlerle hem Minneapolis şehir merkezine hem de kentin güneyinde bulunan Mall of America gibi yerlere seyahat edebilirsiniz. Trenlere hem Terminal 1’den hem de Terminal 2’den kolayca binebilirsiniz. Terminal 1’de kırmızı ve mavi otopark alanından trenlerin hareket ettiği istasyona kolayca inebilirsiniz.

İstasyon aynı zamanda transit merkezine de oldukça yakın. Terminal 2’den ise turuncu otoparkın yakınlarında yer alan asansörleri kullanarak trenlerin hareket ettiği istasyona gelebilirsiniz. Trenler yoğun saatlerde her 10 dakikada bir, günü diğer saatlerinde ise 10-15 dakikada bir yolcu hareket ederek kent merkezine doğru yolcu taşıyor.

Trenle Mall of America’ya yaklaşık 12 dakikada, Minneapolis şehir merkezine ise yine yaklaşık olarak 25 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Tren biletlerini ise istasyonlarda bulunan otomatik makinelerden kolayca alabilirsiniz. Bilet ücretleri ise yolculuk zamanına göre farklılık gösteriyor; Pazartesi ve Cuma günleri arası gün içinde yolculuk yaparsanız 2,25 dolar, hafta sonu ile hafta içi diğer saatlerde ise sadece 1,75 dolar ödemeniz yeterli.

Havalimanı terminalleri arasında yolculuk için kullanabileceğiniz bir hafif tren hattı da bulunuyor. Bu tenlerle çok kısa bir sürede Terminal 1 ve Terminal 2 arasında ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Üstelik terminaller arasında çalışan bu tenler ücretsiz.

Eğer trene binemeyecek kadar ağır eşyalarınız varsa yine arasında yolcu taşıyan servislerden de yararlanabilirsiniz.

Taksi

Minneapolis Havalimanı’ndan şehir merkezine gelmek için daha rahat ve pratik bir araç isterseniz terminaller önünde hazır bekleyen taksileri de rahatlıkla seçenekler arasında değerlendirebilirsiniz. Havalimanında hem Lindbergh yani Terminal 1 hem de Humphrey yani Terminal 2 önünden taksiye binme şansınız var. Eğer küçük çocuklarla birlikte yolculuk yapıyorsanız veya elinizde ağır eşyalar varsa havalimanı görevlileri de taksi bulma konusunda yardımcı olacaktır.

Şehirde Minneapolis Havalimanı’ndan yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan merkeze yolculuk taksilerle 20-25 dakika kadar sürüyor. Bu yolculuğun sonunda Minneapolis’te taksilere ödemeniz gereken tutarsa yine yaklaşık 40-50 dolar civarında. Eğer havalimanında sizinle aynı yöne giden başka yolcular varsa ve yanınızda fazla eşyanız yoksa bu yolcularla taksinizi paylaşımlı araç olarak da kullanabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Şehrin merkezine kadar hızla ulaşmak için Minneapolis’te havalimanı servislerinden ve özel servislerden de yararlanma şansınız var. Hem Terminal 1 hem de Terminal 2’nin önünden yolcularını kent merkezine taşıyan bu servisler için önceden rezervasyon yatırarak gideceğiniz rota ve ödemeniz gereken ücretlerle ilgili bilgi almanız öneriliyor.

SuperShuttle tarafından verilen paylaşımlı servis hizmetinin araçlarını Terminal 1 çıkışında yeşil otopark alanı yakınlarında, Terminal 2’de ise yine terminal çıkışında yer alan mor otoparkın yakınlarında bulabilirsiniz.

Eğer kalabalık bir aile veya grup olarak seyahat ediyorsanız havalimanından şehir merkezine ulaşabileceğiniz çok sayıda özel servis seçeneği de mevcut. Bu servislerin ücretleri ve rotaları ile ilgili de internet üzerinden araştırma yaparak veya havalimanında bulunan danışma masalarından bilgi alabilirsiniz.

Limuzin Kiralama

Şehirde Amerika Birleşik Devletleri’nin diğer kentlerinde olduğu gibi limuzinler de sık sık yolcular tarafından tercih edilen bir alternatif. Eğer şehre iş seyahati için geldiyseniz veya ailece daha rahat bir araçla yolculuk yapmak isterseniz havalimanında bulunan firmalardan bir limuzin kiralayarak şehrin merkezine doğru yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz.

Limuzinler kentte ekonomik ulaşım araçları arasında ilk sıralarda gelmiyor. Ancak yolculuk yaparken rahat etmek veya farklı bir deneyim yaşamak isterseniz internet üzerinden rezervasyonunuzu yaparak limuzininizin uçağınızın havalimanına iniş saatinde terminal çıkışında hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Minneapolis uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Minneapolis varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Minneapolis uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Minneapolis uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Minneapolis uçuşları Flying Cloud Havalimanı, Minneapolis Saint Paul Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Minneapolis yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Minneapolis 11 saat 50 dakika, Ankara-Minneapolis 11 saat 20 dakika, Antalya-Minneapolis 11 saat 30 dakika, Bodrum-Minneapolis 11 saat 20 dakika, Gaziantep-Minneapolis 12 saat, İstanbul-Minneapolis 11 saat, İzmir-Minneapolis 11 saat 10 dakika, Trabzon-Minneapolis 11 saat 40 dakika sürüyor.

Minneapolis Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
11ºC
21ºC
Per
Cum
12ºC
22ºC
Cum
Cmt
11ºC
23ºC
Cmt
Paz
14ºC
21ºC
Paz
Pzt
16ºC
25ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
11s 50dk
11s 20dk
11s 30dk
11s 20dk
11s 10dk
11s 40dk
Haritada Görüntüle
Minneapolis Alternatif Ulaşım
Para birimi