Cancun Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Cancun Hakkında

Meksika’nın ‘tropik tatil cenneti ‘olarak nitelendirilen şehridir. Dünya turizminin odak kentlerinden birisi olan Cancun, Acapulco’dan sonra ülkeye en çok turist çeken cazibe merkezidir. Pasifik Okyanusu’ndaki Yukatan Yarımadası’nın kuzeydoğu kıyıları açığında yer alır. Anakarada kurulu asıl kent 1970’li yıllarda küçük bir balıkçı kasabası görünümündeyken, yakınındaki adanın turizm merkezine dönüşmesi ile birlikte başlayan değişim, Cancun’a bugünkü şeklini vermiştir. Bir geçit aracılığıyla anakaraya bağlanan ada, yılda yaklaşık 4 milyon turist ağırlamaktadır. Eski zamanlarda Mayaların yaşadığı şehir, ABD’li kaşif John Lloyd Stephens ile İngiliz kaşif Frederick Catherwood tarafından keşfedilmiş ve isimlendirilmiştir. İki kaşif, 1843 tarihinde yazdıkları ‘Incidens of Travel in Yucatan’ adlı eserlerinde, Cancun’a, Maya dilinde ‘gökkuşağının sonundaki şehir’ anlamına gelen ‘Cancune’ adını vermişlerdir. Kentin ana gelir kaynağı turizm ve kongrelerdir. Eğlence, yemek ve alışveriş temasını benimseyen tatilcilerin çoğu Kanada ve ABD’den gelmektedir. Beyaz kumlu plajları, palmiyeleri ve mercan kayaları ile ünlüdür. Özellikle sahil şeridindeki 20 km.’lik oteller bölgesi lüks tatil seçenekleri sunsa da Cancun’da her bütçeye uygun otel bulunabilmektedir.

Cancun, dünyanın ilk sualtı heykel müzesine ev sahipliği yapmaktadır. 2009 yılında kurulan ve büyük çoğunluğu İngiliz heykeltraş Jason DeCaires Taylor’ın heykellerinden oluşan müze, su altı yaşamını korumayı ve toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır. Müzede 400 figür yer almaktadır. Cancun Sualtı Müzesi, Isla Mujeres (Kadınlar Adası), denizin içindeki Maya Tapınağı, Playa Langosta, Xcaret-Eco Eğlence Parkı ve şehir merkezine 3.5 saat uzaklıktaki Chichen Itza kalıntıları, kentin görülmeye değer gezi noktalarından bazılarıdır. Kent tropikal iklimin etkisindedir. Yıl bayunca hava sıcaktır. Cancun Uluslararası Havaalanı anakarada, kent merkezine19 km. uzaklıktadır.

Havalimanından Cancun Şehir Merkezine Ulaşım

Karşı koyulamaz güzellikteki Karayip şehirleri arasında bulunan Cancun’da, havalimanı şehir merkezinin 17 kilometre güneyinde yer alıyor. Havalimanında kiralık araçlar, taksiler ve otobüslerden herhangi birini tercih ederek şehir merkezine gidilebiliyor.

Taksi

2 numaralı terminal binası önünde çalışan taksiler, sabah 7 ile akşam 11 buçuk arasında yolcuları havalimanından şehre taşırken, 3 numaralı terminaldeki taksiler ise yolcuların ulaşım ihtiyaçlarına 24 saat aralıksız cevap veriyor.

Otobüs

Cancun Havalimanı terminal binaları önünden 30 dakika ile 45 dakikada bir değişen aralıkta kalkış yapan ADO’ya ait özel otobüsler ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Mesailerine 08:20’de başlayan otobüsler, gece 00:30’da son sefer için yola çıkıyor.

Araç Kiralama

Havalimanının zemin katında yan yana sıralanmış olan National, Europcar, Alamo, Avis, Dollar veya Hertz’ten farklı bütçelere uygun araçlar 24 saat kolaylıkla kiralanabiliyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Cancun uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Cancun varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Cancun uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Cancun uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Cancun uçuşları Cancun Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Cancun yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Cancun 13 saat 50 dakika, Ankara-Cancun 13 saat 30 dakika, Antalya-Cancun 13 saat 30 dakika, Bodrum-Cancun 13 saat 10 dakika, Gaziantep-Cancun 14 saat, İstanbul-Cancun 13 saat, İzmir-Cancun 13 saat, Trabzon-Cancun 13 saat 50 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Cancun uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Cancun uçuşları düzenliyor.

Cancun Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
25ºC
31ºC
Sal
Çar
23ºC
32ºC
Çar
Per
23ºC
31ºC
Per
Cum
22ºC
31ºC
Cum
Cmt
23ºC
31ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
13s 50dk
13s 30dk
13s 30dk
13s 10dk
13s 50dk
Haritada Görüntüle
Cancun Alternatif Ulaşım
Para birimi