Muğla Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Muğla Hakkında

Hiç kuşkusuz yeşil ve mavinin en fazla yakıştığı şehirlerden olan Muğla, Ege Bölgesi’nin turistik yerleşimlerinden biri. Nüfus bakımından Türkiye’nin en kalabalık 25 şehri arasında bulunan Muğla’da Akdeniz iklimi etkisini gösteriyor. Antik Karya bölgesinde yer alan Muğla, pek çok eski kent ile tiyatroya ev sahipliği yapıyor.  

Geleneksel Osmanlı mimarisinin göz kamaştıran bazı örneklerini barındıran Muğla’nın şehir merkezinde gezerken turunuza tarihi Konaklı Hanı’ndan başlayabilirsiniz. Muazzam ahşap işçiliği ile hayranlık yaratan eski handa dolaşırken burada çekilen bazı dizilerden sahneleri anımsamanız olası. Günümüzde daha çok bir kültür merkezi olarak kullanılan handa ayrıca sanatsal etkinlikler, atölyeler ve kurslar düzenleniyor. Beylikler döneminden Muğla’ya miras kalan Kurşunlu Camii ise 1400’lü yılların sonlarından beri şehrin sembolik yapılarından ve günümüzde de ziyarete açık. İsmini 1800’lü yıllarda gerçekleşen restorasyon çalışmaları sırasında kubbesinin kurşunla örtülmesinden alan cami, 500 yıldan daha eski. Neredeyse her bir adımınızda yüzyıllara dayanan tarihi zenginliğini hissedeceğiniz şehirde hayli enteresan bacalarıyla dikkat çeken geleneksel evleri de göreceksiniz. Üzeri kiremitle kaplanan bacalar Muğla’nın bol yağışlı iklimine uygun olarak inşa ediliyor.

Şehir merkezinden biraz uzaklaştığınızda ise yazın turistlerle dolup taşan birbirinden güzel kumsallara rastlayabilirsiniz. Özellikle Dalyan sınırlarında yer alan İztuzu Plajı, yaklaşık 5 kilometre uzunluğuyla adeta bölgenin göz bebeği sayılıyor. Deniz kaplumbağalarının doğal üreme merkezi olan plaj akşam saatlerinden itibaren kullanıma kapanıyor ve sabah olduğunda tekrardan açılıyor. Yamaç paraşütü sevenlerin uğrak noktası haline gelen Babadağ ise 2000 metreye yaklaşan yüksekliğiyle adeta nefesleri kesen bir manzaraya sahip. Türkiye’nin güneybatısında kurulan şehre ulaşmak için ülkenin neredeyse hemen her yerinden hareket eden otobüslerden yararlanabilirsiniz. Dalaman ve Bodrum’da yer alan havalimanları ise Türkiye içinden olduğu gibi yurt dışından düzenlenen seferlere de açık. Eğer şehre geldiğinizde yöresel bir şeyler yemek isterseniz, geleneksel Çökertme kebabı, kefal dolması, meşhur Muğla köftesi ve ekşili balığa mutlaka bir şans vermelisiniz.

Muğla Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Tatil beldeleriyle birlikte her yıl milyonlarca yabancı ve yerli turisti ağırlayan Muğla’nın otobüs terminali, bu yoğunluk göz önüne alınarak tasarlanmış. Yolculara pek çok olanak sunulan terminalde ulaşım konusunda da pek çok alternatif var. Her bütçeye uygun çeşitli ulaşım araçlarından birini seçerek terminalden kısa sürede istediğiniz yere ulaşmanız mümkün.

Minibüsler

Muğla’da hem ilçeler arası hem de şehir içi minibüsler hizmet veriyor. Bodrum, Dalaman, Fethiye, Marmaris ve Datça gibi sevilen tatil beldelerine terminalin içinde ayrı bir alanı olan ilçeler arası minibüslerle her yarım saatte bir ulaşım sağlanıyor. Yaz aylarında bu minibüsler sefer sayılarını da arttırıyor. Minibüsler aynı zamanda Muğla ilçelerine gitmenin de en ekonomik yolu. Muğla merkezine gitmek istiyorsanız ise terminal önünde her zaman bulabileceğiniz minibüslerle kolayca terminalden şehir merkezine gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminalden 2 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz Atatürk Caddesi’nde gece yarısına kadar belediye otobüsü bulma şansınız var. 24 saat hizmet veren Yeni Otogar-Kötekli hattı, Yeni Otogar-Yeniköy gece hattı, Yeni Otogar-Menteşe Yapı Kooperatifi hattı, Yeni Otogar-Eski Hastane Ring hattı ve Yeni Otogar-Yeniköy hatları ile terminalden Muğla merkezinde her noktaya gidebilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Otobüs terminalinden Muğla merkezine ulaşım için seçebileceğiniz başka bir ekonomik ulaşım aracı da firmaların kendi yolcularına sunduğu ücretsiz yolcu servisleri. Muğla Terminali’nde Ulusoy, Kamil Koç, ve Pamukkale gibi birçok büyük firmanın ofisi var ve bu firmaların yolcu servisleri terminalden Abdi İpekçi Caddesi, Muğla Müzesi, İsmet Çatak Caddesi ve Kışla Parkı gibi şehrin merkezi noktalarına yolcuların ulaşımını sağlıyor. Yolcu servisleriyle şehrin her mahallesine gidilemiyor ama merkezi yerlere gitmek istiyorsanız servisleri tercih edebilirsiniz.

Taksi

Muğla, turistik bir şehir olduğu için hem terminalde hem de çevresinde 24 saat hizmet veren taksi duraklarını kolayca bulabilirsiniz. (0252) 212 51 52 numaralı Otogar Taksi’nin terminalden gidebileceğiniz her turistik ilçe için ayrı bir sabit fiyatı var. Bu sabit fiyatlarla taksi ile ilçelere gitmek oldukça hesaplı oluyor. Yakın olduğu için terminalden Muğla merkezine taksi ile ulaşım da oldukça uygun fiyatlı.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Muğla Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Seyahat Yazılarında Muğla
arrow_back
arrow_forward
Tüm Yazılar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Muğla otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Muğla otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Muğla otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Muğla yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Muğla 11 saat , İzmir - Muğla 3 saat , Ankara - Muğla 9 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Muğla seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Metro Turizm, Balıkesir Uludağ Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Muğla seferleri düzenliyor.
Muğla Ortalama Sıcaklık
 • Cuma
  20 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  20 /Hava Durumu
 • Pazar
  19 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  13 /Hava Durumu
 • Salı
  19 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  2 saat schedule
 • Ankara
  9 saat schedule
 • Adana
  16 saat schedule
 • Bursa
  7 saat schedule
 • Antalya
  5 saat schedule
 • Trabzon
  21 saat schedule
map placeholder
expand_less