Muğla Otobüs Bileti Ara

Muğla Hakkında

Hiç kuşkusuz yeşil ve mavinin en fazla yakıştığı şehirlerden olan Muğla, Ege Bölgesi’nin turistik yerleşimlerinden biri. Nüfus bakımından Türkiye’nin en kalabalık 25 şehri arasında bulunan Muğla’da Akdeniz iklimi etkisini gösteriyor. Antik Karya bölgesinde yer alan Muğla, pek çok eski kent ile tiyatroya ev sahipliği yapıyor.  

Geleneksel Osmanlı mimarisinin göz kamaştıran bazı örneklerini barındıran Muğla’nın şehir merkezinde gezerken turunuza tarihi Konaklı Hanı’ndan başlayabilirsiniz. Muazzam ahşap işçiliği ile hayranlık yaratan eski handa dolaşırken burada çekilen bazı dizilerden sahneleri anımsamanız olası. Günümüzde daha çok bir kültür merkezi olarak kullanılan handa ayrıca sanatsal etkinlikler, atölyeler ve kurslar düzenleniyor. Beylikler döneminden Muğla’ya miras kalan Kurşunlu Camii ise 1400’lü yılların sonlarından beri şehrin sembolik yapılarından ve günümüzde de ziyarete açık. İsmini 1800’lü yıllarda gerçekleşen restorasyon çalışmaları sırasında kubbesinin kurşunla örtülmesinden alan cami, 500 yıldan daha eski. Neredeyse her bir adımınızda yüzyıllara dayanan tarihi zenginliğini hissedeceğiniz şehirde hayli enteresan bacalarıyla dikkat çeken geleneksel evleri de göreceksiniz. Üzeri kiremitle kaplanan bacalar Muğla’nın bol yağışlı iklimine uygun olarak inşa ediliyor.

Şehir merkezinden biraz uzaklaştığınızda ise yazın turistlerle dolup taşan birbirinden güzel kumsallara rastlayabilirsiniz. Özellikle Dalyan sınırlarında yer alan İztuzu Plajı, yaklaşık 5 kilometre uzunluğuyla adeta bölgenin göz bebeği sayılıyor. Deniz kaplumbağalarının doğal üreme merkezi olan plaj akşam saatlerinden itibaren kullanıma kapanıyor ve sabah olduğunda tekrardan açılıyor. Yamaç paraşütü sevenlerin uğrak noktası haline gelen Babadağ ise 2000 metreye yaklaşan yüksekliğiyle adeta nefesleri kesen bir manzaraya sahip. Türkiye’nin güneybatısında kurulan şehre ulaşmak için ülkenin neredeyse hemen her yerinden hareket eden otobüslerden yararlanabilirsiniz. Dalaman ve Bodrum’da yer alan havalimanları ise Türkiye içinden olduğu gibi yurt dışından düzenlenen seferlere de açık. Eğer şehre geldiğinizde yöresel bir şeyler yemek isterseniz, geleneksel Çökertme kebabı, kefal dolması, meşhur Muğla köftesi ve ekşili balığa mutlaka bir şans vermelisiniz.

Şehir Merkezinden Muğla Terminali’ne Ulaşım

Türkiye’nin en çok turist ağırlayan şehirlerinden biri olan Muğla’nın Atatürk Bulvarı gibi merkezi bir noktası üzerinde yer alan otobüs terminaline 24 saat ulaşım hizmeti var. İster şehir merkezinden ister Muğla’nın turistik ilçelerinden kolayca terminale gidebilir ve yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

BelediyeOtobüsleri

Abdi İpekçi Caddesi, İsmet İnönü Caddesi, Muğla Devlet Hastanesi, Zihni Derin Caddesi ve Nazım Hikmet Parkı gibi yoğun yerlerinde bulunan duraklarından binebileceğiniz Kötekli, Yeniköy gece hattı, Menteşe Yapı Kooperatifi, Eski Hastane Ring ve Yeniköy hattı ile 24 saat belediye otobüsüyle terminale gidebilirsiniz. Gün içinde her yarım saatte bir hareket eden terminal hatları gece yarısından sonra saat başı hizmet veriyor.

Yolcu Servisleri                                                    

Gece saat 24:00’a kadar otobüs terminaline gitmek için kullanabileceğiniz ücretsiz yolcu servisleri de yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım araçları arasında. Yolculuk yapacağınız otobüs firmasının Muğla merkezinde hizmet veren ofisleri önünden kalkacak olan servisleri, otobüs saatlerine göre ayarlandığı için kalkış saatinizden 45 dakika önce servisinize binebilir ve 15 dakikada peronlarda olabilirsiniz.

Minibüsler

Özellikle ilçelerden terminale gelmek istiyorsanız minibüsler en ekonomik ulaşım araçları. Fethiye, Bodrum, Marmaris ve buralara bağlı tatil beldelerinde her saat Muğla Terminali’ne minibüs bulabilirsiniz. Minibüsler genellikle ilçe otogarlarından hareket ediyor. Muğla merkezinde de her mahallede durağı olan şehir içi minibüsler yolculara hizmet veriyor.

Taksi

İsmet Çatak Caddesi’nde durağı bulunan (0252) 214 48 20 numaralı Muğla Birlik Taksi, (0252) 214 68 00
numaralı Merkez Taksi ve (0252) 214 01 20 numaralı Örnek Taksi durakları 7 gün 24 saat açık. Turistik ilçelerde de taksiler yoğun olarak kullanılıyor ve oteller önünde 24 saat açık taksi durakları bulunuyor.

Muğla Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Tatil beldeleriyle birlikte her yıl milyonlarca yabancı ve yerli turisti ağırlayan Muğla’nın otobüs terminali, bu yoğunluk göz önüne alınarak tasarlanmış. Yolculara pek çok olanak sunulan terminalde ulaşım konusunda da pek çok alternatif var. Her bütçeye uygun çeşitli ulaşım araçlarından birini seçerek terminalden kısa sürede istediğiniz yere ulaşmanız mümkün.

Minibüsler

Muğla’da hem ilçeler arası hem de şehir içi minibüsler hizmet veriyor. Bodrum, Dalaman, Fethiye, Marmaris ve Datça gibi sevilen tatil beldelerine terminalin içinde ayrı bir alanı olan ilçeler arası minibüslerle her yarım saatte bir ulaşım sağlanıyor. Yaz aylarında bu minibüsler sefer sayılarını da arttırıyor. Minibüsler aynı zamanda Muğla ilçelerine gitmenin de en ekonomik yolu. Muğla merkezine gitmek istiyorsanız ise terminal önünde her zaman bulabileceğiniz minibüslerle kolayca terminalden şehir merkezine gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminalden 2 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz Atatürk Caddesi’nde gece yarısına kadar belediye otobüsü bulma şansınız var. 24 saat hizmet veren Yeni Otogar-Kötekli hattı, Yeni Otogar-Yeniköy gece hattı, Yeni Otogar-Menteşe Yapı Kooperatifi hattı, Yeni Otogar-Eski Hastane Ring hattı ve Yeni Otogar-Yeniköy hatları ile terminalden Muğla merkezinde her noktaya gidebilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Otobüs terminalinden Muğla merkezine ulaşım için seçebileceğiniz başka bir ekonomik ulaşım aracı da firmaların kendi yolcularına sunduğu ücretsiz yolcu servisleri. Muğla Terminali’nde Ulusoy, Kamil Koç, ve Pamukkale gibi birçok büyük firmanın ofisi var ve bu firmaların yolcu servisleri terminalden Abdi İpekçi Caddesi, Muğla Müzesi, İsmet Çatak Caddesi ve Kışla Parkı gibi şehrin merkezi noktalarına yolcuların ulaşımını sağlıyor. Yolcu servisleriyle şehrin her mahallesine gidilemiyor ama merkezi yerlere gitmek istiyorsanız servisleri tercih edebilirsiniz.

Taksi

Muğla, turistik bir şehir olduğu için hem terminalde hem de çevresinde 24 saat hizmet veren taksi duraklarını kolayca bulabilirsiniz. (0252) 212 51 52 numaralı Otogar Taksi’nin terminalden gidebileceğiniz her turistik ilçe için ayrı bir sabit fiyatı var. Bu sabit fiyatlarla taksi ile ilçelere gitmek oldukça hesaplı oluyor. Yakın olduğu için terminalden Muğla merkezine taksi ile ulaşım da oldukça uygun fiyatlı.

En Çok Tercih Edilen Muğla Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Muğla
140 TL109 sa 35 dk
roomİzmir - Muğla
52 TL42 sa 50 dk
roomAnkara - Muğla
125 TL39 sa
roomAdana - Muğla
140 TL413 sa 30 dk
roomBursa - Muğla
115 TL96 sa 45 dk
roomAntalya - Muğla
60 TL35 sa
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  9 saat schedule
 • İzmir
  3 saat schedule
 • Ankara
  9 saat schedule
 • Adana
  13 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  5 saat schedule
 • Trabzon
  20 saat schedule
expand_less