Datça Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Datça Otogarı
place
İskele Mh. 48900 Datça/Muğla

Datça

Datça Otobüs Terminali, oksijen deposu yeşil alanları ve masmavi koylarıyla meşhur tatil cenneti Datça’da yolculara hizmet veriyor. Göz alıcı tarihi mirasları ile öne çıkan bölgeye özellikle yaz aylarında pek çok şehirden direkt otobüs seferleri gerçekleşiyor. İstanbul, Muğla, Ezine, Edremit, Küçükkuyu, Ankara, Akçay, Antalya, Trabzon, Ordu, Marmaris ve İzmir ise Datça’dan karşılıklı olarak direkt yolculuk yapabileceğiniz merkezler arasında.  

Yüksek turizm sezonunda iyice canlanan Datça Otobüs Terminali ve yakınlarında yolculuk esnasında ihtiyaç duyabileceğiniz yastık, içecek ve atıştırmalık yiyecekleri satın alabileceğiniz büfeler mevcut. Terminalde ayrıca konforlu bekleme alanlarının tadını çıkarabilir, otobüs yazıhanelerinden seferlerle ilgili bilgi alabilirsiniz. Limana ve iskeleye oldukça yakın olan Datça Otobüs Terminali’ne merkezdeki pek çok noktadan sadece yürüyerek ulaşmak mümkün. Çevrede bulunan yerleşimlerden gelirken ise Datça’nın merkezine doğru hareket eden minibüslerin seferlerinden yararlanabilirsiniz. 

Şehir Merkezinden Datça Otogarı'na Ulaşım

Şehir Merkezinden Datça Terminali’ne Ulaşım

Türkiye’nin turizm cenneti olan Datça’ya şehir dışından gelenler, genellikle Datça Terminali’ni kullanıyor. Yeşilin ve mavinin her tonuna ev sahipliği yapan bu tatil bölgesi, tahmin edileceği üzere yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Datça Otobüs Terminali, liman ya da iskele gibi noktalara da son derece yakın bir konumda. Bu nedenle merkezde yer alan tatilciler için terminale gelmek son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Belediyeye ait çeşitli otobüslerle Datça merkeze çok rahat ulaşabilirsiniz. Bu otobüs hatları içinde özellikle Datça – Eski Datça – Reşadiye isimli hat, tatilcilerin hareket alanını genişletiyor. 07.15’te sefere başlayan otobüsler gece 00.00’a dek hizmet vermeye devam ediyor. Pazar günü ise otobüslerin son sefer saati 18.00.

Yolcu Servisleri

Muğla Datça’da yerel ve ulusal otobüs firmalarının satış ofisleri bulunuyor. Yolcu servisleri bu satış ofislerini tek tek dolaşıyor ve sisteme kayıtlı olan yolcuları alıyor. Ofisinizin sizi yönlendireceği noktada bekleyerek bu servisten yararlanmanız mümkün.

Dolmuşlar

Eski Datça dolmuş duraklarında bekleyerek sık aralıklarla geçen minibüslere binebilirsiniz. Bunun haricinde bir de Palamutbükü – Datça minibüslerini de değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Datça şehir merkezinde özellikle işlek noktalarda 24 saat boyunca taksi bulmanız olası bir durum. Özellikle yaz aylarında oteliniz taksi konusunda sizi hızlı bir şekilde yönlendirecektir. Şehir merkezi ile terminal arasında 5 dakikalık bir mesafe söz konusu.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less