Fethiye Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Fethiye Otogarı
place
Taşyaka Mahallesi Fethiye Otogarı, 48300 Fethiye/Muğla
local_phone
+902526146785

Fethiye

Fethiye Otobüs Terminali, Türkiye'nin turizm konusunda en gelişmiş noktalarından Fethiye'nin ilçe merkezinde yolcuları ağırlıyor. Terminalden yıl boyunca Muğla şehir merkezinin yanı sıra Antalya, Adana, İzmir, Denizli, Manisa, Ankara ve Kütahya gibi pek çok noktaya düzenlenen seferlerle seyahat etmek mümkün. 

Özellikle turistik sezon olarak kabul edilen yaz aylarında son derece yoğun bir atmosfere kavuşan Fethiye Otobüs Terminali’nde yolculara ayrılan dinlenme alanlarının yanı sıra bilet yazıhaneleri ve hediyelik eşya mağazaları mevcut. Pamukkale, Has Turizm, Kamil Koç, Fethiye Seyahat ve Metro Turizm ise terminalden sefer düzenleyen otobüs şirketleri arasında. Fethiye Otobüs Terminali’nin yakınlarında yer alan büyük süpermarketler sayesinde terminal çevresinde alışveriş yapmak son derece kolay. 

Saklıkent, Çalış ve Ölüdeniz gibi beldenin popüler noktaları ile terminal arasında seyahat için toplu taşıma araçlarından yararlanmak mümkün. İlçe merkezi ve civarında bulunduğunuz noktadan ayrıca servislerden faydalanarak da Fethiye Otobüs Terminali’nin yolunu tutabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Fethiye Otogarı'na Ulaşım

Fethiye ilçe merkezinde yer alan otobüs terminaline ilçenin pek çok noktasından yürüyerek rahatlıkla ulaşmak mümkün. Daha uzak bölgelerden ve çevre ilçelerden ise minibüslerle terminale gelebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında çok sayıda turisti ağırlayan Fethiye Otobüs Terminali’ne ayrıca taksi ve özel servis gibi alternatif taşıtlarla yolculuk yapılabiliyor. 

Otobüs  

Belediye otobüslerinin seferlerinden yararlanarak Çalış, Ölüdeniz ve Saklıkent gibi turistik noktalardan Fethiye Otobüs Terminali’ne erişim sağlayabilirsiniz. Yaz döneminde seferleri arttırılan otobüslerle terminale yolculuk pratik olduğu kadar ekonomik. 

Yolcu Servisleri  

Fethiye ve civarında bulunan yerleşimlerden terminale dönemsel olarak servisler düzenleniyor. Seyahat edeceğiniz firma ile görüşerek servis araçlarının güzergahını öğrenebilir ve Fethiye Otobüs Terminali’ne ücret ödemeden ulaşabilirsiniz. Fethiye içinden terminale yapılan yolculuk genellikle 10 dakikadan kısa sürede tamamlanıyor. Çevre yerleşimlerden ve tatil köylerinden ise uzaklığa bağlı olarak 15-30 dakika içinde Fethiye Otobüs Terminali’ne gelmek mümkün. 

Taksi  

Fethiye ilçe merkezinden ve çevrede yer alan otellerden otobüs terminaline ulaşmak için her zaman taksi çağırabilirsiniz. 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler, turistler tarafından sıkça tercih edilen araçlar arasında yer alıyor. Üstelik taksi ile çok daha hızlı bir şekilde Fethiye Otobüs Terminali’ne erişme şansı bulabilirsiniz. 

Minibüs 

Minibüsle Fethiye’nin neredeyse her noktasından direkt olarak terminale yolculuk yapabilirsiniz. Tüm sene boyunca hizmet veren minibüslerin seferleri yaz aylarında daha sık gerçekleşiyor. Yolcularını Fethiye içinde belirli duraklardan alan minibüslerin ücretleri genel olarak taksi ve diğer araçlardan çok daha uygun. 

Özel Servisler  

Türkiye’nin en popüler turistik merkezleri arasında sıralanan Fethiye’de yer alan terminale bölgede yolcu taşımacılığı yapan özel servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Belirli bir güzergahı bulunmayan bu araçlara binmek için mutlaka öncesinde rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Hareket saati yolcuların istek ve ihtiyaçlarına göre düzenlenen servislerle zaman kaybetmeden Fethiye Otobüs Terminali’ne gelebilirsiniz. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less