Konya Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Konya Otogarı
place
Yazır Mah. Doç.Dr. Halil Ürün Cad. 42250 Selçuklu/Konya
local_phone
+903322650244

Konya

Konya Terminali Hakkında

Türkiye'nin hem tarih hem kültür hem de sanayi bakımından en zengin şehirlerinden birisi olan Konya'nın modern terminali 2000 yılında açıldı. Bu yoğun şehirde her gün binlerce insana hizmet veren Konya Terminali’nde 100'den fazla otobüs firması her gün 7/24 saat Türkiye'nin dört bir yanına seferler düzenliyor.

Konya merkezinde İstanbul Caddesi üzerinde bulunan Konya Terminali oldukça merkezi bir konuma sahip ve şehrin her yerinden otobüslerle otogara kolayca ulaşılabilir. Özellikle yaz aylarında çok yoğun olan Konya Terminali içerisinde şehrin simgesi olan pek çok ürünü bulabileceğiniz güzel hediyelik eşya dükkanları da yer alıyor.

 

Şehir Merkezinden Konya Otogarı'na Ulaşım

Konya merkezine 5 km uzaklıkta bulunan Konya Terminali’ne ulaşım için pek çok yol bulunuyor. Ücretli ve ücretsiz ulaşım yollarından birini seçerek terminale ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Şehir merkezinden terminale gitmenizi sağlayan 59-B, 60-A, 96-A ve 97-B numaralı otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Her yarım saate bir hareket eden otobüsler sabah 6:00’den 24:00’a kadar hizmet veriyor.

Tramvay

Konya Terminali’ne ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biri de hafif raylı sistem. H2 numaralı tramvay hattı ile terminal yanındaki durağa ulaşabilir ve 5 dakikalık bir yürüyüşle otobüs peronlarına gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Konya Terminali içerisinde ve şehir merkezinde onlarca otobüs firmasının ofisi bulunuyor. Çoğu firma her yarım saatte bir hareket eden ücretsiz yolcu servislerine sahip. Şehir merkezindeki bilet satış ofislerinin önünde otobüs kalış saatinizden yarım saat önce hareket edecek olan bu servislerden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Hızlı bir ulaşıma ihtiyacınız varsa şehrin her semtinde kolayca bulabileceğiniz taksilerle de terminale ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less