Çanakkale Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Çanakkale Hakkında

Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Çanakkale, hem Asya hem de Avrupa kıtasında toprakları bulunan nadir şehirlerden. Başta Truva Antik Kenti olmak üzere pek çok eski yerleşime beşiklik eden şehir, ayrıca Birinci Dünya Savaşı sırasında oynadığı önemli rolle biliniyor. ‘Çanakkale Savaşları’ olarak adlandırılan çarpışmalarda hayatını kaybeden askerleri anma amacıyla yaptırılan şehitlikler, günümüzde de ülkenin en fazla ziyaret edilen yerleri arasında bulunuyor.

Balıkesir, Edirne ve Tekirdağ ile komşu olan şehrin iki yakası arasında ulaşım için feribotlar kullanılıyor. İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara gibi yerlerden gelecek olanlar içinse sürekli olarak düzenlenen otobüs seferleri sayesinde Çanakkale’ye seyahat etmek hayli kolay. Eğer daha hızlı bir yolculuk için tercihiniz uçak olacaksa, ayrıca İstanbul’dan şehre direkt olarak gerçekleşen uçuşlardan yararlanabileceğinizi anımsatalım. Bulunduğu bölge dolayısıyla hem Karadeniz hem de Akdeniz ikliminden özellikler taşıyan Çanakkale’de kış aylarında dahi çok soğuk olmayan, ılıman bir iklim hakim. Eğer şehrin sahillerinde veya Bozcaada plajlarında denize girmeyi düşünüyorsanız, yazı tercih edebilirsiniz. Buna karşılık Ege Denizi’nin kuzey kıyılarında yer alan Çanakkale’nin Güney Ege ve Akdeniz’e kıyasla daha serin olduğunu belirtmekte yarar yar.

Çanakkale kent merkezinde gezerken alışveriş için uğrayabileceğiniz Aynalı Çarşı, şiir ve şarkılarda da çokça yer bulan meşhur noktalardan. Piri Reis Müzesi, Çanakkale Deniz Müzesi ve Seyit Onbaşı Anıtı ise şehirde ziyaret edilebilecek diğer turistik yerler arasında. Çanakkale’deki dikkate değer tarihi mirasları rahatlıkla görebilmek adına şehre ortalama 3 veya 4 gün ayırmalısınız. Akşam saatlerinde merkezde keyifli vakit geçirmek için Saat Kulesi Meydanı ve Barlar Sokağı civarına gelebilirsiniz. Çanakkale’de yaşayan üniversite öğrencilerinin uğrak noktası haline gelen mekanların bazıları yaz aylarında açılan bahçeleri sayesinde daha ferah bir atmosfer sunuyor. Balıktan yapılan mezeleriyle meşhur şehirde börülce köftesi, patlıcan kapama ve soğan ile ıspanaktan yapılan ‘’çırpma’’ ise muhakkak tadına bakılması önerilen nefis tatlardan.

Çanakkale Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalden şehir merkezine yolcuların kolayca ulaşabilmesi için pek çok ulaşım aracı sağlanıyor. Size en uygun ücretli veya ücretsiz ulaşım aracını seçerek kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Minibüslerle hem şehir merkezine hem de bütün ilçe ve köylere ulaşabilirsiniz. Şehir içi minibüslerini terminal önündeki duraklarında; ilçe minibüslerini ise terminal içerisindeki ilçe peronunda bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal önündeki Bursa-Çanakkale Yolu üzerinde durakları bulunan belediye otobüsleri 24 saat hizmet veriyor. Terminal hatları olan K9, Troya ve Kepez hatları ile şehir merkezinde pek çok semte ulaşmanız mümkün.

Yolcu Servisleri

Rahat bir ulaşım için tercih edebileceğiniz yolcu servisleri, otobüslerin varış peronuna ulaşmasından yarım saat sonra hareket ediyor. Yolculuk yaptığınız firmanın şehir içi ücretsiz yolcu servisini kullanarak kısa sürede şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Çanakkale Terminali çıkış kapısı yanında durağı bulunan terminal taksi ile 7 gün 24 saat şehirde istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çanakkale Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Çanakkale otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Çanakkale otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Çanakkale otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Çanakkale yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul - Çanakkale 5 saat , İzmir - Çanakkale 5 saat 30 dakika , Ankara - Çanakkale 10 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Çanakkale seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Çanakkale Truva Turizm, Kale Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Çanakkale seferleri düzenliyor.
Çanakkale Ortalama Sıcaklık
 • Çarşamba
  37 /Hava Durumu
 • Perşembe
  36 /Hava Durumu
 • Cuma
  33 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  36 /Hava Durumu
 • Pazar
  36 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul
  4 saat schedule
 • İzmir
  5 saat schedule
 • Ankara
  10 saat schedule
 • Bursa
  4 saat schedule
 • Kocaeli
  6 saat schedule
map placeholder
expand_less