Çanakkale Otobüs Bileti Ara

Çanakkale Hakkında

Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Çanakkale, hem Asya hem de Avrupa kıtasında toprakları bulunan nadir şehirlerden. Başta Truva Antik Kenti olmak üzere pek çok eski yerleşime beşiklik eden şehir, ayrıca Birinci Dünya Savaşı sırasında oynadığı önemli rolle biliniyor. ‘Çanakkale Savaşları’ olarak adlandırılan çarpışmalarda hayatını kaybeden askerleri anma amacıyla yaptırılan şehitlikler, günümüzde de ülkenin en fazla ziyaret edilen yerleri arasında bulunuyor.

Balıkesir, Edirne ve Tekirdağ ile komşu olan şehrin iki yakası arasında ulaşım için feribotlar kullanılıyor. İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara gibi yerlerden gelecek olanlar içinse sürekli olarak düzenlenen otobüs seferleri sayesinde Çanakkale’ye seyahat etmek hayli kolay. Eğer daha hızlı bir yolculuk için tercihiniz uçak olacaksa, ayrıca İstanbul’dan şehre direkt olarak gerçekleşen uçuşlardan yararlanabileceğinizi anımsatalım. Bulunduğu bölge dolayısıyla hem Karadeniz hem de Akdeniz ikliminden özellikler taşıyan Çanakkale’de kış aylarında dahi çok soğuk olmayan, ılıman bir iklim hakim. Eğer şehrin sahillerinde veya Bozcaada plajlarında denize girmeyi düşünüyorsanız, yazı tercih edebilirsiniz. Buna karşılık Ege Denizi’nin kuzey kıyılarında yer alan Çanakkale’nin Güney Ege ve Akdeniz’e kıyasla daha serin olduğunu belirtmekte yarar yar.

Çanakkale kent merkezinde gezerken alışveriş için uğrayabileceğiniz Aynalı Çarşı, şiir ve şarkılarda da çokça yer bulan meşhur noktalardan. Piri Reis Müzesi, Çanakkale Deniz Müzesi ve Seyit Onbaşı Anıtı ise şehirde ziyaret edilebilecek diğer turistik yerler arasında. Çanakkale’deki dikkate değer tarihi mirasları rahatlıkla görebilmek adına şehre ortalama 3 veya 4 gün ayırmalısınız. Akşam saatlerinde merkezde keyifli vakit geçirmek için Saat Kulesi Meydanı ve Barlar Sokağı civarına gelebilirsiniz. Çanakkale’de yaşayan üniversite öğrencilerinin uğrak noktası haline gelen mekanların bazıları yaz aylarında açılan bahçeleri sayesinde daha ferah bir atmosfer sunuyor. Balıktan yapılan mezeleriyle meşhur şehirde börülce köftesi, patlıcan kapama ve soğan ile ıspanaktan yapılan ‘’çırpma’’ ise muhakkak tadına bakılması önerilen nefis tatlardan.

Bayramiç Hakkında

Şehir Merkezinden Bayramiç Terminali’ne Ulaşım

Bayramiçmerkezine çok yakın olan otobüs terminaline 24 saat boyunca gidebilmek için birçok alternatif ulaşım aracından birini kullanabilirsiniz.

Minibüsler

Sabah 06:00’dan gece saat 24:00’a kadar hizmet veren minibüslerle hem ilçe merkezindeki her mahalleden hem de Erdemit, Ayvacık, Dalyan ve Berham gibi tatil beldelerinden terminale kolayca ulaşabilirsiniz. İlçe merkezinde her yarım saatte bir; çevre ilçelerde ise her saat başı terminale minibüs bulabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Yolcuların otobüs terminaline ulaşmak için tercih ettiği ücretsiz yolcu servisleri her yarım saatte bir kalkıyor. Seyahat edeceğiniz firmanın ilçe merkezindeki bilet satış ofisleri önünde bulabileceğiniz yolcu servisleri ile otobüsünüzün kalkış saatinden 15 dakika önce terminalde olabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

İlçenin her mahallesinde durakları bulunan belediye otobüsleri, her yarım saatte bir terminale hareket ediyor. Terminal belediye otobüs hattını kullanarak 5 dakikalık bir yolculukla terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Atatürk Caddesi, Kızılyar Caddesi ve Çalışkan Caddesi gibi büyük caddelerde durakları bulunan ve 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler ile ilçe merkezinden konforlu bir yolculukla terminale gidebilirsiniz.

Bayramiç Hakkında

Bayramiç Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

BayramiçTerminali, ilçe merkezine yürüyüş mesafesinde ve ister yürüyerek ister ise sunulan ücretli ve ücretsiz ulaşım araçları ile terminalden ilçe merkezine ve tatil beldelerine kolayca gidebilirsiniz.

Minibüsler

Terminal çıkış kapısı önünde bulabileceğiniz minibüsler, sabah 06:00’dan gece saat 24:00’a kadar ilçe merkezindeki her mahalleye ulaşım sağlıyor. Terminal içerisinde peronları bulunan ve her saat başı kalkan minibüslerle de Ayvacık, Ezine, Dalyan, Berham ve Erdemit gibi tatil beldelerine kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal yanındaki Kıbrıs Caddesi ve Vatan Caddesi üzerindeki duraklarından her yarım saatte bir kalkan belediye otobüsleriyle terminalden ilçedeki her mahalleye kısa sürede gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde hizmet veren otobüs firmaları da yolcuların rahat bir şekilde ilçe merkezinde istedikleri yere gidebilmesi için ücretsiz yolcu servisleri sağlıyor.

Taksi

7 gün 24 saat hizmet veren terminal taksi ile ilçe merkezinin yanı sıra sahil beldelerine de kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Biga Otogar Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Biga Terminali’ne Ulaşım

Biga Terminali, ilçe merkezinden uzak bir noktada bulunduğu için ücretli veya ücretsiz ulaşım araçlarıyla yolcuların terminale ulaşmaları sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Gece saat 24:00’a kadar hizmet vererek Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yanı sıra ilçe merkezindeki pek çok duraktan geçen belediye otobüsleriyle kısa sürede ve kolayca terminale ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalde hizmet veren otobüs firmaları yolcularının terminale kolayca ulaşabilmesi için ücretsiz yolcu servisi sağlıyor. İlçe merkezindeki bilet satış ofisleri önünden kalkan yolcu servisleriyle terminale gidebilirsiniz.

Minibüsler

Biga Birlik minibüsleri hem ilçe merkezinden hem de Çanakkale ve köylerinden terminale ulaşım sağlıyor. Her saat başı merkezi duraklarda bulabileceğiniz ve gece 22:00’a kadar hizmet veren minibüslerle terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Biga ilçe merkezinde 24 saat hizmet veren taksi durakları bulabilirsiniz. Terminal taksi durağından da taksi çağırarak 10 dakika içinde rahat bir yolculukla otobüsünüz kalkış saatinden önce terminale ulaşabilirsiniz.

Biga Otogar Terminali Hakkında

Biga Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe çıkışında bulunan Biga Terminali’nden ücretli veya ücretsiz ulaşım araçlarını kullanarak hem ilçe merkezine hem de çevre ilçe ve köylere gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal önündeki Kıbrıs Şehitler Caddesi üzerinde durakları bulunan belediye otobüsleri, sabah saat 06:00’dan gece 24:00’a kadar hizmet veriyor. Bu otobüsler, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yanı sıra ilçe merkezindeki pek çok noktaya yolcuların ulaşmasını sağlıyor.

Yolcu Servisleri

Terminalden ilçe merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz ücretsiz yolcu servisleri, varış peronu önünden belirli aralıklarla kalkıyor. Bu servisleri kullanarak Biga’nın merkezi caddelerine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Terminal içerisinde durakları bulunan Biga Birlik minibüsleri ile ilçe merkezinin yanı sıra komşu ilçeler ve köyler de gitmeniz mümkün. Minibüsler gece saat 22:00’a kadar hizmet veriyor.

Taksi

Biga Terminali çıkış kapısı önünde durakları bulunan taksilerle de 24 saat ilçe merkezinde istediğiniz noktaya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Çan Hakkında

Çan Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçenin tam ortasında bulunan otobüs terminalinden yürüyerek veya yolculara sunulan pek çok ulaşım aracından birini seçerek kısa sürede ilçe merkezinde istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Çan Birlik Minibüsleri

Terminalden ilçenin her mahallesi ve caddesinin yanı sıra Çanakkale’ye de düzenli olarak ulaşım sağlayan Çan Birlik minibüslerinin durakları, terminal içinde bulunuyor. Çanakkale’ye sabah 06:30 ile 18:30 saatleri arasında her yarım saatte bir; ilçe merkezine ise her 15 dakikada bir minibüs bulabilirsiniz. Çan Birlik minibüsleri, Çanakkale’nin yanı sıra Lapseki, Biga, Erdemit ve Berham gibi turistik beldelere de her saat başı sefer düzenliyor.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal önünde bulunan Millet Caddesi’ndeki duraklarından her yarım saatte bir kalkan özel halk otobüsleri ile ilçenin her yerine gitmeniz mümkün. Halk otobüsleri, sabah saat 06:30’dan gece 22:30’a kadar hizmet veriyor.

Taksi

7 gün 24 saat hizmet veren Çan Terminal Taksi ile de rahat ve kısa bir yolculukla ilçede her yere ulaşmanız mümkün.

Çan Hakkında

Şehir Merkezinden Çan Terminali’ne Ulaşım 

Çan Otobüs Terminali’nin merkezi konumu sayesinde ilçenin herhangi bir yerinden buraya ulaşmak son derece kolay. İlçe sınırları dahilinde pek çok noktayı dolaşan minibüslere binerek veya taksi kullanarak doğrudan Çan Terminali’ne erişim sağlayabilirsiniz. 

Minibüs  

Çan ilçe merkezinde yer alan otobüs terminaline yürümek istemeyenler için öne çıkan ulaşım alternatiflerinden biri minibüsler. İlçenin büyük bölümünü turlayan bu araçlarda yerinizi alarak konforlu bir seyahatin sonrasında terminalde inebilirsiniz. 

Taksi 

Çan civarında ulaşım hizmeti veren taksiler en az minibüsler kadar konforlu bir başka alternatif. İlçe merkezinin neresinden bindiğiniz fark etmeksizin ortalama 5-15 dakikalık sürede şehirler arası otobüslerin kalkış noktasına ulaşabilirsiniz. Çan Terminali’ne gelirken daha fazla zaman kazanmak istediğinizde ise önceden durağı arayarak araç getirtebilirsiniz. 

Otobüs 

Çanakkale’nin merkezinden ve diğer yakın ilçelerden Çan Terminali’ne hareket eden toplu taşıma araçları mevcut. İlçede hizmet veren terminale ulaşımda tercih edilebilecek taşıtların varış süresi konuma bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Otobüs seferlerinin yoğunluğu ise yıl içinde dönemlere göre farklılık taşıyabiliyor. 

Çanakkale Terminali Hakkında

Çanakkale Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalden şehir merkezine yolcuların kolayca ulaşabilmesi için pek çok ulaşım aracı sağlanıyor. Size en uygun ücretli veya ücretsiz ulaşım aracını seçerek kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Minibüslerle hem şehir merkezine hem de bütün ilçe ve köylere ulaşabilirsiniz. Şehir içi minibüslerini terminal önündeki duraklarında; ilçe minibüslerini ise terminal içerisindeki ilçe peronunda bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal önündeki Bursa-Çanakkale Yolu üzerinde durakları bulunan belediye otobüsleri 24 saat hizmet veriyor. Terminal hatları olan K9, Troya ve Kepez hatları ile şehir merkezinde pek çok semte ulaşmanız mümkün.

Yolcu Servisleri

Rahat bir ulaşım için tercih edebileceğiniz yolcu servisleri, otobüslerin varış peronuna ulaşmasından yarım saat sonra hareket ediyor. Yolculuk yaptığınız firmanın şehir içi ücretsiz yolcu servisini kullanarak kısa sürede şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Çanakkale Terminali çıkış kapısı yanında durağı bulunan terminal taksi ile 7 gün 24 saat şehirde istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Çanakkale Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Çanakkale Terminali’ne Ulaşım

Şehir merkezinde yer alan Çanakkale Terminali’ne gitmek için ücretli ve ücretsiz pek çok ulaşım aracı bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

K9, Troya ve Kepez terminal hatları ile 7 gün 24 saat otobüs terminaline direk ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu otobüs hatları şehir merkezinde pek çok ana noktadan geçiyor.

Yolcu Servisleri

Terminalde onlarca otobüs firması hizmet veriyor ve firmaların şehir merkezinde bulunan bilet satış ofislerinin önünden kalkan ücretsiz yolcu servisleri var. Yolcu servisi ile otobüsünüzün hareket saatinden en az 15 dakika önce terminale ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Hem Çanakkale merkezindeki her semtten hem de Çanakkale'nin ilçelerinden ve köylerinden terminale ulaşmanızı sağlayacak minibüs seferleri düzenleniyor. Her yarım saatte bulabileceğiniz bu minibüslerle terminale kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezine çok yakın olan terminale ulaşmak için 24 saat taksi hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Çanakkale merkezinde pek çok noktada 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor.

Ezine Hakkında

Ezine Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Denize sınırı olması nedeniyle yaz aylarında yoğun bir yolcu akışının olduğu Ezine Terminali’ne geldiğinizde sizi şehir merkezine ulaştıracak minibüsler, taksi ya da özel yolcu servislerini değerlendirebilirsiniz.  Seferşah Mahallesi’nden hareket eden çeşitli araçlarla ilçe ve şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Ezine Terminali çevresinden sizi merkeze götürecek ulaşım opsiyonları arasında özel halk otobüsleri bulunmuyor. Burada daha çok minibüsler ile ulaşım sağlanıyor. Özel halk otobüsleri ise büyük ölçüde Çanakkale şehir merkezi içinde faaliyet gösteriyor.

Yolcu Servisleri

Terminale ulaştıktan kısa bir süre sonra eşyalarınızı teslim alın ve ardından satış ofislerinin olduğu alana doğru yönelin. Zaten bilet aldığınız firmayı temsil eden ofis sizi servis konusunda bilgilendirecektir. Servisler genelde 60 dakika içinde bir yeni yolcularını alıp direkt olarak merkeze ulaştırıyor.

Dolmuşlar

Dolmuşlar bölge ulaşımı için önemli bir role sahip. Şehir merkezi ile terminal arasındaki ulaşımı sağlayan 16 numaralı dolmuşlar, sık aralıklarla hareket ediyor. Terminalden hareket eden bu küçük minibüsler sizi yarım saat içinde il merkezine ulaştıracaktır.

Taksi

Ezine ve şehir merkezi arasındaki mesafe uygun olduğu için bavul yükü fazla olan yolcular genelde bu çevredeki duraklarda yer alan uygun taksilere yöneliyor. Terminalin hemen dışında kolayca ulaşabileceğiniz aktif bir taksi durağı bulunuyor.

Ezine Hakkında

Şehir Merkezinden Ezine Terminali’ne Ulaşım

Çanakkale’nin şehir merkezine oldukça yakın bir ilçesi olan Ezine’deki otogarın ilçe merkezi içinde yer alması ulaşımın daha kolay şekilde sağlanmasına yardımcı oluyor. Şehir merkezinden ya da ilçe merkezinden terminale ulaşmak için dolmuş, taksi, otobüs uya da yolcu servislerini tercih edebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Özel halk otobüsleri Çanakkale merkez içinde hizmet verdiği için terminale ulaşım noktasında bu opsiyondan yararlanmanız mümkün değil. 144 numaralı özel halk otobüsü, sizi büyükşehir terminaline ulaştırır, ancak ilçe terminali için halk otobüsleri ideal bir tercih olmayacaktır.

Yolcu Servisleri

Yolcu servisleri ilçe içinde yer alan pek çok noktadan yolcularını alarak ücretsiz bir şekilde Ezine Terminali’ne ulaştırıyor. Geç kalmanız durumunda yolcu servisleri diğer yolcuları mağdur etmemek adına sizi beklemeyecektir.  Yolcu servisleri terminal içinden saatte bir defa hareket ediyor. Servislerin önünde güzergahların yer aldığı küçük levhalar, sizi doğru servise yönlendirecektir.

Dolmuşlar

Çanakkale şehir merkezinde yer alan minibüsler sayesinde ilçe terminaline gelebilirsiniz. Ortalama yarım saat içinde otogara varmanız yüksek ihtimal. 16 numaralı minibüsler bu anlamda öncelikli olarak tercih ediliyor.

Taksi

Ezine şehir merkezi içinde yer alan işlek caddelerde 24 saat boyunca uygun taksi bulabilirsiniz. Çanakkale şehir merkezi ile Ezine arasında uzak mesafe olmadığı için buradan bölgeye taksi ile ulaşım sıklıkla tercih ediliyor.

Gelibolu Hakkında

Şehir Merkezinden Gelibolu Terminali’ne Ulaşım

İlçe merkezi ile Gelibolu terminali arasında yaklaşık 10 dakikalık bir sürüş mesafesi bulunuyor. Terminale ulaşım noktasında minibüs, taksi, özel halk otobüsü gibi ücretli seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Çanakkale şehir merkezinden terminale geliyorsanız 50 km’lik bir yolculuk yapmalısınız. Gelibolu’ndaki otobüsler için merkez nokta Alaattin Mahallesi’ndeki Otogar Caddesi olarak görülüyor. Çünkü terminal tam olarak bu noktada yer alıyor. Sabahın çok erken saatlerinden itibaren sefere başlayan ve Kore Kahramanlı Caddesi’nden kalkan otobüsler ile otogara ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Yerel ya da ulusal otobüs firmaları, yolcuların terminale rahat ve konforlu bir şekilde ulaşmalarından sorumlu olmakla birlikte firmalar bu hizmeti yolcu servisleri ile ücretsiz olarak gerçekleştiriyor.

Dolmuşlar

Gelibolu’nun ilçe ulaşımında dolmuşların önemli bir yeri var şüphesiz. Aynı zamanda bu dolmuşların bazılarında “kültür gezisi” yazar. Otobüs ve minibüs güzergahı toplamda 20’nin üzerinde. Ss 35 numaralı dolmuşu ile ulaşımınızı pekala sağlayabilirsiniz.

Taksi

Emek, Atatürk ve Gölcük Caddesi’ne yakın bir noktadaysanız taksi bulmakta zorlanmayacaksınız. Taksiye binmeden önce terminale ulaşımın ne kadar tutacağını tahmini olarak öğrenebilirsiniz.

Gelibolu Hakkında

Gelibolu Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Çanakkale sınırları içinde yer alan Gelibolu, şehrin en önemli ilçelerinden biri olarak görülüyor. Gelibolu Terminali üzerinden ilçeye geldiğiniz zaman şehir merkezine ulaşmak adına 50 km’lik bir yol katetmeniz gerekecek. Terminal çevresinde yer alan dolmuş, taksi ve belediye otobüsü seçenekleri haricinde ücretsiz yolcu servislerini de değerlendirebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Gelibolu Terminali üzerinden hareket eden özel halk otobüsleri, ilçenin işlek yerlerine ulaşım sağlıyor. Buradaki pek çok otobüsün son durağı Alaattin Mahallesi’ndeki Otogar Caddesi. Durakları inceleyerek en uygun otobüsü tercih edebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Biletinizi yanınızda bulundurmak ve gerektiğinde yetkililere göstermek şartıyla yolcu servislerinden yararlanabilirsiniz. Buradaki servisler sizi ilçe içindeki farklı semt ve mahallelere taşıyacaktır.

Dolmuşlar

Gelibolu dolmuşları kültür gezisi niteliği taşır. Terminalden kalkan minibüsler, sizi ilçeye götürürken tarihsel açıdan belli bir öneme sahip olan pek çok mekanın önünden geçme şansı yakalarsınız. Ss 35 numaralı minibüslerin güncel saatlerini kontrol ederek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Gelibolu’da en çok taksi bulabileceğiniz yerler zaten terminalin yakın çevresinde yer alıyor. Dolayısıyla burada yer alan duraklar üzerinden uygun taksilere 7/24 erişebilir ve ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Özellikle bavul yükü fazla olan yolcular için terminal çıkışı taksi cazip bir opsiyon olarak görülüyor.

Lapseki Hakkında

Lapseki Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım 

Lapseki Terminali, Çanakkale’nin deniz kıyısında yer alan ilçelerinden Lapseki’de otobüsle seyahat edenleri ağırlıyor. Terminalden ilçenin merkezine belirli saatlerde hareket eden servislerle erişebilirsiniz. Minibüsler ve taksiler ise servis beklemekle zaman kaybetmeden Lapseki Terminali’nden merkeze gelmek için ideal seçeneklerden bazıları. 

Servis Aracı  

Servisler, Lapseki Terminali’nin ilçe merkezinde konumlanması nedeniyle özellikle uzak noktalara yolculuk yapacaklar tarafından tercih ediliyor. 2 saatlik aralıklarla hareket eden servislere ücret ödemeden binebilir ve Lapseki içinde pek çok noktaya direkt olarak gelebilirsiniz. Son derece küçük alanı kaplayan Lapseki Terminali’nden servis aracıyla yola çıktığınızda 15 dakikada ilçenin uzak sayılan noktalarına dahi erişebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz iskeleden bineceğiniz feribotlarla yolculuğa devam edebilirsiniz. 

Minibüs  

Lapseki Terminali’nden minibüslerle Çanakkale içinde yakın yerleşimlere yolculuk yapılabiliyor. Terminalden direkt olarak binebileceğiniz minibüslerle Lapseki’nin farklı mahallelerine erişebilirsiniz. Üstelik feribotlara aktarma yaparak şehrin karşı kıyısına geçebilirsiniz. 

Taksi

Lapseki Otobüs Terminali’nden kısmen masraflı ancak çok daha konforlu bir araçla seyahatinize devam etmek istediğinizde taksileri değerlendirebilirsiniz. Terminalde yolcuları karşılayan taksilerle Lapseki içinde veya çevresinde pek çok yere 20 dakikadan az zamanda gelmek mümkün. 

Otobüs 

Lapseki’den diğer ilçelere veya Çanakkale çevresinde bulunan yakın kentlere seyahat etmeniz gerektiğinde ilçe terminalinden belli saatlerde kalkan otobüslere binebilirsiniz. Otobüslerin sefer saatleri ve ücretleri gidilen rotaya göre değişiyor. Biletleme işlemlerinizi isterseniz önceden internet üzerinden tamamlayarak terminalde zaman kazanabilirsiniz. Lapseki Terminali’nden ilçe merkezine gelmek istediğinizde ise otobüs yerine taksi, servis veya minibüs gibi alternatif araçları kullanabilirsiniz.  

Ayvacık Çanakkale Hakkında

Ayvacık Çanakkale Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezine yakın olan terminalden ilçenin her semtinin yanı sıra Çanakkale, Ezine, Babakale ve Berham gibi il ve ilçelere de kolayca gidebilirsiniz.

Ayvacık Birlik Minibüsleri

Minibüsler terminalden hem ilçe merkezine hem de Çanakkale ve Assos’a düzenli olarak ulaşım sağlıyor. Terminal içerisinde duraklarını bulabileceğiniz Ayvacık birlik minibüsleri, her yarım saatte bir kalkıyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal karşısındaki Erdemit Caddesi ve terminal yanındaki Şükran Caddesi üzerinde duraklarını bulabileceğiniz belediye otobüsleri ile terminalden gece saat 22:00’a kadar ilçe merkezine gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Seyahat ettiğiniz otobüs firmasının ücretsiz yolcu servislerini kullanarak da terminalden ilçe merkezinde pek çok ana noktaya gidebilirsiniz.

Taksi

Ayvacık Terminali’nde 24 saat yolculara hizmet veren bir taksi durağı bulunuyor. Taksi ile hem ilçe merkezine hem de Assos gibi turistik yerlere rahat bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Ayvacık Çanakkale Hakkında

Şehir Merkezinden Ayvacık Çanakkale Terminali’ne Ulaşım

İlçenin otobüs terminali merkeze kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alıyor ve yolculara hem ilçe merkezinden hem de Çanakkale, çevre ilçe ve köylerden kolayca terminale ulaşabilmesi için pek çok ulaşım aracı sağlanıyor.

Ayvacık Birlik Minibüsleri

Ayvacık Birlik minibüsleri de hem ilçe merkezinden hem de Assos gibi turistik yerlerden terminale ulaşım sağlıyor. İlçe merkezindeki duraklarından her yarım saatte bir; Çanakkale ve turistik beldelerden ise saat başı kalkan minibüslerle kolayca terminale gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminale gitmek için yolcular tarafından en çok tercih edilen ulaşım aracı olan ücretsiz yolcu servisleri, otobüs firmalarının bilet satış ofisleri önünden otobüslerin kalkış saatinden yarım saat önce hareket ediyor.

Belediye Otobüsleri

İlçenin merkezi caddelerinde ve her mahallesinde duraklarını bulabileceğiniz belediye otobüsleri de sabah saat 06:00’dan gece saat 24:00’a kadar merkezden terminale ulaşım sağlıyor.

Taksi

Ayvacık’ta 24 saat hizmet veren pek çok taksi durağı bulunuyor. İstediğiniz saatte kısa bir yolculukla terminale ulaşmak için taksi de kullanabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çanakkale Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Çanakkale
70 TL436 sa 30 dk
roomİzmir - Çanakkale
60 TL235 sa 15 dk
roomAnkara - Çanakkale
80 TL410 sa 15 dk
roomAdana - Çanakkale
130 TL416 sa
roomBursa - Çanakkale
40 TL244 sa
roomAntalya - Çanakkale
130 TL213 sa
Çanakkale Ortalama Sıcaklık
 • Pazartesi
  17 /Hava Durumu
 • Salı
  17 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  20 /Hava Durumu
 • Perşembe
  16 /Hava Durumu
 • Cuma
  13 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul
  8 saat schedule
 • İzmir
  5 saat schedule
 • Ankara
  9 saat schedule
 • Adana
  16 saat schedule
 • Bursa
  4 saat schedule
 • Antalya
  12 saat schedule
 • Trabzon
  22 saat schedule