Çanakkale Otobüs Bileti Ara

Çanakkale Hakkında

Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Çanakkale, hem Asya hem de Avrupa kıtasında toprakları bulunan nadir şehirlerden. Başta Truva Antik Kenti olmak üzere pek çok eski yerleşime beşiklik eden şehir, ayrıca Birinci Dünya Savaşı sırasında oynadığı önemli rolle biliniyor. ‘Çanakkale Savaşları’ olarak adlandırılan çarpışmalarda hayatını kaybeden askerleri anma amacıyla yaptırılan şehitlikler, günümüzde de ülkenin en fazla ziyaret edilen yerleri arasında bulunuyor.

Balıkesir, Edirne ve Tekirdağ ile komşu olan şehrin iki yakası arasında ulaşım için feribotlar kullanılıyor. İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara gibi yerlerden gelecek olanlar içinse sürekli olarak düzenlenen otobüs seferleri sayesinde Çanakkale’ye seyahat etmek hayli kolay. Eğer daha hızlı bir yolculuk için tercihiniz uçak olacaksa, ayrıca İstanbul’dan şehre direkt olarak gerçekleşen uçuşlardan yararlanabileceğinizi anımsatalım. Bulunduğu bölge dolayısıyla hem Karadeniz hem de Akdeniz ikliminden özellikler taşıyan Çanakkale’de kış aylarında dahi çok soğuk olmayan, ılıman bir iklim hakim. Eğer şehrin sahillerinde veya Bozcaada plajlarında denize girmeyi düşünüyorsanız, yazı tercih edebilirsiniz. Buna karşılık Ege Denizi’nin kuzey kıyılarında yer alan Çanakkale’nin Güney Ege ve Akdeniz’e kıyasla daha serin olduğunu belirtmekte yarar yar.

Çanakkale kent merkezinde gezerken alışveriş için uğrayabileceğiniz Aynalı Çarşı, şiir ve şarkılarda da çokça yer bulan meşhur noktalardan. Piri Reis Müzesi, Çanakkale Deniz Müzesi ve Seyit Onbaşı Anıtı ise şehirde ziyaret edilebilecek diğer turistik yerler arasında. Çanakkale’deki dikkate değer tarihi mirasları rahatlıkla görebilmek adına şehre ortalama 3 veya 4 gün ayırmalısınız. Akşam saatlerinde merkezde keyifli vakit geçirmek için Saat Kulesi Meydanı ve Barlar Sokağı civarına gelebilirsiniz. Çanakkale’de yaşayan üniversite öğrencilerinin uğrak noktası haline gelen mekanların bazıları yaz aylarında açılan bahçeleri sayesinde daha ferah bir atmosfer sunuyor. Balıktan yapılan mezeleriyle meşhur şehirde börülce köftesi, patlıcan kapama ve soğan ile ıspanaktan yapılan ‘’çırpma’’ ise muhakkak tadına bakılması önerilen nefis tatlardan.

Çanakkale Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalden şehir merkezine yolcuların kolayca ulaşabilmesi için pek çok ulaşım aracı sağlanıyor. Size en uygun ücretli veya ücretsiz ulaşım aracını seçerek kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Minibüslerle hem şehir merkezine hem de bütün ilçe ve köylere ulaşabilirsiniz. Şehir içi minibüslerini terminal önündeki duraklarında; ilçe minibüslerini ise terminal içerisindeki ilçe peronunda bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal önündeki Bursa-Çanakkale Yolu üzerinde durakları bulunan belediye otobüsleri 24 saat hizmet veriyor. Terminal hatları olan K9, Troya ve Kepez hatları ile şehir merkezinde pek çok semte ulaşmanız mümkün.

Yolcu Servisleri

Rahat bir ulaşım için tercih edebileceğiniz yolcu servisleri, otobüslerin varış peronuna ulaşmasından yarım saat sonra hareket ediyor. Yolculuk yaptığınız firmanın şehir içi ücretsiz yolcu servisini kullanarak kısa sürede şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Çanakkale Terminali çıkış kapısı yanında durağı bulunan terminal taksi ile 7 gün 24 saat şehirde istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Çanakkale Terminali’ne Ulaşım

Şehir merkezinde yer alan Çanakkale Terminali’ne gitmek için ücretli ve ücretsiz pek çok ulaşım aracı bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

K9, Troya ve Kepez terminal hatları ile 7 gün 24 saat otobüs terminaline direk ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu otobüs hatları şehir merkezinde pek çok ana noktadan geçiyor.

Yolcu Servisleri

Terminalde onlarca otobüs firması hizmet veriyor ve firmaların şehir merkezinde bulunan bilet satış ofislerinin önünden kalkan ücretsiz yolcu servisleri var. Yolcu servisi ile otobüsünüzün hareket saatinden en az 15 dakika önce terminale ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Hem Çanakkale merkezindeki her semtten hem de Çanakkale'nin ilçelerinden ve köylerinden terminale ulaşmanızı sağlayacak minibüs seferleri düzenleniyor. Her yarım saatte bulabileceğiniz bu minibüslerle terminale kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezine çok yakın olan terminale ulaşmak için 24 saat taksi hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Çanakkale merkezinde pek çok noktada 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor.

En Çok Tercih Edilen Çanakkale Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Çanakkale
100 TL136 sa
roomİzmir - Çanakkale
89 TL125 sa 15 dk
roomAnkara - Çanakkale
135 TL49 sa 30 dk
roomAdana - Çanakkale
150 TL118 sa
roomBursa - Çanakkale
55 TL94 sa
roomAntalya - Çanakkale
160 TL413 sa 30 dk
Seyahat Yazılarında Çanakkale
arrow_back
arrow_forward
Tüm Yazılar
Çanakkale Ortalama Sıcaklık
 • Cuma
  18 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  18 /Hava Durumu
 • Pazar
  22 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  20 /Hava Durumu
 • Salı
  18 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  6 saat schedule
 • İzmir
  5 saat schedule
 • Ankara
  9 saat schedule
 • Adana
  18 saat schedule
 • Bursa
  3 saat schedule
 • Antalya
  13 saat schedule
 • Trabzon
  21 saat schedule
expand_less