Gelibolu Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Gelibolu Otogarı
place
Camiikebir Mahallesi, 17500 Gelibolu/Çanakkale
local_phone
+902865665820

Gelibolu

Gelibolu Otobüs Terminali, Çanakkale’nin tarihi zenginliği ile bilinen ilçesinde otobüsle şehirler arası yolculuk yapanlara hizmet veriyor. Antik dönemlerden bu yana her daim önemini koruyan bölgeyi Türkiye’nin önde gelen yerleşimlerine bağlayan terminale ilçe merkezinden minibüslerle 10 dakikada ulaşmak mümkün. Gelibolu Otobüs Terminali’ne gelirken ayrıca ilçede hizmet veren otobüs firmalarının servis araçlarından veya taksilerden faydalanabilirsiniz. 

Çanakkale şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre mesafede yer alan terminale yakın ilçelerden gün içinde pek çok sefer düzenleniyor. Manisa, Isparta, İzmir, Edirne, Kırklareli, İstanbul, Lüleburgaz ve Tekirdağ ise Gelibolu’ya otobüsle direkt seyahat edebileceğiniz diğer noktalardan. 

Gelibolu Terminali içinde otobüsünüzün hareket saatini beklerken büfede çay veya kahve içebilir veya restoran alanında yolculara sunulan yemekleri tadabilirsiniz. İç ve dış mekanlarda yer alan bekleme yerlerinin yanı sıra ayrıca farklı firmalara ait bilet yazıhaneleri ve büfe de terminalde yolcuları bekliyor.

Şehir Merkezinden Gelibolu Otogarı'na Ulaşım

İlçe merkezi ile Gelibolu terminali arasında yaklaşık 10 dakikalık bir sürüş mesafesi bulunuyor. Terminale ulaşım noktasında minibüs, taksi, özel halk otobüsü gibi ücretli seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Çanakkale şehir merkezinden terminale geliyorsanız 50 km’lik bir yolculuk yapmalısınız. Gelibolu’ndaki otobüsler için merkez nokta Alaattin Mahallesi’ndeki Otogar Caddesi olarak görülüyor. Çünkü terminal tam olarak bu noktada yer alıyor. Sabahın çok erken saatlerinden itibaren sefere başlayan ve Kore Kahramanlı Caddesi’nden kalkan otobüsler ile otogara ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Yerel ya da ulusal otobüs firmaları, yolcuların terminale rahat ve konforlu bir şekilde ulaşmalarından sorumlu olmakla birlikte firmalar bu hizmeti yolcu servisleri ile ücretsiz olarak gerçekleştiriyor.

Dolmuşlar

Gelibolu’nun ilçe ulaşımında dolmuşların önemli bir yeri var şüphesiz. Aynı zamanda bu dolmuşların bazılarında “kültür gezisi” yazar. Otobüs ve minibüs güzergahı toplamda 20’nin üzerinde. Ss 35 numaralı dolmuşu ile ulaşımınızı pekala sağlayabilirsiniz.

Taksi

Emek, Atatürk ve Gölcük Caddesi’ne yakın bir noktadaysanız taksi bulmakta zorlanmayacaksınız. Taksiye binmeden önce terminale ulaşımın ne kadar tutacağını tahmini olarak öğrenebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less