Biga Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Biga Otogarı
place
Sakarya Mahallesi, 17200 Biga/Çanakkale
local_phone
+90 02863167900

Biga

Çanakkale’nin kuzeydoğusunda yer alan ve Türkiye’nin en turistik ilçelerinden biri olma özelliğini taşıyan Biga’daki Biga Otogarı, il merkezine yaklaşık 94 km uzaklıkta konumlanıyor. Nüfus yoğunluğu ile Çanakkale’nin en kalabalık ilçesi olan Biga’nın senelerdir taşımacılık hizmeti veren otogarı, kapasitesi ile orta büyüklükteki terminal kategorisinde yer alıyor. Türkiye’nin tüm şehirlerinden direkt veya aktarmalı ulaşım sağlayabileceğiniz Biga Otogarı’ndan Biga ilçe merkezine gitmek içinse 25 dakikalık bir yol katetmeniz gerekiyor. Otogar-ilçe merkezi arası ulaşımınızı otobüs, dolmuş veya taksiler ile sağlayabilirsiniz.

Otobüsünüzün kalkış saatini beklerken bir şeyler atıştırabileceğiniz çay ocakları, kafeterya, market vb. yerlere ev sahipliği yapan Biga Otogarı’nda araç kiralama şirketlerinin ofisleri ve 13 adet yazıhane de hizmet veriyor.

Şehir Merkezinden Biga Otogarı'na Ulaşım

Biga Terminali, ilçe merkezinden uzak bir noktada bulunduğu için ücretli veya ücretsiz ulaşım araçlarıyla yolcuların terminale ulaşmaları sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Gece saat 24:00’a kadar hizmet vererek Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yanı sıra ilçe merkezindeki pek çok duraktan geçen belediye otobüsleriyle kısa sürede ve kolayca terminale ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalde hizmet veren otobüs firmaları yolcularının terminale kolayca ulaşabilmesi için ücretsiz yolcu servisi sağlıyor. İlçe merkezindeki bilet satış ofisleri önünden kalkan yolcu servisleriyle terminale gidebilirsiniz.

Minibüsler

Biga Birlik minibüsleri hem ilçe merkezinden hem de Çanakkale ve köylerinden terminale ulaşım sağlıyor. Her saat başı merkezi duraklarda bulabileceğiniz ve gece 22:00’a kadar hizmet veren minibüslerle terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Biga ilçe merkezinde 24 saat hizmet veren taksi durakları bulabilirsiniz. Terminal taksi durağından da taksi çağırarak 10 dakika içinde rahat bir yolculukla otobüsünüz kalkış saatinden önce terminale ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less