Lapseki Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Lapseki Otogarı
place
Cumhuriyet Mah. Menderes Cad. No:1, 17800 Lapseki/Çanakkale
local_phone
+902865121446

Lapseki

Lapseki Terminali Hakkında

Çanakkale'nin deniz kenarında güzel bir ilçesi olan Lapseki'nin otobüs terminali, sahil yolu üzerinde Menderes Caddesi'nde bulunuyor. İlçe merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde olan terminalden çoğu yerel olmak üzere ondan fazla otobüs firmasının bilet satış ofisi var.

İlçe ve köylere ulaşımın çoğunlukla Biga minibüsleri ile sağlandığı terminalde minibüslerle her saat Çanakkale, Adatepe ve Biga gibi pek çok komşu il, ilçe ve köye gidebilirsiniz. Bursa, İzmir ve İstanbul’a da gün boyunca otobüs seferleri bulabileceğiniz Lapseki Terminali içerisinde ise küçük bir market, atıştırmalıklar alabileceğini bir büfe, tuvaletler ve mescitler hizmet veriyor. (0286) 512 14 16 numaralı telefondan istediğiniz saatte terminale ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Lapseki Otogarı'na Ulaşım

Çanakkale şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta konumlanan Lapseki Otobüs Terminali, ilçe merkezine yürüme mesafesinde yer alıyor. Böylece isterseniz toplu taşıma araçlarına veya taksiye binmeden de terminale gelebilirsiniz. Bölgede ayrıca ilçeler arası çalışan araçlar da yolcular tarafından sıkça kullanılıyor. 

Minibüs

Fazla büyük olmayan Lapseki Otobüs Terminali’ne minibüslerle yaklaşık 10 dakikada erişmek son derece kolay. Uygun fiyatlı taşıma ücretleri sayesinde bütçe dostu alternatiflerden sayılan minibüslere hem Lapseki’den hem de çevresini saran diğer ilçelerden binebilirsiniz. 

Servis Aracı 

Lapseki’de özellikle yolcu yoğunluğunun fazla olduğu dönemlerde servis aracıyla terminale yolculuk fırsatı sunuluyor. Seyahat edeceğiniz dönemde servislerin mevcut durumu ile ilgili bilgiyi telefonla doğrudan ilgili firmalardan alabilirsiniz. Bölgede terminale ulaşımınızı servisle sağlamak istediğinizde ayrıca özel firmaların araçlarını kiralamayı düşünebilirsiniz. Özellikle birkaç kişiden meydana gelen gruplar için servis kiralamak son derece pratik. 

Taksi

Lapseki ve civardaki yerleşimlerden her zaman taksiyle terminale yolculuğu değerlendirebilirsiniz. Başta bagajını taşımakta güçlük çekenler olmak üzere her yıl pek çok yolcu tarafından kullanılan taksilere ücretini nakit olarak ödemek gerekiyor. 

Otobüs 

Çanakkale’nin her daim gözde yerleşimlerinden Lapseki’de hizmet veren terminale otobüsle yıl boyunca erişmek mümkün. Ezine, Ayvacık, Biga ve Çan gibi kentin diğer ilçelerinden Lapseki yönüne yolcu taşıyan otobüslere bindiğinizde hem pratik hem de konforlu şekilde terminale ulaşabileceğinizi anımsatalım. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less