Yılbaşı'nda yurtdışına çıkmak isteyip hangi mevsimde yeni yıla girmek istediğinize henüz karar veremediyseniz, size bir kaç önerimiz olacak. Önce kış sonra yaz önerilerimizi sıralayalım bakalım hangisi sizi yansıtacak?

Berlin

Geleneksel noel pazarlarının başkenti olarak tanımlanabilecek bu şehirde 60 pazar yeri kuruluyor. Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche’deki pazar, hepsinin içinde en büyük ve popüler olanı; her yıl 4 milyon kadar insan mücevher, dekoratif eşyalar ve sanat eserleri almak üzere buraya akıyor. Senenin bu zamanlarında yoğun kar yağışı altında Brandenburg Kapısı'nda toplanan halk ile birlikte havai fişek gösterileri altında yeni yıla merhaba diyebilirsiniz.

Bulgaristan

Rodopların zirvesi Snejanka tepesine de hakim Pamporovo'da hem doğa güzelliklerine hem kayak board etkinliklerine doyabilirsiniz. Pamporovo gece hayatı ve otellerin sunduğu servisle de öne çıkan bölgelerden. Eğer yeni yıla Sofya'da girmek isterseniz, sizi meydanda havai fişek gösterileri ve kalabalık bekliyor olacak.

Dubai

Mevsim itibarıyla Dubai'de sıcaklılar 20 derece ve üzerinde seyrediyor. Üzerinizde hafif kıyafetlerle yeni yıla girmek kar ve kış yerine güneş ve deniz olsun diyenlerdenseniz burası tam size göre. Hem yeni yılın alışverişe sevk eden ruhuna da çok uygun. Deira'daki eski pazar yerinde geleneksel ve özgün dükkanları görüp gezebilir. Altın alışveriş yapmak isteyenler, kapalı çarşıyı gölgede bırakacak Gold Souq'a gitmeli. Dubai Mall ise 1200 mağaza ile alışverişe doymanızı sağlayacak cinsten. Savulun kredi kartları! Kredi kartınız ve limitleriniz konusunda kendinize önceden sınır koymakta ve bütçe belirlemekte fayda var!

Soğuk ile sıkıntısı olan ve sıcak bir yerleri tercih edenler için bir önerimiz de Mısır! Ucuz uçak bileti için karşılaştırma yapmak ve yurtdışı seyahatine çıkacağınız tarihten önce biletlerinizi ayarlamak karlı çıkmak ve son dakikada plan değişikliğine gitmemek için çok önemli!

Tuğba Hacıbayramoğlu
2335 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.