İçindekiler

Bugünün ana teması soğuk!

Haftasonu bastıran yağmur, birden iniveren sıcaklıklar derken, üşüyoruz! Hem de bir Pazartesi gününde, sendroma kapılamadan üşümekten katılmış haldeyiz... Tamam belki biraz abartıyorum...

Yine de, bugün şöyle sıcak bir yerlere gitmeyi hayal etmeyeniniz oldu mu? Size yılın bu döneminde, iliğinizi kemiğinizi ısıtacak bir yolculuk önereceğim; aklınızda bulunsun belki bayramda belki yarından da yakın!

Mısır

Gezinize başkent Kahire'den başlayın ve İstanbul'un kaosu mu Kahire'ninki mi daha baş döndürücü karşılaştırın! Arap dünyasının en kalabalık şehrinde Kahire müzesini, Piramitler bölgesini ve Nil civarını mutlaka keşfe çıkmalısınız.

Tutankamon'a yaklaşmak için hazırsanız Piramitler'e doğru yol alacaksınız. 106 piramitin içinde en iyi korunagelmişi de Tutankamon'unki. Giza Piramitleri olarak bilinen Keops, Kefren ve Mikerinos sessizliğini ve nasıl yapıldıklarına dair gizemlerini hala koruyor. Dünyanın yedi harikasından olan Keops Piramidi tüm ihtişamıyla sizi Nil'in kenarında bekliyor.

Tahrir Meyda'nındaki Kahire Müzesi, piramitlerden çıkan mumyaları, altın maskları sergiliyor. Bir rehber eşliğinde müzeyi gezmek meraklısına günlerce sürebiliyor.

Nil nehri üzerinde felluka gezisi yapın! Nil nehri'ni ve o müthiş tarihini düşünürken fellukaların üzerinde süzülün, Kahire'ye bir de Nil'den bakmayı ihmal etmeyin!

mugekanbay
Müge Kanbay
159 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Uzman Yazarlar