Sıra dışı bir tatil için 5 alternatif

muratekinay

Her zaman çıktığınız klasik tatillerden sıkıldınız mı? Cevabınız evetse, bu kez bir farklılık yapın ve tüm hayatınız boyunca hafızanızdan silinmeyecek bir maceraya atılın. İşte, ülkemizden ve dünyadan alışılmışın dışında bir tatil için öneriler…

İçindekiler

1- Makarnanın en iyisini İtalya’da öğrenin

Tam bir makarna aşığı mısınız? Öyleyse en iyisini yapmayı yerinde öğrenin. Lezzetli makarnaların ülkesi İtalya’da düzenlenen kurslardan birine katılarak İtalyan şeflerden lezzetli bir makarnanın sırlarını öğrenebilirsiniz. Üstelik İtalya makarnanın dışında pizza, tiramisu ve diğer nefis tatlar için de doğru adres. Ülkenin dünyaca ünlü lezzetleri yazımızda!

makarna

Uçak Bileti

2- Amsterdam’ın köylerini gezin

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da kanalları kendi kullandığınız kayıklarla gezmek, bisiklet sürmek veya kulüplerde eğlenmek gibi sayısız aktivite seçeneği var. Ama bu kez daha farklı bir program isterseniz, şehre yaklaşık 1 saat uzaklıktaki küçük köyleri ve kasabaları gezebilirsiniz. Volendam, Zaanse Schans, Edam ve Marken gibi kasabaların her birine 1 veya 2 saat ayırarak bir günde neredeyse tamamını rahatça gezebilirsiniz. Rotasını eğlencenin başkenti Amsterdam’a çevirmek isteyenler, diğer önerilerimize de göz atın!

Amsterdam

3- Pamukkale Antik Havuz’da yüzün

Yurdumuzun hayranlık uyandıran doğal güzellikleri arasında ilk sıralara Pamukkale Travertenleri yazılabilir. Travertenlerin hemen ilerisinde bulunan Antik Havuz ise buraya gelenlere bambaşka bir keyif ve eğlence vaat ediyor! Üstelik bölgede yaşanan doğal olaylar sonucu meydana gelen havuzun sıcaklığı yaz kış değişmiyor. Yani buranın keyfini istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Ülkemizin adı çok fazla duyulmayan harika yerleri ise yazımızda!

Pamukkale

4- İbiza’da partilere katılın

Bu yıl yaz tatilinizi yurt dışında geçirmek isterseniz, seçenekler arasına İspanya’nın eğlence ve parti adası İbiza’yı da alabilirsiniz. Çılgın partileriyle ve bitmek bilmeyen geceleriyle neredeyse Las Vegas’ı aratmayan İbiza’da bu yıl eğlence dolu bir tatile çıkmak için hemen uçuşları karşılaştırın!

Parti

5- Çölde bir gece geçirin

Peki, geceyi uçsuz bucaksız bir çölün tam ortasında geçirmeye ne dersiniz? Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alan Qasr Al Sarab adlı otele gelerek bu benzersiz deneyimi yaşamak mümkün. Böylece sabah gözünüzü açtığınızda karşınızda sadece sonsuz çöl manzarasını görebilir ve adeta dünyanın geri kalanı ile bağınızı koparabilirsiniz. Palmiye şeklinde yapay adaları ve devasa gökdelenleriyle ünlü Dubai’de görülmesi gereken noktalar ise burada!

Qasr Al Sarab

 


muratekinay
Murat Ekinay
455 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar