Schengen vizesinde yeni düzenlemeler

Avrupa Birliği ülkelerine seyahat etmek isteyenlerin almak zorunda kaldıkları Schengen vizesi için 2 Şubat tarihinden itibaren bir dizi değişikliğe gidildi. Yeni kurallarda vize ücreti artarken, temiz geçmişe sahip olanların ise daha uzun süreli vize alması öngörülüyor.

Devamını Gör

Schengen vizesi için gereken belgeler nelerdir?

Tek tek ülkelerden vize almak yerine bir vize ile çoğu ülkeye girmenizi sağlayan Schengen vizesini almak biraz zahmetli olsa da diğer seyahatleri kolaylaştırdığı bir gerçek. Almanya, Fransa, İspanya ve İtalya gibi ülkelerin de içinde yer aldığı Avrupa Birliği ülkeleri ve AB’ye üye olmayan Norveç, İsviçre, İzlanda gibi ülkelerden oluşan Schengen Bölgesi’ne yapılacak seyahatlerde alınan vizeye Schengen vizesi deniliyor.

Devamını Gör

Schengen vizesiyle hangi ülkelere gidilir

Pek çok Avrupa ülkesini aynı anda gezebileceğiniz Schengen vizesi, alması biraz zor ama aldıktan sonra da pek çok ülkeyi gezmenizi sağlayan bir vize türüdür. Schengen vizesiyle Avrupa Birliği'ne üye ülkeleri gezebilirsiniz.

Devamını Gör

Schengen vize başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır?

Schengen alanı denilen Avrupa Birliği ve Schengen anlaşmasını imzalayan İsviçre, Lihtenştayn gibi ülkelerin katılımıyla oluşan bölgeye giriş yapabilmek için alınan vizeye Schengen vizesi deniliyor. Schengen vizesi ile Almanya, Hollanda gibi 26 ülkeye rahatlıkla giriş yapabiliyorsunuz.

Devamını Gör