Kapattığınız GSM hattınızda kalan TL’leri isteyin!

Kapanan ön ödemeli hattınızda kalan bakiyeleri kolaylıkla geri alabileceğinizi ve GSM operatörlerinin bunları geri ödemekle yükümlü olduğunu biliyor muydunuz? Ancak bazı süreleri kaçırmamanız gerekiyor. Alacak hakkınız ayrıntılarda gizli! Son iki senedir ön ödemeli hatlardan faturalı hatlara doğru bir geçiş trendi yaşanıyor. Ayrıca başka GSM operatörüne geçmek de oldukça kolaylaştığından ön ödemeli hatlar, abonenin isteği doğrultusunda kapattırılabiliyor. Bir kısım ön ödemeli hat ise düzenli olarak TL yükleme yapılmazsa kendiliğinden iptal oluyor.

Devamını Gör

GPS nedir?

Global Positioning System(GPS), Türkçesiyle Küresel Yer Belirleme Sistemi, yer yüzü üzerindeki noktamızı kesin olarak belirlemeyi amaçlamış bir uydu sistemidir. Tüm Dünya’nın çevresini saran uydu ağını kullanarak, bizim ile uyduların arasındaki mesafelerden yola çıkarak, yer küre üzerinde bulunduğumuz yeri tespit eder.

Devamını Gör

GSM tarifenizi değiştirmeden iyi düşünün!

75 milyonluk ülkemizde cep telefonu kullanan kişi sayısı 65 milyona yükselmiş durumda. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2011 yılı son çeyrek raporundaki verilere göre, geçen yıl sonu itibarıyla Türkiye'de cep telefonu abone sayısı 65,32 milyona yükseldi. 2011 yılı sonu rakamlarına göre, Turkcell'in 34,53 milyon, Vodafone'un 18,03 milyon, Avea'nın ise 12,76 milyon abonesi bulunuyor. Burada bizim bakmamız gereken nokta, hangi operatörle konuşma şartlarınıza göre nasıl en uygun tarife sağlayıp sağlayamayacağınız olmalı. Özellikle 2008 yılında başlayan numara taşıma hizmeti ile beraber kullanıcılar, alternative GSM operatörlerinin kampanyalarına kanarak hatlarını taşıdılar. Ancak verilere göre memnuniyetsiz her operator için neredeyse aynı olunca, hatlarını yeniden değiştirme isteğine gittiler. Fakat burada da karşılarına, taahhüt süresi çıktı.

Devamını Gör

Ödemeli arama

Ödemeli arama, görüşme ücretini arayan kişinin değil, aranan kişinin ödediği bir servistir. Servisin kullanılabilmesi için, aranan kişinin görüşmeyi onaylaması gerekmektedir.

Devamını Gör
x