İçindekiler

Ödemeli arama, görüşme ücretini arayan kişinin değil, aranan kişinin ödediği bir servistir. Servisin kullanılabilmesi için, aranan kişinin görüşmeyi onaylaması gerekmektedir.  Bu servis yalnızca aynı operatör içerisinde kullanılabilir. Farklı operatörler arasındaki görüşmelerde kullanılamaz. 

Her operatörün farklı

Servisin kullanım şekli, kullanım şartları, uygunluğu ve adlandırılması Turkcell, Avea ve Vodafone tarafından belirlenir ve farklılık gösterebilir.  Ödemeli arama servisinde operatöre, aranan kişinin hat tipine(kurumsal veya bireysel) ve tarifesine bağlı olarak görüşme ücreti farklılık gösterebilir. 

Aynı operatör içerisinde kullanılabilir

Ödemeli arama yalnızca aynı operatör içerisinde kullanılabilir. Farklı operatörler arasındaki görüşmelerde kullanılamaz.  Servisin kullanım şekli, kullanım şartları, uygunluğu ve adlandırılması Turkcell, Avea ve Vodafone tarafından belirlenir ve farklılık gösterebilir.  Ödemeli arama servisinde operatöre, aranan kişinin hat tipine(kurumsal veya bireysel) ve tarifesine bağlı olarak görüşme ücreti farklılık gösterebilir. 

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2044 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar