• Anasayfa
  • Bilgi
  • Yüksek faturalardan korkanlar için limit aşımı durdurma

Yüksek faturalardan korkanlar için limit aşımı durdurma

tugbahacibayramoglu

Mobil hatlarınıza ekleyeceğiniz basit bir özellik, sizi yüksek tutarlardaki faturaları ödemekten kurtarabilir. Tüm GSM firmalarında geçerli olan bu özellik sayesinde satın aldığınız paket limitinin üzerine çıkmanız halinde dilerseniz önce size SMS ile uyarı gelir, sonra da kullanımınız kısıtlanarak durur.

İçindekiler

Çocuklarının internet kotasını harcamasından yakınanlar

2 yıl önceki yaz tatilinde oğlumun telefonumdaki interneti çok fazla kullanmasından dolayı gelen faturayı gelince çok şaşırmıştım. Normal ödediğim faturanın neredeyse 3 katına yakın bir tutar gelmişti. GSM firmasıyla görüşüp araştırınca, telefonumun internet paketini çok fazla aştığı, bu yüzden yüksek tutarda bir fatura geldiğini öğrendim. Halbuki basit bir talimatla faturama limit aşımı durdurma özelliği ekletebiliyormuşum. Tabii hemen gerekli düzenlemeleri yaptım. Sizin de benzer bir durumla karşılaşmamanız için bağlı bulunduğunuz GSM firmasının ‘Akıllı Durdurma’ veya benzeri isimler altında sunulan tarifelerine göz atmanızı öneririm.

Vodafone Fatura Uyarı Servisi

Örneğin Vodafone Fatura Uyarı Servisi'ne üye olduğunuzda, SMS ile kotanızın dolmak üzere olduğuna dair bilgilendirme yapılıyor. Özellikle çocuğunuz varsa ya da kendiniz farkına varmadan çok fazla internete giriyorsanız, durdurma özellikli paketleri de tercih edebilirsiniz. Telefon konuşması + internetin yer aldığı bazı paketlerin ayrıca akıllı durdurma özelliği de bulunuyor. Her pakette yok ancak isteyen her Vodafone abonesi, ‘Fatura Uyarı Servisi’ne’ üye olarak SMS ile bilgilendirilebilir.

Turkcell Akıllı Fatura Kampanyası

Turkcell ise Akıllı Fatura Kampanyası, paketinizin bitiminde kullanımınızı durdurarak faturanıza ek ücret yansımamasını sağlıyor. Bu üyelik sayesinde kullanımınız kısıtlanarak durur ve size fazla fatura yansımamış olur. Bunun için paketinize ek aylık bir 7 TL’lik ücret alınıyor. Yine akıllı durdurma özelliği olan başka paketler de değerlendirilebilir.

Türk Telekom Fatura Üst Sınır Servisi

Türk Telekom’un da Fatura Üst Sınırı Servisi bulunuyor. Müşteri hizmetlerini arayarak kolayca abone olabileceğiniz bu serviste, en az 100 TL ve üzeri tutarlar belirleyerek bilgilendirme mesajları alabilirsiniz. Türk Telekomun’un SMS ile fatura bilgilendirme hizmeti ücretsiz. Durdurma özellikle paketler de bulunuyor.

Cep telefonu faturalarınızı detaylı öğrenmek ve harcamınızı takip etmek istiyorsanız cep telefonu faturaları ayrıntılı hale geliyor yazımızı inceleyerek bilgi edinebilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN