İçindekiler

GPRS (General Packet Radio Service), cep telefonunuz üzerinden internete bağlanabilmenize olanak sağlayan bir teknolojidir. GPRS geleneksel bağlantı türlerine göre daha hızlı veri transferi sağlamaktadır.

Veri transferi sağlıyor

GPRS teknolojisinde geleneksel bağlantı teknolojilerinden farklı olarak internete bağlı kaldığınız süreye göre değil transfer ettiğiniz veri miktarına göre ücretlendirilirsiniz. Bu teknolojiyle cep telefonları arasında artık veri transferi yapılmasına olanak sağlanmış ve günümüzde akıllı telefonların temeli atılmıştır.

Yeni telefon yeni hat aldığınızda dikkat!

Yeni bir telefon aldığınızda yeni hatta geçtiğinizde internet paketinizin tanımlanmış olmasına çok dikkat edin. Aksi taktirde ciddi bir GPRS ücretiyle karşılaşabilirsiniz. Yeni telefon yeni hatlarda mutlaka paketinizi kontrol edin. Aynı şekilde yurt dışı gezilerinde de paketinizin yurt dışında kullanım şekline dikkat edin. Ciddi bir GPRS ücretiyle karşılaşabilirsiniz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2051 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar