Mardin Havalimanı Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Lüks
Lüks
Mardin Havalimanı Hakkında

Mardin Havalimanı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin önemli şehirlerinden biri olan Mardin’i dünyaya bağlar. Şehrin kültürel ve turistik özellikleri seyahat fırsatlarının çeşitlenmesine katkı sağlar. Özellikle artan turistik cazibe şehre gelen insan sayısını arttırırken ulaşım fırsatlarını da çeşitlendirir. Bu yönüyle 1999 yılından beri hizmet veren Mardin Havalimanı 2011-14 yılları arasında restore edildi. Modern bir havalimanı görüntüsüne sahip Mardin Havalimanı bölgenin önem kazanan bağlantı noktalarından biri.
İç ve dış hat seferlerine açık olan Mardin Havalimanı’nda seferlerin çok büyük bir kısmı iç hat seferlerinden oluşuyor. Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya en önemli lokasyonlar olurken zaman zaman gerçekleşen dış hat seferleri de bölgeye geliş gidişleri destekliyor. Mardin’in turizm bağlamında çok gelişmiş bir şehre dönüşmesiyle birlikte Mardin Havalimanı’nda yolcu kapasitesi 1 milyonu buldu. Bu çerçevede şehrin önemli bir bağlantı noktası olan Mardin Havalimanı sefer sayısı arttıkça bir merkez olma özelliği taşıyor.
Mardin merkezine yaklaşık 25 km mesafede olan Mardin Havalimanı’na ulaşım için toplu taşıma seçenekleri var. Ancak şehrin biraz uzağında kalan havalimanına ulaşmak için araç kiralama ve havalimanı transferi gibi alternatifler daha da dikkat çeker. Konfor ve kaliteli yolculuk bağlamında siz de araç kiralama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama ile Mardin’i keşfederken Dara Antik Kenti, Mor Gabriel Manastırı, Deyrulzafaran Manastırı, Kırklar Kilisesi, Ulu Cami, Kasımiye Medresesi ve Midyat Konukevi’ni görmelisiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular