Mardin Havalimanı Araç Kiralama

Mardin Havalimanı Hakkında

Mardin Havalimanı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin önemli şehirlerinden biri olan Mardin’i dünyaya bağlar. Şehrin kültürel ve turistik özellikleri seyahat fırsatlarının çeşitlenmesine katkı sağlar. Özellikle artan turistik cazibe şehre gelen insan sayısını arttırırken ulaşım fırsatlarını da çeşitlendirir. Bu yönüyle 1999 yılından beri hizmet veren Mardin Havalimanı 2011-14 yılları arasında restore edildi. Modern bir havalimanı görüntüsüne sahip Mardin Havalimanı bölgenin önem kazanan bağlantı noktalarından biri.
İç ve dış hat seferlerine açık olan Mardin Havalimanı’nda seferlerin çok büyük bir kısmı iç hat seferlerinden oluşuyor. Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya en önemli lokasyonlar olurken zaman zaman gerçekleşen dış hat seferleri de bölgeye geliş gidişleri destekliyor. Mardin’in turizm bağlamında çok gelişmiş bir şehre dönüşmesiyle birlikte Mardin Havalimanı’nda yolcu kapasitesi 1 milyonu buldu. Bu çerçevede şehrin önemli bir bağlantı noktası olan Mardin Havalimanı sefer sayısı arttıkça bir merkez olma özelliği taşıyor.
Mardin merkezine yaklaşık 25 km mesafede olan Mardin Havalimanı’na ulaşım için toplu taşıma seçenekleri var. Ancak şehrin biraz uzağında kalan havalimanına ulaşmak için araç kiralama ve havalimanı transferi gibi alternatifler daha da dikkat çeker. Konfor ve kaliteli yolculuk bağlamında siz de araç kiralama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama ile Mardin’i keşfederken Dara Antik Kenti, Mor Gabriel Manastırı, Deyrulzafaran Manastırı, Kırklar Kilisesi, Ulu Cami, Kasımiye Medresesi ve Midyat Konukevi’ni görmelisiniz.

Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular