Bursa Yenişehir Havalimanı Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Bursa Havalimanı Hakkında

Bursa Yenişehir Havalimanı, 1944 yılında askeri bir üs olarak kurulan bir havalimanı. 2000 yılında hizmete giren bu havalimanı, Bursa il merkezine yaklaşık 50 km kadar uzaklıkta yer alıyor. Yenişehir ilçesinin Yunuseli semtinde yer alan havalimanından çeşitli illere karşılıklı uçuş seferleri düzenleniyor. Tarihi boyunca yurtdışı uçuşları da düzenlenen havalimanında daha sonra talep azlığı nedeni ile bu uçuşlar kaldırılmış. Günümüzde ise Ankara, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Antalya ve Gaziantep’e karşılıklı uçuş seferleri düzenleniyor. 

Bursa, Türkiye’nin tarihi açıdan en önemli şehirlerinden birisi. Küçük İstanbul olarak ifade edilen ve konumu itibari ile yoğun bir turist akışına sahip olan şehir hem doğal hem de tarihi güzellikleri ile dikkat çekiyor. İstanbul’a çok yakın bir konumda bulunması ve Marmara Bölgesi’nde yer alması Bursa’nın turist trafiğinin artmasını sağlıyor. Bu doğrultuda bu denli önemli bir şehre geldiğinizde şehir içi ulaşım için araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bursa çok büyük ve kalabalık bir şehir olduğu için toplu taşıma araçlarında ulaşım hayli zordur. Bu nedenle Bursa’nın güzelliklerini görmek için konforlu bir şekilde seyahat imkanına araç kiralama hizmetleri ile sahip olabilirsiniz. 

Bursa ziyaretiniz sırasında Uludağ, Ulu Cami, Kapalı Çarşı, Balibey Han, Pirinç Han, Cumalıkızık Köyü, Tirilye,  Mudanya, Tophane, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Yeşil Türbe, İznik ve Gölyazı gibi doğal ve tarihi yerleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular