Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama

Esenboğa Havalimanı Hakkında

Esenboğa Havalimanı, Türkiye’nin en önemli havalimanlarından bir tanesi. Ankara’nın dünyaya açılan kapısı olan Esenboğa Havalimanı, 1955 yılından bu yana hizmet verir. Yolcu kapasitesi ve yoğunluk bakımından Türkiye’nin en önemli bağlantı noktalarından bir tanesi olan ve 2006 yılında yenilenen terminal binası ile modern hizmetler sunan Esenboğa Havalimanı Ankara’ya değer katar.

Ankara’nın idari özelliklerinin yanı sıra şehrin coğrafi olarak merkezi bir yerde yer alması uçuş sayısı bakımından Esenboğa Havalimanı’nı ön plana çıkarır. Bu çerçevede Esenboğa’dan Türkiye’nin hemen her noktasına uçakla seyahat etmek mümkündür. Yurtiçi uçuşların yanı sıra uluslararası uçuşlarda da Esenboğa Havalimanı’nın başarılı bir performansı var. 

Ankara şehir merkezinden 28 km uzaklıkta bulunan Esenboğa Havalimanı’na ulaşım, yolcuların en çok merak ettiği konular arasında. Toplu ulaşım alternatiflerinin bulunduğu Esenboğa’da araç kiralama, havalimanı transferi ve taksi en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Bu nedenle de yolcuların büyük bir kısmı araç kiralama hizmetini tercih eder. Siz de araç kiralama ile şehrin kültürel ve tarihi zenginliklerini keşfedebilirsiniz. Ankara’ya geldiğinizde Anıtkabir, I. TBMM Kurtuluş Savaşı Müzesi, Ulucanlar Cezaevi, Ankara Kalesi ve Hamamönü gibi noktaları gezmelisiniz. Ankara'nın en önemli semti olan Çankaya ve Anıtkabir havalimanına 30 km mesafede bulunuyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı'da Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Ankara kışların çetin geçtiği bir il olduğu için Esenboğa Havalimanı’ndan araç kiralarken mutlaka kar lastiklerinizin ve zincirlerinizin bulunduğundan emin olun. Her araç kiralama firması bu hizmeti karşılayamadığı için kendi tedarik planınızı yapmanızı öneririz.

Esenboğa ve Ankara şehir merkezine giden yollar çoğunlukla iyi durumda ve yeni yollar fakat daha kırsal ve şehir dışı diye tabir edilen bölgelere ziyarete çıkacaksanız SUV benzeri yerden yüksek araçlar tercih edin.

Ankara şehir merkezi ve havalimanı civarları yoğun trafik koşullarının görülebildiği lokasyonlar olduğu için sürekli dur kalk gerektiren bir yolda otomoatik vitesli araç tercih etmek konforlu olacaktır.

Yakıt türüne karar verirken uzun mesafe ya da az kilometre yapıp yapmayacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Kısa mesafe şehir yolculuklarında benzinli de tercih edebilirsiniz elbette ama uzun yol yapacaksanız mutlaka dizel yakıtlı araçlarla tasarruf hedefleyin.

Ankara’ya daha önce gelmediyseniz ve yol bulma konusunda kendinize güvenmiyorsanız GPS özelliği ile ek hizmet alarak aracınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Benzer şekilde uzun yol katedecekler ek sürücü hakkını da ücrete tabi şekilde edinebilirler.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular