Antalya Havalimanı Araç Kiralama

Antalya Havalimanı Hakkında

Türkiye’de turizmin başkenti olarak bilinen Antalya, yüz ölçümü ve nüfus olarak ülkenin en büyük şehirlerinden biri. Şehir yemyeşil ormanları, masmavi denizi, antik kentleri ile yerel turistlerin olduğu kadar yurt dışından ziyaretçilerin de akınına uğruyor. Beş yıldızlı otellerin sembolü olan şehir, ziyaretçilerinin büyük bir bölümünü Muratpaşa ilçesinde yer alan Antalya Havalimanı aracılığıyla ağırlıyor. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 17 milyon yolcuyu ağırlayan havalimanı, 52 ülke üzerinden 213 farklı destinasyonla Antalya’ya ulaşım sağlıyor.

Antalya’dan, Muğla’nın Datça ilçesinden başlayarak Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde son bulan ve tüm devlet yolları içinde en uzun olan D-400 Karayolu geçiyor. Bu karayolu ağı sayesinde kiralayacağınız aracınızla havalimanından şehrin batısında ve doğusunda yer alan tüm ilçelere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Isparta Süleyman Demirel Havalimanı yakınlarında başlayan ve Antalya Havalimanı’nda son bulan D-685 Karayolu ile Ukrayna’dan başlayan Antalya’da son bulan uluslararası Avrupa E-yolu E-87 de şehirden geçen diğer yolları oluşturuyor.

Kemer, Belek, Lara, Olimpos, Alanya, Kaş, Side, Manavgat, Kaleiçi ve Konyaaltı şehrin en popüler tatil beldelerini oluşturuyor. Bu tatil beldelerine ise havaalanından D-400 Karayolu aracılığıyla ulaşmak mümkün. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Antalya’da Phaselis Antik Kenti, Olimpos Antik Kenti ve Myra Antik Kenti’ne yine bu karayolu ile üzerinden geçerek gezebilirsiniz. Doğa turizmine dair pek çok güzelliğin yer aldığı Antalya’da Manavgat Şelalesi, Dim Çayı, Göynük Kanyonu, Alanya Kalesi, Kekova Adası, İncekum Tabiat Parkı, Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı, Saklıkent Kanyonu görülmesi gereken diğer yerler arasında yer alıyor. Buralara da havalimanından D-400 Karayolu’na bağlanarak gidebilirsiniz.

Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular