Iğdır Havalimanı Araç Kiralama

Iğdır Havalimanı Hakkında

Iğdır Havalimanı, Türkiye’nin en doğusunda yer alan Iğdır’ı diğer şehirlerle bağlar. Iğdır’ın coğrafi konumu ve iklim özellikleri nedeniyle ulaşımın zorlu olması bir havalimanı ihtiyacı doğurmuş. Yapımına 1996 yılında başlanan Iğdır Havalimanı 2001 yılında çeşitli nedenlerle durdu. Ancak 2010 yılında yapımı tekrar başlayan havalimanı 2012 yılında faaliyete girdi.
İç hatlar seferleriyle Iğdır’ı batıdaki şehirlerle bağlayan Iğdır Havalimanı’ndan Ankara ve İstanbul’a yoğun seferler düzenlenir. Dönemsel olarak dış hat seferleri de ara sıra gerçekleşir. Yılda ortalama 200.000 yolcu kapasitesine sahip havalimanının şehrin kalkınması adına büyük önem taşıdığı bir gerçek. Bu çerçevede Iğdır’da kalkınmayı destekleyecek en önemli konulardan biri havalimanı olur.
2017 yılında Şehit Bülent Aydın Havalimanı adını alan Iğdır Havalimanı, şehir merkezine 16 km uzaklıkta. Ancak bu uzaklığı geride bırakmak oldukça kolay. Çünkü Iğdır merkezinden havalimanına doğru yolculuk yapmanızı sağlayan pek çok seçenek var. Toplu ulaşımla havalimanına ulaşabileceğiniz gibi araç kiralama, havalimanı transferi ve taksi seçenekleri de mevcut. Ancak en ideal seçenek araç kiralama olarak kabul edilmekte. 
Iğdır’a yolculuk yaptığınızda kültürel ve tarihi anlamda zengin bir coğrafyaya adım atarsınız. Bu nedenle de araç kiralama hizmetinden faydalanarak Meteor Çukuru, Tuzluca Tuz Mağaraları, Karakale Harabesi, Ahura Harabeleri, Harmandöven Kervansarayı ve Köroğlu Kalesi’ni görmelisiniz.

Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular