Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Lüks
Lüks
Üst
Üst
Diyarbakır Havalimanı Hakkında

Diyarbakır Havalimanı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden biri olan Diyarbakır sınırları içerisinde hizmet veriyor. Çevre illerden Türkiye’nin farklı noktalarına uçuş için fırsatlar sunan havalimanı, 1952 yılından bu yana hizmet sunar. 2016 yılında yeni hizmet binasının açılmasıyla birlikte modern bir yapıya sahip oldu. Diyarbakır’ın dünyaya açılan kapısı niteliğindeki Diyarbakır Havalimanı hem sivil hem de askeri uçuşlara açık. Yıllık 1 milyonu aşkın insanın tercih ettiği bir cazibe merkezi özelliği taşır.
Yurtiçi uçuşlarda İstanbul, Ankara, Adana, İzmir ve Bursa’ya uçuşların gerçekleştiği bu havalimanında uluslararası sefer olarak Erbil’e uçuşlar gerçekleşir. Bu da havalimanının yoğunluğunu arttıran özellikleri arasında. Şehir merkezine yaklaşık 11 km uzaklıkta bulunan Diyarbakır Havalimanı’na ulaşmak için profesyonel araç kiralama hizmetlerinden faydalanmak mümkün. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için toplu ulaşım imkanları bulunsa da taksi, havalimanı transferi ve araç kiralama seçenekleri çok daha konforlu alternatifler olur. 
Diyarbakır’ı ziyaretiniz esnasında sizi bekleyen tarihi ve kültürel pek çok zenginlik var. Araç kiralama hizmeti ile cazibe merkezlerine daha kolay ulaşabilirsiniz. Diyarbakır seyahatinizde Diyarbakır Surları, Ulu Camii, Sülüklü Han, Hasan Paşa Hanı, On Gözlü Köprü, Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi gibi noktaları gezmeyi unutmayın.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular