Bingöl Havalimanı Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Bingöl Havalimanı Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde konumlanan Bingöl’e en hızlı ulaşım sağlanabilen alanlardan birisi olan Bingöl Havalimanı, 2009 yılında uçuşa açıldı ve her yıl yükselen yolcu kapasitesi ile bölgenin en popüler alanlarından birisi olmayı başardı. Her yıl hem yerli hem de yabancı turistler Bingöl’ün tarihsel düzlem içerisinde günümüze kalan eserlerini görebilmek ve şehrin kültürünü hissedebilmek için buraya geliyor.

Bingöl Havaalanı il merkezine 20 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Dolayısıyla kente ulaşım sağlayabilmek ve yerleşim birimi sınırları içerisindeki birçok yeri rahat bir şekilde görebilmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Bingöl’ün tarihi milattan önce 4 binli yıllara dayanıyor. Dolayısıyla o dönemlerden günümüze birçok eser kaldı. Bunların arasında Kral Kızı Kalesi, Sebeterias Kalesi, Kümbet, Kiğı Kalesi, Ekinözü Köyü, Çakırtaş Kilisesi gibi yerler bulunuyor. Aynı zamanda doğal güzellikleri ve tatil merkezleri ile de ünlü olan Bingöl’de, Bırkleyn Mağarası, Çır Şelalesi, Buban Bacaları, Hesarek Kayak Merkezi, Kös Kaplıcaları, Yolçatı Kayak Merkezi, Zağ Mağarası, Sülbüs Dağı, Yüzen Ada, Kala Tepesi gibi yerler mutlaka ziyaret edilmeli.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular