Nürnberg Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Nürnberg Hakkında

Nürnberg, Almanya'nın Bavyera eyaletinin Münih'ten sonra en büyük ikinci kentidir. Nürnberg'in metropolleriyle beraber nüfusu 3,5 milyonu bulmaktadır. İkinci Dünya Savaşı'nda en büyük Nazi mitinglerinin yapıldığı bu şehir, sonrasında kurulan Nürnberg Mahkemeleriyle suçluların yargılandığı şehir haline gelmiştir.

Kentte sanayi gelişmiştir, Siemens, MAN gibi ünlü Alman markalarının tesislerinin barındığı kentte ciddi oranda bir Türk nüfusu da vardır.

Nürnberg Hayvanat Bahçesiyle de ünlü bir şehirdir. Eğer buraya yolunuz düşerse kalesi, St. Lorenz Kadetrali, Hauptmarkt Meydanı, Oyuncak Müzesi, Albrecht Dürer Evi, Mahkeme Müzesi, Gözetleme Kulesi gibi yerler gezilebilir. Kentte çok sayıda müze de var. Nürnberg aynı zamanda çok sayıda festivale de ev sahipliği yapar. Özellikle eski şehir tipik bir Ortaçağ şehri havası uyandırır. II. Dünya Savaşı'nda şehirde pek çok bina zarar görse de Alman devleti bu binaların birebir kopyasını yeniden yapmayı başarmıştır.

Nürnberg'de karasal iklim hüküm sürer. Kışlar soğuk ve zaman zaman kar yağışlı yaz ayları ise sıcak ama yağışlı geçer. Gezmek için en uygun zamanların bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Almanya'da kralların taç giydiği eski bir şehir olan Nürnberg'de ulaşım ağı gelişmiştir. Şehir içi, metro, tren ulaşımı yaygındır.

Nürnberg Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine metro ya da otobüsle ulaşım sağlanabilir. Metro ulaşımı 12 dakika sürüyor.

Havalimanından Nürnberg Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın güneydoğu bölgesini de içine alan Bavyera Eyaleti’nin en büyük ikinci şehri olup eyaletin sanayi başkenti sayılan Nürnberg nüfusunun yüzde 10’u Türk kökenli vatandaşlar oluşturuyor. 2. Dünya Savaşı ardından savaş suçlularının da yargılandığı şehir tarihiyle de dikkat çekiyor. Şehir ülkenin en önemli havalimanlarından birine de ev sahipliği yapıyor. Havalimanı, şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Raylı Sistem

Ülkede yer alan tüm metro, hafif metre ve şehir içi raylı sistem hatlarına “U-Bahn” deniyor.U – Bahn hatlarından biri de Nürnberg Havalimanı ile şehir merkezi ve tarihi şehir merkezi arasında yer alıyor. Havalimanı (Flughafen) istasyonundan şehir merkezindeki merkez tren garı (Hauptbahnhof) ile tarihi şehir merkezine (Altstat) her 10 dakikada bir sefer düzenleniyor. U2 isimli hat üzerinde yer alan trenlerle yolculuk ise 12 ile 15 dakika arasında sürüyor. Tren garından da diğer hatlara ve şehirlerarası trenlere ulaşmak mümkün…

Otobüs

Havalimanı ile Nürnberg şehir merkezi arasında otobüs hatları da bulunuyor. Bu otobüslerden ikisi gündüz, biri ise gece çalışıyor. 32 ve 33 numaralı otobüsler havalimanı çevresinde yer alan Höfles ve Thon bölgelerine gidiyor. 32 numaralı otobüsle gideceğiniz Thon’dan tramvaya binerek şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Gece çalışan N12 ise direkt olarak şehir merkezindeki tren garına ulaşmanızı sağlıyor. N12 gece 01:28 ile 04:28 arasında, 32 ve 33 ise 05.00 ile 00.30 arasında çalışıyor.

Taksi

Şehir merkezine çok uzak sayılmayacak bir mesafede olan havalimanından şehre ulaşımda, taksi de önemi bir alternatif. Havalimanından şehir merkezine ulaşım trafik olmadığı takdirde 15 dakikadan kısa sürüyor. Terminal çıkışlarında bulunan taksilerle şehir merkezine ve merkez tren garına ulaşım için ortalama bir ücret ödüyorsunuz.

Araç Kiralama

Tam adı Albrecht Dürer Nürnberg Havalimanı olan havalimanından araç kiralamak da hem şehre ulaşım hem de gezilerinizde önemli bir alternatiftir. Buradan kiralayacağınız araçlarla öncelikle güney yönünde havalimanı yolunu takip edip Marienberg yoluna çıkmanız gerekiyor. Sağa dönerek ilerleyeceğiniz bu yol sizi önce Erlanger yoluna buradan da Bucher yoluna ulaştırır. Havalimanına adı verilen Albrecht Dürer’in evinin önünden de geçen bu yol sizi şehir merkezine kadar ulaştıracak.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Nürnberg uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Nürnberg varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Nürnberg uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Nürnberg uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Nürnberg uçuşları Nuremberg Havalimanı ve Nürnberg Hauptbahnhof Havalimanı'na düzenleniyor.

Nürnberg yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Nürnberg 2 saat 50 dakika, Ankara-Nürnberg 2 saat 30 dakika, Antalya-Nürnberg 2 saat 30 dakika, Bodrum-Nürnberg 2 saat 20 dakika, Gaziantep-Nürnberg 3 saat 10 dakika, İstanbul-Nürnberg 2 saat, İzmir-Nürnberg 2 saat 10 dakika, Trabzon-Nürnberg 3 saat sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Nürnberg uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul, Corendon Airlines Ankara, İzmir, Pegasus İstanbul, SunExpress İzmir şehirlerinden direkt Nürnberg uçuşları düzenliyor.

Nürnberg Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
9ºC
22ºC
Cmt
Paz
12ºC
23ºC
Paz
Pzt
13ºC
26ºC
Pzt
Sal
10ºC
19ºC
Sal
Çar
9ºC
18ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Nürnberg Alternatif Ulaşım
Para birimi